Michaela - Události v klášteře svatého Anděla

Koupit

Klášter plný krásných jeptišek, kde jedné větrné noci zabuší na vrata hledaný zločinec… Nové vydání novely, pod kterou se autor Miloš Urban váhal před lety podepsat, a proto ji vydal pod pseudonymem Max Unterwasser. Jedná se o záměrně drastické, místy dokonce pornografické podobenství o střetu těch, které Bůh zanechal na tomto světě a odešel vytvářet světy jiné. Miloš Urban považuje Michaelu za svůj nejtemnější, ale i nejvíce náboženský text. Lze ho číst jako erotický horor i jako ironickou alegorii o vítězství lásky a dobra nad zlem a nenávistí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1025/big_michaela-udalosti-v-klastere-svateh-Jnn-1025.png 2.8252

Kniha Michaela - Události v klášteře svatého Anděla

gimli35
23.12.2021

Jak se praví v jedné divadelní hře: "To by byl biják! Jen ho natočit!"

evickakyticka
18.11.2021

Co se těm chlapům v hlavě honí.... Já vím, bylo tam napsané, že kniha není určena ženským očím... Ale říkala jsem si, že si ráda přečtu všechny Milošovy knihy.
Tak trochu klišé, kdy uprchlý zločinec skončí ve spárech sexuchtivých jeptišek rozčísne snad jen kapka hororu. Proč ne. Dělají to všichni. Čtou o tom jen někteří. No a jak to teď hodnotit... Ze stránky hororového příběhů to bylo fajn, zvláštní a celkem to mělo i hlavu a patu. A trocha té erotiky ještě nikoho nezabila. Nebo jo? Toto dílo však nebude patřit k mým oblíbeným od jinak oblíbeného autora...

tlllk
13.10.2021

všetko beriem, ale v tej krutosti nebolo ani za mak vyššej symboliky

elcapitano
30.07.2021

Z jine Urbanovo knihy znam pojem “goticky roman”, tohle tak zpocatku vypadalo. Ke konci je to ujete a nasilnicke porno. Ale nejak to zafungovalo a zatalo drapek.. MU umi s jazykem a atmosferou.
Brrr
.. a v knize je jistě mnoho podobenství a symbolů, z nichž jsem dekodoval jen zlomek.

daza.dt
12.04.2021

Naprosto totálně souhlasím s předchozím hodnocením mol378 - nevím co autor tenkrát hulil, ale nechci to. :) 3 hvězdy za snahu a ze strachu z Matky představené

mol378
31.03.2021

Úplně urbanovsky pošahané, záměrně pokleslé. Nevěřila jsem místy vlastním očím, jedna z Urbanových knih, které mě svým podivným způsobem úplně fascinují. Kam jen na ty nápady chodí...

rozina351
29.03.2021

Do této knížky jsem šla s vědomím, že si jdu přečíst pořádné hororové béčko, které bude jazykově a stylisticky na trochu vyšším levelu než skvosty edice "Stopy hrůzy" pro dospělé. Další plány a významy jsem v knize nehledala a podle mě tam ani nejsou, nepočítám-li docela průhledné odkazy na katolickou hagiografii. Každopádně kniha je to čtivá, Urban umí dobře pracovat s líčením tajemné hororové atmosféry a napětím, děj ubíhá až k nejasnému postmodernímu konci, takže já jsem spokojená, jakkoli se nejedná o hodnotnou literaturu - kdyby se kniha rovnou prezentovala jako béčko, které si na nic nehraje, dám klidně pět hvězd, ale jelikož se jí zcela vážně zabývají studenti bohemistiky a PR knihy se béčkově netváří, tak dvě hvězdy jak vyšitý.

amaenium
09.03.2021

Po dlouhé době jsem se těšila na další dílo pana Urbana, obzvlášť když už mám všechny v tom skvělém malém vydání, ale Michaela mě bohužel moc nepotěšila. Jedná se o takové zvláštní dílo, spíš takové plytčí. neviděla jsem v díle moc souvislosti a přišlo mi takové neucelené. Postava Michaely mi však přišla zajímavá, typicky urbanovská, ocenila bych o ní víc informací.
Nečetla jsem knihu, na kterou autor odkazuje, možná by mi pak tahle dávala větší smysl. Možná si ji zkusím v budoucnu přečíst a uvidím.