Kroniky Jakuba Vandrovce

„Máš problémy s duchy předků? Něco ti šramotí v domě? Soused je upír? Zajdi za Jakubem Vandrovcem, nejlepším exorcistou-samoukem z celé země! Sice žije v zapadlé vesnici na východě, živí se vlastní pálenkou a vypadá jako starý pytlák, ale nedej na zdání! Ještě se nevyskytl upír, mimozemšťan, vlkodlak nebo přízrak, se kterým by si neporadil nebojácný vymítač v gumákách.“ Jaroslaw Grzedowicz „Takový ochlasta tady nikdy nežil!“ Vojslavický starosta...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152117/kroniky-jakuba-vandrovce-yb2-152117.jpg 4.1231

Kroniky Jakuba Vandrovce 1.

Povídky, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Kroniki Jakuba Wedrowycza, 2001

Kniha Kroniky Jakuba Vandrovce

Badger
15.12.2020

Parádně jsem se bavil.Povídka jak si hoši otevřeli hotel mě dostala nejvíce a já jsem odhodlán vyrazit s Jakubem na dlouhou pouť s dalšími díly.

MichalPuchovsky
15.09.2020

Ale hej, je to celkom sranda. Netreba od toho veľa očakávať, je to brak o alkoholickom deduškovi-exorcistovi. Kotleta podobný žáner píše päťkrát lepšie. Poviedky majú rôzny charakter a sú veľmi premenlivej kvality od nudy (Zabíječ, Horoskop) až po úžasne vtipné úlety (Vzpoura vepřů, Hotel U Loupežníka). Som zvedavý na pokračovania, minimálne ešte do jednej knihy série pôjdem.

Roscata
29.07.2020

Je to neuvěřitelné, ale s Jakubem Vandrovcem jsem se poprvé setkala v nějaké fanfiction povídce o Harry Potterovi (vážně, přísahám!) a už v té době mě tenhle polský exorcista zaujal. K jeho knihám jsem se ale dostala až nyní a musím zdůraznit jednu věc – tohle není pro všechny. Jakub je nejen exorcista ale i ochlasta, a to především. Každá povídka/kniha o něm je plná domácí pálenky, násilí a svérázného černého humoru. I když, závěrečná povídka Proti prvnímu přikázání ukazuje že mu padne i vážnější styl. Pokud si myslíte že vás v knižním světě nemůže už nic překvapit, můžu vám Jakuba Vandrovce jen vřele doporučit.

Mickhesh
20.06.2020

Tahle kniha není pro všechny, takový zaklínač naruby zasazený do našeho reálného světa. Humorné, nadsazené až abstraktní příběhy, které se někomu budou líbit více, někomu méně. Mě se to líbilo a většině lidí zřejmě také, ptž knihy s tímto exorcistou jsou dokonale vyprodané, což o něčem svědčí. 70%.

icezero
01.03.2020

co říct o fantasy jejímž hlavním hrdinou je alkoholik v důchodu. Mě série docela bavila a jen člověk nesmí podlehnout nápadu, že s flaškou vodky jde zvládnout všechno

Syrial
14.01.2020

Originální hlavní hrdina, Polsko a trocha fantasy - jó, mohlo to být supr. Ale nebylo. Humoru bylo v knize poskrovnu a když už, tak byl na úrovni Rudy Pivrnce. Rozhodně nedoporučuji.

Alma-Nacida
03.12.2019

Jestli se zdá někomu Geralt moc "nóbl a hóch", pak doporučuji Jakuba, který zaručeně není ani jedno, a navíc je velice moderní - používá i samopal. Je to trochu jednosměrná sranda, ale mně se to líbilo. I když nějaká propracovanost, to ne... Někdo se zjeví, pak zmizí, vysvětlení nikde. Co mě pobavilo hodně, byl horoskop:
"Učitelé nevidí tvého génia .. Zřejmě nastala doba vhodná k prořídnutí jejich řad. Je snad hezčí pohled než na školu proměněnou v neidentifikovatelný létající objekt?" :)

slawa.cap
24.10.2019

Taková polská fantasy verze "Slovácko sa súdí". Celkem jsem se bavil, ale rozhodně nesmál nahlas. Trochu mi vadila nechronologičnost a obcasné protiřečení napříč povídkami.