Čaroděj Ivanov

Čaroděj Ivanov obálka knihy
Mé hodnocení:

Jakub Vandrovec - samorostlý exorcista k pronajmutí, producent kořalky, génius v gumovkách. Téměř okamžitě se dostal do panteonu nejoblíbenějších postav polských čtenářů. Proč? Možná proto, že Vandrovec je svým způsobem antihrdina. Ne ve stylu hollywoodského hlupáka, ale tvrdého, střízlivě myslícího člověka z lidu. A nade vše obdařeného specifickým druhem cynického humoru." Ewa Bialolecka "Když ve Vojslavicích zprovoznili internet, tak starosta zadal vyhledat heslo Vojslavice. A na stránkách se objevily některé mé povídky s Jakubem Vandrovcem. Po jejich přečtení pronesl dnes již památnou větu: Takový ochlasta tady nikdy nežil! Ale jinak to on i obyvatelé vzali dobře - návštěvu rodného městečka jsem přežil." Andrzej Pilipiuk Povídky: Hyena; Čaroděj Ivanov; Zvíře; Flák; Kotel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25713/carodej-ivanov-koo-25713.jpg 4.1138

Kroniky Jakuba Vandrovce 2.

Povídky, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Czarownik Iwanow, 2001

Kniha Čaroděj Ivanov

Viky27
06.05.2020

výborná a velice podařená postava, která je těžce nepochopená . Osobně mám pro JV velikou slabost

icezero
01.03.2020

druhé pokračování série o alkoholismu, exorcismu a bláznivém dědkovi, za mě odpočinková knížka tak akorát k odpornému podzimnímu počasí

Kaik
25.07.2019

Podobně laděno jako předchozí díl se spoooustou hodně černého humoru. Hlavní "boss-fight" mezi Vandrovcem a Ivanovem mi přišel trochu rozvleklý a poměrně málo nápaditý.

Mařenka147
08.03.2019

Je výborná. Psychopatická fantasmagorie.

Finn69
28.02.2018

Pořádná jízda, bavil jsem se určitě víc než u prvního dílu.
Titulní Čaroděj Ivanov nemá chybu a závěrečná povídka Kotel to definitivně zabije :-)

Svářeč
02.01.2018

Podle mě trochu slabší než Věšet každý může. Hlavní novela mi přijde taková dost nekompaktní, bez nějakého výrazného děje. Ten sice nebyl ani v Rákosových polích, ale tam aspoň hrdinové cestovali, tady jen trčí na zadku ve Vojslavicích. Ale ten humor to naštěstí zachraňuje. Nejlepší na celé knize je tak několik kratších povídek na konci. Hlavně ta o Kubově návštěvě pekla je opravdu skvělá. Celkově mi ty čtyři hvězdy přijdou akorát.

RamonVarga
04.05.2016

Neskutečný nářez! Pilipiuk prostě umí, o tom žádná.

betys6914
19.02.2015

Povídka Kotel je doopravdy to nejlepší nakonec.