Sestřenky

Krakov začátku XXI. Století. Shoda okolností způsobí setkání tří mladých dívek - Kateřiny, Stanislavy a Moniky. Společně musí přijmout výzvu a postavit se nepřízni osudu. Bojují proti nepřátelům, lidské zlobě a hlouposti... Neobvyklá kniha, na jejíchž stránkách sousedí alchymie s informatikou, dýka z bulatové oceli s kalašnikovem a šavle se používá stejně často jako laptop. Román o přátelství, odvaze, obětování a magii... Tato kniha neobsahuje Jakuba Vandrovce v žádné podobě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25716/sestrenky-25716.jpg 3.969

Sestřenky (1.)

Kuzynki (2003)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Finn69

Příjemné překvapení, vidím že Pilipiuk umí napsat i něco jiného než trhlou parodii s Jakubem Vandrovcem.
Moc pěkně se to četlo, je to takový klidnější, plynulý příběh. Hrdinky sympatické a celé je to vcelku uvěřitelné. Až snad na IT expertku Kateřinu, která je jakási Lisbeth Salanderová na čtvrtou - aby dvacetiletá holka sama samotinká vymyslela a řídila všemocný špehovací systém tajné služby je poněkud za vlasy přitažené. Ale konečně, vždyť je to fantasy :-)

opice1956

K četbě této knihy jsem se rozhodla jen díky Čtenářské výzvě 2018. Nevěděla jsem o žádné knize, ve které by se jedna z postav jmenovala stejně jako já, když tedy pominu tzv. „červenou knihovnu“. Tato mi byla doporučena v diskusi k Čtenářské výzvě uživatelkou Sixao, za což jí opravdu musím poděkovat. Moc jsem si od knížky neslibovala a o to příjemněji jsem byla překvapená. Dopadlo to tak, že mám v plánu přečíst i zbývající dva díly této trilogie.

elenai
20.07.2017

Lehké a příjemné čtivo. Všechny tři ústřední hrdinky mi byly velmi sympatické. Ze Stanislavy a Moniky na čtenáře dýchají staré dobré časy, Kateřina je zase IT odbornice a kdejakého borce by strčila do kapsy. Líbí se mi jejich společné soužití a použitý humor, který je sice jen slabým odvarem z Kronik Jakuba Vandrovce, ale přesto břitký, jak to Pilipiuk umí.

Finskej
06.04.2017

Svižné, zábavné a především příjemně civilní čtení. Patrně ona lehkost bude Pilipiukovou největší výhodou, protože vyprávění se pak nedostává do křeče v místech, kde se to některým jiným podobným moderním středoevropským urban fantasy (v nichž také vystupují alchysmisté, upíři, lovci atd.) stává… a příčinou obvykle bývá až příliš přehnaná, bombastická a rádobykulervoucí epičnost a nesnesitelná mohutnost. Tak u Pilipiuka ne – autor okolnosti a dramata podává snesitelně uměřeně. Civilně. A to je um nikoliv samozřejmý.

alzbeta4340
04.02.2017

Zajímavá fantasy z prostředí současného Polska. Pomalu se rozjíždí, začátek je zdlouhavý, ale vytrvala jsem a dočkala jsem se pěkného příběhu. Jako bonus se dozvíte, jak se vaří středověké pivo nebo jak rozehřát samovar.

Erezka
18.02.2016

Příjemné čtení do autobusu, sympatiké postavy a napínavý děj. Velmi vhodný rozměr na přepravu mezi dopravními prostředky v kabelce :-) Jsem zvědavá na pokračování.

KatnissLavender
01.12.2014

Přišla jsem na chuť polským autorům. Sestřenky pro mne byly ze začátku dosti nepřehledné a nic neříkající, ale od chvíle kdy se konečně setkaly dostala kniha spád. Velmi dobře se čte, líbí se mi autorův styl. Jen od konce jsem čekala trochu víc...

bbara155
26.06.2013

Pěkná knížka, zábavné fantasy, celkem jednoduchý příběh, ale dobře se čte.

Eneo
01.04.2013

Styl psaní autora mě překvapil, nicméně bavil. Jeho postavy oplývají notnou dávkou inteligence, která dodává příběhu docela povedené vtípky, a tak jsem si ani nevšimla, a už jsem byla na konci knihy. No nevadí, ještě mám před sebou 2 díly. Trochu mi to připomíná sérii Vládcové obchodu (Charles Stross).

kolacky
05.03.2013

Lehké nadpřirozeno... Moc pěkné čtení. Není Pilipiuk náhodou holka... ?

dqenisa
13.08.2012

Ano tahle kniha je velice čtivá a napínavá. Opravdu doporučuju.

Hřibče
20.06.2012

Výborná kniha, která se v mnohém může částečně podobat stylu psaní Petry Neomillnerové, Jiřího Kulhánka a Lukjaněnka. Mezi českými čtenáři není až tak známá, ale přesto je výborná. Příběh se odehrává u našich polských sousedů v Krakově a právě i zasazení děje do evropského prostředí z knihy dělá uvěřitelnou a velmi příjemnou literární záležitost.