Zemři!

Detektiv Vito Ciccotelli má po objevení těla mladé ženy podezření, že obětí je víc. S pomocí archeoložky Sophie nachází několik hrobů, těla uvnitř nesou stopy krutého mučení. Některé hroby jsou ale prázdné, je zřejmé, že vrah ještě zdaleka neskončil. Používá mnoho jmen, Jeho zaměstnavatel, pro kterého vytváří úspěšné počítačové hry, ho zná jako Frasiera Lewise. Nadšení budí jeho realistické scény. Někteří mají pocit, že vycházejí ze skutečnosti, ale nemohou to dokázat. Sophie je odbornicí na středověké válčení a případ, k němuž je přizvaná jako expertka, ji zaujme. S Vitem se přitahují, ale ve sblížení jim brání minulost. Brzy ale dívka zaujme i vraha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17355/daniel-vartanian-zemri-jj7-17355.jpg 4.5141

Daniel Vartanian 1.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Die for Me, 2007

Kniha Zemři!

sissque
23.08.2019

Četla jsem již dvě knihy od této autorky, takže na milostné scény jsem byla připravena, je to její styl a nepřijde mi, že by to nějak znehodnotilo detektivku jako takovou, ty, přibližně, tři strany se opravdu dají přežít, nijak mě to nepohoršilo, jinak ale červenou knihovnu záměrně nevyhledávám. Případ byl zajímavý, měl logické vysvětlení, nebylo zde nic, co by pak nedávalo smysl... Jsem zvědavá na další dva díly, kde se snad dovíme něco více o samotném Danielu Vartanianovi.

čef
08.06.2019

V zásadě jde opět o rodinné, hodně komplikované vztahy a dále pak o brutalitu dnešních počítačových her. Řečí matematiků je ale přeci jen román trochu přeurčený, čili je zde podle mne více vztahů a postav než je nutné. Nicméně děj je dostatečně napínavý, a přestože jsem již dříve přečetl následující, trochu navazující díl této série, dokázala autorka udržet mou stálou pozornost po celou dobu čtení, což není u mne bohužel zas tak obvyklé. Autorka je, jak známo, zaměřena na přátele krimi thrillerů a stejně tak i na čtenářky zamilovaných záležitostí. Pokud jste dočetli až sem, určitě patříte mezi fandy, alespoň jednoho z těchto žánrů a tak vám zaručuji, že zklamáni určitě nebudete.

bekule
24.05.2019

Zrůdné vraždy jako od Karin Slaughter, děsivý masový vrah o kterém plno lidí v jeho okolí tuší co je za zrůdu a buď strkají hlavu do písku nebo se na jeho zločinech přiživují. Kdo má rád hodně drsný děsivý thriller s dostatečenou dávkou vztahové linie jako já, bude určitě spokojen. Bavilo mě jak napětí, vyšetřování , tak i poznávání Vitovy rozsáhlé úžasné rodiny. Jsem ráda že jsem poznala tuto autorku, jen od pokračování si už tak moc neslibuji, sourozenci Vartanianovi na mě moc dobý dojem nezanechali
Ještě přidávám dodatek: líbilo se mi jak je příběh vyprávěn z pohledu několika postav, každý jednotlivý úsek je oddělen časovým údajem, takže je možné po minutách sledovat jak kroky vyšetřovatelů tak postup pachatele.

martinaandulka
21.02.2019

Napínavá detektivka o jedné lidské zrůdě v podobě vraha a sympatického detektiva Vita a archeoložky Sophy.Kniha nešla odložit a Baka to opravdu napínavá jízda.

Bee240
23.01.2019

Dobré čtení ale k dalšímu dílu sem se nedostala a to jsem ji přečetla už před lety.

Tessa10
12.06.2018

Za mě super.Třetí kniha od této autorky a řadím ji mezi mé oblíbené. Mám ráda, když se postavy vyvíjí a nádech červené knihovny(kterou jinak opravdu nečtu) mi vůbec nevadí. Celkově to příběh okoření a občas trochu odlehčí. Jen třetí knihu ze série-Zabíjej!-marně sháním a tak bych chtěla vědět, co bude dál:-)

maličkán
15.02.2018

Kniha nebyla špatná, ale mezi nejlepší ji také neřadím. Střídali se napínavé pasáže s docela nudnými, i když posledních 100 stran jsem byla opravdu napnutá.

Šlidovka
30.12.2017

Zemř byla opravdu napínavá a poutavá kniha. Moc dobrá na odlehčené čtení. Pro pět hvězdiček by, ale musel být víc zvratová a méně předvídatelná.
Jinak super.