KnihomolkaOli KnihomolkaOli komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hodně silná kniha.. dobře se četla, to dokazuje rychlost, s jakou byla přečtená. To však mluvím pouze o stylu psaní, protože o takových věcech se mně osobně nikdy nečte dobře a po každé silnější pasáži si musím dat chvíli na vydechnutí. Líbilo se mi, že neskončilo u pouhé zmínce o Hanině rodině, ale ve druhé části se vše objasnilo a najednou jste Hanu chápali a viděli ji úplně jinak než na začátku knihy..

22.02.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Trošku ponurý příběh napříč generacemi. Zajímavý styl psaní, čtivé, smutné i radostné.. za mě kvalitní čtení.

08.02.2024 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jasně, omáčky bylo hodně, o tom žádná. Ale je to tak čtivé, že ta omáčka protéká mezi prsty fakt svižně. Mě to opět bavilo, případ zajímavý, závěr ještě zajímavější.

22.01.2024 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Za mě velice zdařilé dílo. Jelikož se u nás na škole kniha nevyskytovala jakožto povinná četba, nezískala jsem si k ní odpor a tak mě od čtení nic neodrazovala. Příběh mě dokázal vtáhnout, velice čtivě napsané, žádné kostrbaté věty - aspoň si nevybavuji nic, co by mě zarazilo. Zajímavost příběhu je i v jeho pravdivosti a skutečné existenci některých postav. Musím říct, že pro mě opravdu milé překvapení, i když jsem si půlku knihy říkala, kdy už konečně nastane spravedlnost... Rozhodně stojí za přečtení.

30.01.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Velice čtivá kniha. Příjemnou změnou je pro mě to, že i když se kniha odehrává v koncentračním táboře, hlavní postavy mají "štěstí" a nakonec vše dobře končí. Jsem ráda, že ne všechny knihy z válečného období končí násilím a smrtí. Příjemné čtení, které vám ukáže jak hrůzy koncentračních táborů, tak i lidskou sílu.

12.02.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Bomba!! Jak už tady někdo psal, je to taková Pýcha a předsudek. Což je něco přesně pro mě! Tloušťka knihy mě zpočátku děsila, protože ze zkušenosti je vetší část nudná, ale tady ne. Tady mě bavila každá stránka. U některých jsem se i uculovala, jaký je to slaďák. Mohu jen doporučit!

09.02.2022 5 z 5

Harryho miluju, takže mi bylo jasné, že mě bude bavit cokoliv, co se toho týká. Jasně, není to stejné, tolik mě to nevtáhlo (dost možná proto, že šlo o scénař), Harry mě dost často štval, ale pohled na různé světy mě bavil.
I když to není stejné, jako číst ty hlavní knihy, stejně si přečtu všechno, co by ještě mohlo vyjít a budu ráda, že se můžu zase aspoň na chvilku přenést do kouzelného světa mého dětství.

15.01.2024 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Čtivé, zajímavé, Rowlingová se prostě nezapře. Na rozdíl od jiných detektivek jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah.

11.12.2023

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě neutrální kniha, jako každá od tohoto autora. Opět o životě různých lidí, v jejichž každodenních problémech a radostech se může najít asi každý. Rozhodně neurazí. Jelikož je to třetí kniha od Hartla, co jsem četla, věděla jsem celkem přesně, co mě čeká a nebyla jsem zklamaná. Příběh bych popsala jako - nestalo se nic a přitom všechno.

02.06.2020 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Moje první kniha, ve které jsem se setkala s tématem otroctví.. Musím říct, že jsem ráda že byla první knihou právě tato, protože mi otevřela dveře k podobným tématům. Příběh byl zajímavý, četl se velice dobře. Líbilo se mi, že hlavní postavy opravdu žily a po dočtení knihy můžete pokračovat v hledání skutečných informací o těchto postavách. Opravdu zdařilé dílo, které nám poskytuje pohled nejenom panstva (i když nesouhlasícího s otroctvím), ale i samotných otroků.

31.01.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nebylo to špatné. Propojení mezi postavami mě bavilo, některé mě teda svým strašným chováním šíleně štvaly, ale v celku docela čitelné.

26.01.2024 3 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Čekala jsem trošku jiný směr této knihy. Přátele miluju a ráda si o nich něco přečtu, ovšem více by mě zajímaly samotné díly, životy herců v době natáčení seriálu, co je bavilo, co méně atd. Četlo se to ale dobře a rychle.

24.05.2022 3 z 5

Cesta dvou Cesta dvou Tom Jurka

Velice čtivá kniha, jejíž příběh je úchvatný. Osudy dvou mladých, sympatických lidí, kteří dělají to o čem ostatní pouze sní. Nebojí se vzít život do vlastních rukou a jít si za svými sny. Opravdu inspirativní dílo které dokazuje, že v cestě za splněním svých snů si stojíte pouze vy sami.

23.07.2021 5 z 5

Dívka v přestrojení Dívka v přestrojení Greer Macallister

Kniha je čtivá. To je ale všechno. Bohužel jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah k hlavní hrdince. Ani doba ve které se děj odehrává nebyla podle mě dostatečně vykreslená a tak jsem často zapomínala, že se jedná o období války severu proti jihu a že po ulici nejezdí auta, ale koňské povozy. Vše bylo na můj vkus popsáno jaksi ploše, prostředí i veškeré postavy.

14.07.2021 3 z 5

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Knih z válečného prostředí jsem přečetla hodně, ale tahle mě opravdu zaujala. Nedokážu přesně říct čím, možná stylem psaní - který byl velice čtivý, postavami - které byly sympatické a dokázala jsem s nimi jejich osudy prožívat, zajímavým příběhem a nebo prostě vším dohromady, kdy vám vznikne úžasný celek, který opravdu stojí za přečtení!

31.01.2020 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První díl byl podle mě lepší, odsejpalo to. Tahle kniha se docela vlekla, klidně mohla být kratší, ale opět jsem do poslední chvíle nevěděla, kdo je vrah.

11.12.2023 4 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Krásný příběh, který nás provede několika generacemi. Je smutné sledovat, jaké měli hrdinové na začátku se svými životy plány, sny, očekávání... ale život není pohádka a nakonec nic nedopadne tak, jak si vysnili.
Některé pasáže se četly samy, některé byly náročnější. O postavách bych řekla to stejné. Některé jsem si oblíbila a fandila jim, některé mi vadily a doufala jsem, že z příběhu zmizí a nebo se jejich chování změní k lepšímu.
Občas jsem měla pocit, že už je to dlouhé - přeci jenom přes 800 stran nepřečtete během pár dnů - takže jsem si někdy říkala, že bych už potřebovala nějaký jiný příběh, jelikož osudy postav v této knize nejsou nejšťastnější a celé to na vás tak nějak tlačí, je vám z toho úzko a máte potřebu vidět nebo číst něco veselého.
Ale celkově moc povedená kniha, kterou všem doporučuji.

26.09.2023 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Velmi čtivé, ostatně jako každý Hartlův výtvor. Na můj vkus ale moc dlouhé plné zbytečné omáčky. Na prvních několika stranách se toho stane najednou moc a potom se děj začne neuvěřitelné táhnout. Přišlo mi, že se jedná o několik různých příběhů splácaných dohromady.

26.01.2022 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná oddechovka. Příběh byl čtivý, zajímavý a vtáhl mě natolik, že jsem nechtěla knihu odložit.
Po množství vážných a smutných knih, které jsem v poslední době přečetla, bylo tohle velice příjemné rozptýlení.

12.05.2020 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tuto knihu jsem četla ve stejné době jako Na větrné hůrce, takže se neubráním srovnání. Za mě bylo toto povedenější dílo. Sympatičtější postavy (o hodně), jejichž trápení jsem dokázala lépe prožít. Pro mě milejší a hezčí prostředí. Někdy až moc zdlouhavé dialogy, nepřímé, postavy pořád odbíhají od tématu a vlastně si celkově nic neřeknou.. to však k těmto románům asi patří, akorát na mě je to až moc románové.

13.02.2020 3 z 5