KnihomolkaKatka KnihomolkaKatka komentáře u knih

Šéf Šéf Vi Keeland

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, protože mi byla určitými lidmi doporučována. Konečně jsem se do ní pustila a po dočtení mohu říct, že se jedná o krásně napsaný erotický román, který se ze začátku jako erotický román ani nejevil. Líbí se mi seznámení Chase a Reese, nebylo takové, jako bývá u knih z erotického žánru. Navíc nepostrádalo vtip. Rozhodně knihu doporučuji všem, kteří hledají příběh psaný životem, ve kterém vždycky vše není růžové, ale ani černobílé.

12.10.2019 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Velmi krásný, i když místy docela drsný příběh. Christian je miláček a ten typ muže, o kterém sní každá z nás. Dámy, upřímně, která by ho nebrala? Můj obdiv patří také Martě, že se potom, co prožila, byla schopna vrátit do normálního života.
Způsob, jakým je kniha napsaná, mě chytnul už od první stránky a ani na chvilku jsem se nenudila. Autorka umí šokovat nečekanými událostmi. Prvnímu dílu dávám 4,5 * a doufám, že si minimálně stejnou kvalitu ponesou i další knihy ze série.

12.10.2019 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Kniha, kterou jsem četla ještě v době, kdy jsem chodila do knihovny. Pamatuju si, že se mi hodně líbila, ale konec byl takový, že dle mého názoru "zabil" celou sérii. Takže první díl dobré, ostatní propadák. Ale možná se jim ještě rozhodnu dát druhou šanci...

05.10.2019 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Po dlouhé době jsem konečně narazila na detektivku, která je napínavá a jsou tam i děsivější momenty. Nemohla jsem přestat číst. Munch je fajn, ale více se mi paradoxně líbil Gabriel, o kterém doufám, že v dalších dílech znovu dostane prostor. Tentokrát jsem částečně odhadla pachatele, ale přesto jsem na konci byla překvapená jedním zvratem (nechci prozrazovat, jakým.)
Samuel to prostě umí. Těším se na další díly a dávám 4,5 hvězdičky. (Trochu mě mrzelo, že se skoro pokaždé na konci kapitoly stal nějaký zvrat a pak zase byl pohled do života někoho jiného.) Jinak určitě doporučuju.

30.09.2019 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Knihu jsem dočetla včera a je pravda, že jsem už dlouho nečetla nic s tak dojemným koncem, jako jsou Dopisy. Nevím, proč, ale hrozně jsem si oblíbila Declana. Kdo ho taky miluje? Autorka píše neskutečně čtivě, což už se mi ukázalo při Temném a osamělém prokletí, což je jedna z knih, které jsem hodnotila jako nejlepší v roce 2019. Líbí se mi, že Dopisy ztraceným nejsou jen obyčejná love story, ale řeší se zde i vážné věci, které nám bohužel život postaví do cesty. Určitě se ke knize za čas vrátím.

22.09.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Slabší než Hana, ale pořád se mi moc líbí. Těším se, až si přečtu další knížky od autorky.
Tiché roky líčí rodinný příběh, kdy společně s Bohdanou odhalujeme skryté tajemství. Příběh má hloubku, proto si myslím, že se mnoha lidem tato autorka líbí. Píše čtivě a o životě v minulých dobách. Dala bych ji jako povinnou četbu do škol.

21.09.2019 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Přesto, že se některým lidem nelíbila, já jsem byla hodně spokojená. Dostala jsem kouzelný svět složený převážně ze snění; do kterého se budu ráda vracet. Kéž bych měla u sebe druhý díl! Okamžitě bych se do něj začetla. Lazlo se mi líbil od začátku do konce a Sarai… Já je prostě miluju :) Neříkám, že se bude líbit každému, ale já jsem rozhodně nadšená a doporučuju! :)

10.09.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Nikdynoc je skvěle napsaná knížka. Miluju jí. Autor se nebojí zabíjet, což je někdy nevýhodou, pokud si některé postavy oblíbíte.

07.09.2019 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Poprvé se mi nelíbila, nezačetla jsem se. Dala jsem jí za nějaký čas šanci znovu a chápu, proč se říká, že autorka umí psát. Kniha je skvělá!

Náhodní lháři Náhodní lháři Lena Valenová

Pěkná kniha. Uvidíme, jak se to vyvine v dalším díle :)

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Krásný příběh, ale bohužel mi moc nesedl. Četla jsem lepší. Podle mého názoru by bylo lepší, kdyby se autorka více věnovala tématu a ne přítomnosti :)

29.08.2019 3 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Od autora jsem četla Světla a líbily se mi. Povídky byly také super. :)

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Miluju tuhle knihu. Já brečela. Kdo taky - přiznejte se :)

29.08.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Skvělá kniha, na kterou i po letech ráda vzpomínám a pořád si pamatuju děj. Silný zážitk a čtivý styl psaní = pecka kombinace :)

29.08.2019 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Krásný příběh, který ale bez pochyby nemusí sednout všem. Děj je pomalejší, ale ten příběh prostě stojí za přečtení :)

27.08.2019 4 z 5

Lord John a Ďáblovy ruce Lord John a Ďáblovy ruce Diana Gabaldon

Na to, že se jedná o knížku od mé oblíbené autorky Diany Gabaldon, jsem mírně zklamaná. Ocenila bych, kdyby první povídka byla více rozepsaná. V sukubě mě zklamal konec. Nejlepší je podle mého názoru poslední příběh. Ten se mi četl nejlépe, ubíhal a byl i celkem napínavý. Celkově knížka není úplný průšvih, ale autorce více svědčí psaní románů. Jako oddechovku doporučuju.

24.08.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Moje první setkání s autorem a musím říct, že se vydařilo. Miluju ten příběh. Před časem jsem viděla film, který je ve srovnání s knihou úplně jiný. Přijde mi, že nenatočili film podle knihy, ale spíše jen něco na její motivy. Neříkám, obojí má své kouzlo, ale když mám nyní přečtenou i knihu, soudím, že příběh je v tištěné podobě daleko lepší.

21.08.2019 5 z 5

Nevyvážený pár Nevyvážený pár Anna Jansson

Další příběh od této autorky, která píše sérii s hlavní hrdinkou která je kadeřnice a ve svém okolí se neustále setkává s humorem i nesnázemi svými i druhých. A jinak tomu není ani zde. Tenhle díl se mi asi líbil nejvíc. Dávám 4,5 hvězdičky a doporučuju. Ze začátku se jedná o román, který pohladí po duší, ale pak se zde řeší i vážnější témata. Přijde mi, že předešlý a tento díl se nejvíce podobá všednímu životu.

20.08.2019 4 z 5

Smrtící řeka Smrtící řeka Dervla McTiernan

Kniha se hezky četla, ale nebyla tak mrazivá, jak se zpočátku zdálo. Na konci se to zlepšilo a ve výsledku soudím, že se jedná o zdařilý debut. Další případy si nenechám ujít.

12.08.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tahle kniha byla vážně jízda! Těším se, až si přečtu Protivníky. Je tam strašně moc akce, napětí, tajemství a nedořešených věcí; které vyvolávají potenciál pro další díly. Doufám, že nezklamou :)

10.08.2019 5 z 5