Náhodní lháři

od:

Náhodní lháři

Téměř detektivní román s mladými hrdiny o tajemné minulosti, vyostřené přítomnosti a boji za svou budoucnost, o ztrátách i nálezech na cestě za pravdou. Do dětského domova na předměstí Říma přivedou dvanáctiletého kluka. Zdá se, že nic nepoznává, nic si nepamatuje. Ale to není jediná překážka, se kterou se musí potýkat. Také je tu vůdce klučičí party, který je rozhodnut udělat cokoli, aby nováčka odstranil ze své cesty. O čtyři roky později patnáctiletá studentka pražského mezinárodního gymnázia potká na pláži v Itálii okouzlujícího mladíka. Místo vysněné letní romance však Elena z prázdnin odjíždí plná hořkosti a se ztrátou iluzí. O to větší šok pro ni je, když mezi novými spolužáky – studenty zahraničního výměnného programu – poznává onoho kluka z pláže. Kdo je ale tenhle kluk, co najednou tvrdí, že je někdo úplně jiný, doopravdy? I on však řeší vážné otázky. Přijel do Prahy s pečlivě připraveným plánem. Jenže s jednou věcí nepočítal – s Elenou. Nedávno mu pořádně zavařila. Tentokrát je však odhodlaný nenechat nic náhodě. Nikdo mu nezkříží jeho plány. Ani Elena ne. Ona hledá sama sebe. On hledá svou...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304253/nahodni-lhari-more-nalezu-a-ztrat-c7u-304253.jpg 4.516
Série:

Moře nálezů a ztrát (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno:, Beletris
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
konecccna
12. července

Téměř jedním dechem jsem dočetla Náhodné lháře a objednávám všechny další díly..
Leně gratuluju k úžasné knize. U většiny knih, které čtu, vím po prvních stránkách, jak příběh skončí, takže je už dočítám, jen abych se v tom utvrdila s menším zájmem. Tato kniha mě překvapovala až do konce a ke konci jsem si celou dobu říkala - to už je málo stránek, to nemůžeš stihnout.... :) díky

MartinaF
30. června

Zajímavý román ze školního prostředí. Byl dobře napsaný, místy jsem však byla zmatená ze všech nečekaných vztahů a náhod.

Tess480
21. dubna

Kniha se mi moc líbi :) tři dny a měla jsem přečteno, má děj ve kterém jsem i já našla kousek svého příběhu

Budvy
16. dubna

Kniha se mi velice líbila, jeji napínavé části mi pomalu nedaly spát..

Lena492
24. března

Super knížka, během prvních pár chvil se do ní začtete a z původní romance se stává napínavý příběh plný zvratů.
Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád napětí!
Příběh chytne a nepustí!

CatherineH.
23. března

Skvělá oddychovka , která vás rychle vtáhne do děje. Úžasně zpracované, jsem velice ráda, že autorka psala některé dialogy anglicky. To dodává knize kouzlo! Líbily se mi obě dvě hlavní postavy : Elena - citlivá, přátelská, uzavřená dívka, později odvážná jak se znovu shledá s Michalem. Michael - tajuplný ,tajemný, krásný, arogantní kluk, který hledá sám sebe jako Mattea a má velmi rád společnost dívek. Také se mi líbil Michaleův bratr Jerry, jeho nelepší přítel David a Elinin bratr Jakub. Každý měl něco v sobě krásného! Už se těším až budu číst druhý, třetí, čtvrtý díl Moře nálezů a ztrát a rozlousknu záhadu Michalea a ostatních.

monikadm
24. února

Skvele oddechove cteni:) Kniha je moc hezky napsana a vtahla me rychle do deje:)

Dragell
19.04.2017

Italské pláže jsou pro první románek jedním s nejkrásnějších možných míst. Nemusí to ale vždy končit vesele. Zvláště když se ten druhý neobjeví na schůzce a vy jej objevíte s jinou. Je to ale jen krátká dovolená a už se s dotyčným nemusíte nikdy vidět. Jaké je ovšem Elenino překvapení, když se Michael objeví u nich doma jako výměnný student?

Nenávist mezi těma dvěma je cítit ve vzduchu. Michael běhá za děvčaty a Elena se mu snaží znepříjemnit život. Když mu je ale neustále v patách, začíná objevovat drobnosti, které k jeho životu nepatří. Kdo je tedy Michael?

Přímá řeč je zde zajímavě řešena a některé anglické rozhovory jsou v knize vedeny částečně česky a částečně anglicky, aby čtenáři připomínaly, že spolu hovoří cizinci. Anglická slova/fráze jsou ovšem jednoduchá a snadno jim porozumí každý.

Co se týče hlavních hrdinů, oba na mne působili lehce nesympaticky. Elena vystupuje jako naštvaná mstitelka a Michael je sukničkář, který se nebojí randit i se dvěma slečnami zároveň. I přesto spolu tato dvojka vytváří zajímavou a místy zábavnou atmosféru.
Příjemná oddechovka.

Daysy
27.03.2017

Na první začtení se mi zdálo, že to bude až moc pro puberťáky, ale pak mě to pohltilo. Knížka je napínavá, a i když bych chtěla říct, že to pro mě byla taková oddychovka, protože už mi není -náct, tak nebyla, protože to pořád nutilo můj mozek pracovat a přemýšlet! Už se těším na další díl, napětím se snad nedočkám. :)