Náhodní lháři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Téměř detektivní román s mladými hrdiny o tajemné minulosti, vyostřené přítomnosti a boji za svou budoucnost, o ztrátách i nálezech na cestě za pravdou. Do dětského domova na předměstí Říma přivedou dvanáctiletého kluka. Zdá se, že nic nepoznává, nic si nepamatuje. Ale to není jediná překážka, se kterou se musí potýkat. Také je tu vůdce klučičí party, který je rozhodnut udělat cokoli, aby nováčka odstranil ze své cesty. O čtyři roky později patnáctiletá studentka pražského mezinárodního gymnázia potká na pláži v Itálii okouzlujícího mladíka. Místo vysněné letní romance však Elena z prázdnin odjíždí plná hořkosti a se ztrátou iluzí. O to větší šok pro ni je, když mezi novými spolužáky – studenty zahraničního výměnného programu – poznává onoho kluka z pláže. Kdo je ale tenhle kluk, co najednou tvrdí, že je někdo úplně jiný, doopravdy? I on však řeší vážné otázky. Přijel do Prahy s pečlivě připraveným plánem. Jenže s jednou věcí nepočítal – s Elenou. Nedávno mu pořádně zavařila. Tentokrát je však odhodlaný nenechat nic náhodě. Nikdo mu nezkříží jeho plány. Ani Elena ne. Ona hledá sama sebe. On hledá svou minulost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304253/big_nahodni-lhari-EJk-304253.jpg 4.155
Série:

Moře nálezů a ztrát 1.


Žánr:
Romány, Literatura česká, Dívčí romány

Vydáno: , Beletris
Originální název:

Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Náhodní lháři

Jeninas
10.02.2021

Na začátku jsem byla rozladěna sáhodlouhými popisy Eleniných vlastností (a posléze megalomanskými popisy jejích pocitů a teorií, kterých jsem se už po zbytek příběhu nezbavila). Říkala jsem si: "Hm, ta holka má štěstí, že Antonio není únosce..." (její vyloženě de*ilní chování na dovolené podle mě v YA literatuře nemá co dělat :-/). Dost situací se opakovalo, hlavní hrdinové na sebe téměř neustále "náhodně" naráželi a chovali se fakt pošahaně. Nepřestala jsem číst díky dojmu tajemna a zvědavosti, co má Michael-Matteo-Antonio za lubem. Kdyby byla kniha razantně seškrtána, nemusela by být vůbec špatná. Ale nečetla se mi dobře, snad to autorka v dalších dílech vypilovala.

Edice
14.07.2020

Nemohla jsem se rozhodnout, jak knihu nakonec ohodnotím. Za mě je to pěkných 3,5*, ale zaokrouhlila jsem směrem nahoru, protože řemeslně je to pěkně odvedená práce. :)

Ač mě text stylisticky nijak neohromil, tak spletitý příběh mě poměrně spolehlivě táhl dál. Kdyby mi bylo okolo patnácti, určitě bych z knihy byla nadšená víc a snad si i vytvořila nějaký bližší vztah s postavami. Takhle mě zajímal především příběh, který nám autorka v prvním díle rozehrála, ale pocity samotných postav mi byli lehce lhostejné. Ve svých dvaceti letech s nimi již asi nesdílím stejné smýšlení. :)

První díl nám celý příběh teprve rozehrává. Objevuje se zde spoustu záhad, nejasná minulost hned několika postav a na konci knihy nebudete o moc chytřejší než na jejím začátku. Je jasné, že na kloub všem těm záhadám a vztahům budeme postupně přicházet až v dalších dílech. Ale i s tímto vědomím jsem se po dočtení prvního dílu neubránila mírnému zklamání, že jsem se toho dozvěděla poměrně málo. Na druhou stranu tak ve čtenáři zůstává ona zvědavost, kterou ukojí jedině přečtením dalšího dílu, což je pěkný efekt a zde opravdu funguje.

*POZOR, MOŽNÁ DROBNÝ SPOILER*
Osobně mě zajímá, jak se bude vyvíjet vztah hlavních hrdinů dál. Mírně řečeno se k sobě příliš nemají. Párkrát byl vidět záblesk nějaké chemie, ale vzájemný odpor mezi nimi přetrvává. Za což autorku vlastně chválím, protože když už se celou knihu nesnášejí, tak by jejich nečekané propuknutí lásky působilo neuvěřitelně a směšně. Máme před sebou ještě tři další díly a tudíž spoustu prostoru pro vývoj vztahů. Ano vztahů, protože po prvním díle člověk nemůže jasně ukázat prstem a říct: "Tihle dva budou určitě spolu," což mě baví. Jen doufám, že bude na vzájemné vztahy v dalším díle dán větší důraz, především co se vztahu Michaela a Eleny týče. V prvním díle mi tam něco chybělo. :)
*KONEC SPOILERU*

Nejsem čtenář detektivek, takže s vyloženě spletitými příběhy příliš zkušeností nemám. Tudíž jsem docela valila bulvy, když se nám příběh Náhodných lhářů začal nabalovat a zamotávat. Snažila jsem si dávat bedlivý pozor, protože mě zajímalo, jestli se sama autorka v příběhu náhodou nezamotá nebo neudělá botu. Ale ničeho jsem si nevšimla. Takže paní autorce klouboček dolů.

Jak jsem se zmiňovala výše, stylisticky mě text příliš nezaujal. Přišel mi tak nějak výrazně jednoduchý, jakoby mu chybělo "koření" samotného autora. Nějaký prvek, který svému textu může dát jedině jeho autor. Ale uznávám, že kniha se četla snadno, i když jsem z formy textu nepociťovala takový požitek jako u některých jiných knih. Tohle všechno jsou však osobní preference, tak mě berte s rezervou. ;) Trochu rušivé mi přišlo používání vykřičníků v přímých větách tam, kde bylo zřejmé, že postava promlouvá klidným hlasem.

Suma sumárum, jsem zvědavá na další díl. Zajímá mě, jak se budou vyvíjet příběh, jeho hrdinové, vztahy mezi nimi, ale i samotný spisovatelský um autorky. Doufám v vzestupnou hodnotu. :)


KouckaDagmar
06.07.2020

Táto prvá knižka zo série je veľmi príjemná, poodhaľuje záhadu, ale zatiaľ ju nejako veľmi nerozvíja. Postavy a vzťahy medzi nimi sú uveriteľné, nikto nie je čiernobiely. Prečítala som za chvíľu a tešila sa na ďalší diel :)

JanaSustr
19.06.2020

Skoro vůbec nečtu české spispvatele, ale tentokrát jsem tomu dala šanci a byla jsem překvapená. Knihu jsem sfoukla za pár hodinek a jdu na další a určitě budu pokračovat i v dalších knížkách.

Ananass007
03.06.2020

Kniha se mi neskutečně líbila. Je hodně napínavá. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. I já jsem měla v hlavě plno otázek a čekala jsem, jak to dopadne. Příběh je fantastický. Prožívala jsem různé emoce, občas jsem se usmívala, vypadala jsem jako blbec hledící s úsměvem do displeje svého mobilu. Párkrát jsem si za nadávala, když jsem věděla něco, co hlavní hrdinka ne. Konec mě nadchl, měla jsem vysloveně vyvalené oči a otevřená ústa do kořán. Nečekala jsem takový konec. Už se těším, až budu mít ostatní díly v knižní podobě. Miluji čtení, určitě si tyto knihy dám do svých oblíbených.

Ancees
14.05.2020

Velmi poutavě napsáno ☺ . Příběh čtivý. Občas jsem nechápala jak může tak moc mladá hrdinka činit určité věci úplně bez okolků a byly chvíle kdy jsem uplně nenáviděla našeho hlavního hrdinu ????. Přišel mi jako arogantní chlapec, co si myslí, že se kvůli němu zhroutí svět ????. A jak už je jasné tak to bohužel není , svět na nás nečeká s otevřenou náručí ☺ . Kniha mě ale moc bavila a určitě se moc těším na další díly.

snejdinka
29.04.2020

Přečetla jsem celou serii během 5 dnů... Skvělý relax.

KnihomolkaKatka
29.08.2019

Pěkná kniha. Uvidíme, jak se to vyvine v dalším díle :)

1