Náhodní lháři

Téměř detektivní román s mladými hrdiny o tajemné minulosti, vyostřené přítomnosti a boji za svou budoucnost, o ztrátách i nálezech na cestě za pravdou. Do dětského domova na předměstí Říma přivedou dvanáctiletého kluka. Zdá se, že nic nepoznává, nic si nepamatuje. Ale to není jediná překážka, se kterou se musí potýkat. Také je tu vůdce klučičí party, který je rozhodnut udělat cokoli, aby nováčka odstranil ze své cesty. O čtyři roky později patnáctiletá studentka pražského mezinárodního gymnázia potká na pláži v Itálii okouzlujícího mladíka. Místo vysněné letní romance však Elena z prázdnin odjíždí plná hořkosti a se ztrátou iluzí. O to větší šok pro ni je, když mezi novými spolužáky – studenty zahraničního výměnného programu – poznává onoho kluka z pláže. Kdo je ale tenhle kluk, co najednou tvrdí, že je někdo úplně jiný, doopravdy? I on však řeší vážné otázky. Přijel do Prahy s pečlivě připraveným plánem. Jenže s jednou věcí nepočítal – s Elenou. Nedávno mu pořádně zavařila. Tentokrát je však odhodlaný nenechat nic náhodě. Nikdo mu nezkříží jeho plány. Ani Elena ne. Ona hledá sama sebe. On hledá svou...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/304253/nahodni-lhari-more-nalezu-a-ztrat-c7u-304253.jpg 435

Moře nálezů a ztrát (1.)

Romány, Literatura česká, Dívčí romány
Vydáno:, Beletris

Kniha Náhodní lháři

Efeméra

Do Náhodných lhářů jsem se pouštěla s velkou zvědavostí. A hned prolog ve mně zanechal příjemný pocit. Přestože nemám flashbacky moc ráda, tady se autorce povedlo navodit správnou atmosféru (a navíc se odehrává v Itálii!). Se skokem k Eleninu vyprávění o létu, kde se poprvé setkala s hlavním hrdinou, však moje pozornost bohužel začala upadat a trvalo půl knihy, než jsem příběhu opět propadla. Pak jsem musela prostě číst až do konce.

Abych se přiznala, Elena mi připadala až příliš zvědavá, celou dobu jsem nechápala, proč ji nesrovnalosti okolo Michaela tolik zajímají. Mě by to neustálé pátrání a šmírování asi nebavilo, a to jsem dost zvědavý člověk. Co se však týče hrdinčiny nenávisti k Michaelovi, vlastně jsem ji docela chápala. Nemůžu říct, že bych si ho příliš oblíbila. Mohlo za to především jeho celkové chování a taky záletnictví, které mi bylo krajně nesympatické.

Co jsem na knížce opravdu ocenila, bylo mezinárodní hledisko. Autorce se v jedné knize skvěle podařilo propojit Itálii, Francii, USA a Českou republiku. Většina děje je umístěna do Prahy, a to vidím jako jednoznačnou přednost Náhodných lhářů. Škoda je, že čtení narušuje poměrně dost gramatických chyb a často chybějící předěly v ději. V závěru se nicméně jedná o zajímavou knížku a pokračování mě docela láká.

Sarajana
09.10.2018

naprosto senzační příběh, do kterého jsem se zamilovala.

Denisa_a
30.09.2018

Vždy když čtu knihu, předvídám si děj. Tady to bylo ale hrozně nepředvídatelné, což bylo super. Kniha se mi líbila, i když mi přijde, že je pro nižší věkovou kategorii než jsem já. Pohltila mě. Pořád nějaké záhady a otázky které jsem nutně potřebovala vyřešit.

Hania932
30.09.2018

Když jsem tuto knihu dostala tak jsem vůbec nevěděla co čekat, ale nakonec jsem byla mile překvapená.
"Náhodní lháři", jak skvělý název pro knihu. V knize je plno lží a tajností. Mám docela velký problém udělat si svůj názor na hlavní postavy, protože jsem se v nich doslova ztrácela. Elena mi přišla jako ta, která neví co chce a Michael byl jedna velká záhada. Čekala jsem že se usmíří a budou spolu vycházet, ale oni spolu 'bojovali' celé tři měsíce.
Mně se kniha líbila. Bylo to zajímavé čtení a uplně jsem se až divila jak jsem se do toho začetla, protože to bylo opravdu čtivé. Myslím že je to taková odpočinková kniha u které se nebude nudit.
Hodně čtivé, zajímavé a hlavně plném záhad. Já si určitě přečtu dálší díl.

mourek-veronika
25.09.2018

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, obě hlavní postavy mě vytáčely a ani jednoho jsem nechápala. Problém se čtivostí změnil zhruba ve čtvrtině a mě konečně začalo zajímat, co vlastně Michael v Praze hledá nebo jaká tajemství skrývají jeho američtí spolužáci. Pořád jsem ale nechápala Elenu a to, proč se mu pořád plete do jeho záležitostí, i když k tomu nemá žádný důvod, a ta nenávist mezi nimi mi připadala strašně umělá. Mnohem víc jsem si oblíbila vedlejší postavy Terezu a Jakuba, kteří byli na rozdíl od hlavních hrdinů uvěřitelní.

V průběhu čtení jsme postupně začali dostávat odpovědi na některé naše otázky, ale s každým odhalením vznikaly nové a nové nesrovnalosti a záhady a to mi začalo docela vadit, protože toho, co jsme nevěděli, tam bylo na můj vkus až příliš. I z toho důvodu se do dalších dílů už nepustím, protože i když by mě zajímalo, jak to bude pokračovat, z těch neustálých náznaků a otázek jsem docela otrávená.

kosmerova15
18.08.2018

Úžasná kniha❤
U většiny knih je začátek zcela nezajímavý a děj se rozvijí až s postupem knihy. Ale u knihy Náhodní lháři do děje spadnete po hlavě hned na začátku. A navíc to není knížka ve které byste hned věděli jak skončí, ale všechny moje domněnky o konci se neustále měnily.
Knihu doporučuji všem lidem, které baví romány ale i detektivky. Jakmile jsem se jednou začetla už jsem knihu nepustila z ruky ani z očí.
Doporučuji všem. ❤

konecccna
12.07.2018

Téměř jedním dechem jsem dočetla Náhodné lháře a objednávám všechny další díly..
Leně gratuluju k úžasné knize. U většiny knih, které čtu, vím po prvních stránkách, jak příběh skončí, takže je už dočítám, jen abych se v tom utvrdila s menším zájmem. Tato kniha mě překvapovala až do konce a ke konci jsem si celou dobu říkala - to už je málo stránek, to nemůžeš stihnout.... :) díky

MartinaF
30.06.2018

Zajímavý román ze školního prostředí. Byl dobře napsaný, místy jsem však byla zmatená ze všech nečekaných vztahů a náhod.