Knihomolkajá Knihomolkajá komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Nemohu uvěřit tomu, co teď řeknu, ale druhý díl je ještě lepší než ten první. Pokud to takhle půjde dál, jak bude asi vypadat třetí díl, když už je tenhle prakticky perfektní?
Nemám co vytknout. Vlastně jsem se hledat chyby ani nesnažila. To, v čem jsem viděla chybu v prvním díle, bylo v druhém napraveno a uhlazeno k dokonalosti. Jen mě místy hlavní postava dost štvala. To její chování bylo až přehnané a nedokáži si představit, že by její chování doopravdy snášel Kapitán s takovým klidem. A kde je ta mapa?
Plný počet hvězdiček a doufám, že se ve třetím díle nezklamu, protože po téhle knize od něj očekávám až nadlidsky moc.

03.09.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Připadám si tu trochu jako černá ovce, ale pro mě ta kniha nebyla nic moc zázračného. S knihou jsem se prala asi dva týdny a ne a ne ji dočíst. Styl psaní mi nesedl a je to ani ne 24 hodin, co jsem knihu dočetla a připadám si, jako bych četla jen anotaci. Na druhou stranu se mi moc líbil konec, který jsem pak již přečetla jedním dechem. Dávám dvě hvězdičky a to jen proto, že je to dobré téma, že je tam spousta pěkných momentů a že je to česká kniha. Určitě doporučuji zkusit, protože je tu spousta lidí, která si knihu zamilovala.

22.05.2018 2 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Nad vymýšlením počtu hvězdiček jsem strávila dlouhou dobu, než jsem se rozhodla. Už jen proto, že normálně čtu naprosto jiný žánr. Chtěla jsem dát čtyři, ale pak jsem se zamyslela a připadalo mi nefér dát jí stejný počet, jako třeba Projektu Kronos.
Tohle byla prvotřídní ukázka toho, když se někdo rozhodne zpracovat napínavý příběh, který by měl lidem nahnat strach a dohnat je k zamyšlení, ale nějak to nevyjde. Tedy rozhodně ne u mě. Možná by se to i podařilo, kdyby autor mou fantazii neubil neuvěřitelně dlouhými kapitolami, které se zaměřovaly pouze na systém fungování určitého softvéru či nějaké části jaderné elektrárny. I když vím, že bez nějaké té technické části by se to neobešlo. Kapitola, kde muž A mluví s mužem B o nějaké části reaktoru, pro mě byla naprosto nezajímavá a v polovině knihy jsem to vzdala a takové kapitoly jsem přeskakovala.
Co mě ale bavilo, byla část Shannonové a Piera. Nebýt jich, tak je kniha naprosto o ničem a zařadila bych jí do věděckých příruček.
Konec byl ale vydařený a četl se velmi dobře. Nakonec tedy dávám tři hvězdičky. Určitě doporučuji. Podobnou knihu by si měl člověk alespoň jednou za život přečíst.

31.07.2018 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Dobře, pojďme si to tu trochu rozebrat:
Minimálně do poloviny knihy jsem cítila jedno velké WOW a už jsem se připravovala, jak to lidem sdělím prostřednictvím komentáře. Pak se ale stalo něco, co se vůbec stát nemělo - byla jsem vystavena kruté srážce s realitou (doslova), která mi polámala snad všechny kůstky v obličeji. Autorka se uchýlila k něčemu, co mi vůbec nejde do hlavy. Dala do svého světa Jeskyně smrti. Už předtím jsem byla obeznámena s tím, že se děj odehrává v našem světě, ale proboha proč? Na mě to působilo, jako kdyby se autorka z nenadání na internetu dozvěděla o incidentu v Jeskyni smrti a natolik ji to zaujalo, že pocítila potřebu to zanést do příběhu. A to pořádně. Proto se nám tam začala rozvíjet naprosto nesmyslná dějová linka, jejíž smysl jsem do teď prostě nepochopila. Podruhé jsem se tím zklamala při ukázce zničené Paříže, kde jsme se znovu dostali až nebezpečně blízko našemu světu.
S tím se pojí má další myšlenka. Pokud jsou Jeskyně smrti v Rusku, což je podle autorky stále část země obývaná sklenaři a byla to ta severní část země, znamená to, že se území sklenařů musí rozkládat zhruba na území Ruska, Číny, Austrálie, atd. Takže nížiny budou na západě. To mě potom přivádí k další: Kde je ta zamořená část, když ji od území sklenařů dělí pevnina? Tak není to přece jen třeba dolní část Asie a Austrálie, Afrika a Jižní Amerika? Potom by ale území sklenařů moc veliké nebylo. Navíc je ten předěl u hor, takže to ani teď nesedí. Že by byl předěl u Kavkazu a zamořená byla Jižní Amerika, Afrika, část jižní Evropy a jižní Asie? To by tedy byla většina planety. Škoda, že jsme nedostali mapku.
Co se ale týče samotného textu, byl velmi pěkně a čtivě napsán. Půl hvězdičky bych odebrala za tu část z jeskyně, ale jinak velmi dobrá kniha, která si mě získala. Takže berte 4,5 hvězdiček.

20.08.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Myslím si, kritiky již zaznělo dost, a tak se nemusím přidávat. Tentokrát se nad nedostatky pozastavovat nechci, protože bych z toho byla ještě více deprimovaná. Hodnotím čtivost, která byla opravdu lepší než v díle prvním. Čtení mě bavilo a pořád jsem se ke knize vracela, a to i přes to, jak nelogická byla, a jak mě tím iritovala. O tom se tu ale dozvíte od mnoha jiných recenzentů.
Co mě ale vytáčelo snad ze všeho nejvíc, bylo to, jak se nám ze série postupně stávalo něco, co by s klidem mohlo konkurovat Padesáti odstínům šedi. Z YA klišé knihy se nám stala erotická klišé kniha a při představě, že by tohle moje dítě četlo jako YA knihu, se mi chce zvracet. Nedokáži si představit, že bych ji cílovce někdy vůbec doporučila. Už notnou chvíli se tu směji štítku - pro děti.
Série prošla od začátku velkým vývojem a musím říct, že mě již bavila více než díl první, ale to, že je to kniha plná nelogičností, klišé, ztopořených údů a hlavní hrdinka je prostě kráva, mi nikdo nevymluví. Na světě jsou mraky lepších knih s podobnou tématikou, a mně tak zůstává nadále záhadou, jak se mohlo tohle dostat tak daleko a získat na tak veliké oblíbenosti. Po dočtení celé série mi sice kleslo IQ, ale nemohu autorce odepřít, že mě bavila.

16.02.2019 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Luxus, luxus, luxus. :D
Co víc chcete slyšet?
No dobře, tak ze sebe vymáčknu i něco víc než jen tři slova.
Tohle je jedna z těch chvil, kdy nevím, co o knize napsat. A ne proto, že by byla natolik nezajímavá, že by prostě nebylo o čem psát, ale právě proto, že byla tak perfektní, že ani není co vytýkat, což já mám ve svých recenzích často ve zvyku a dělám to ráda.
Co mě asi nejvíce překvapilo, bylo, že i když se nám tam rýsoval milostný trojúhelník, který já tak nemám ráda, než jsem si stihla uvědomit, že mi vadí, byl konec knihy. Tak nenuceně napsaná milostná část příběhu je naprostý unikát.
Co tam chybělo v romantice, nahradilo násilí, kterým kniha přetéká. Od tělesných trestů velitelky, až po neuvěřitelně přísné výcvikové praktiky masek.
Už se těším, až si přečtu druhý díl. Jestli jste někdo stále váhal, zda si přečíst či ne, pak nechápu, proč tu ještě čtete moji recenzi a místo toho už nedržíte v ruce Jiskru v popelu. Přeji knize ještě více úspěchu, než měla doposud. Tohle si propagaci zaslouží.

04.08.2018 5 z 5

U takovýchto knih lituji, že lze dávat jen pět hvězdiček. Nyní mě v celku mrzí, že jsem některé knihy ohodnotila stejnými pěti hvězdami jako tuto, i když si tato kniha zaslouží více než ostatní.
Od knihy jsem čekala něco trochu jiného, ale hned od začátku jsem byla doslova vtažena do děje. Hrozně moc jsem si přála, aby kniha nikdy neskončila a ke konci jsem ztrátu jednoho pasažéra lodi dokonce i obrečela. Při čtení jsem se naprosto vcítila do problémů postav a ani jedna z nich mi nebyla nesympatická. Pro někoho bohužel, pro někoho bohudík se autorka nevyvarovala sprostým slovům a častým zmínkám o sexu, což knize dodávalo zase trochu jiné kouzlo a konverzacím mezi postavami to přidávalo na reálnosti.
Kniha úžasná a všem vřele doporučuji. Toto je jedna z těch knih, které mi do budoucna něco daly a budu na ně ještě dlouho vzpomínat.

15.05.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Neuvěřitelně oddechová kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem a za den byla ta tam. I přes to, že normálně čtu úplně jiný žánr. Kdo by to byl řekl, že kniha může být stejně krásná, jako její obálka, která je, přiznejme to, luxusní. I když přece jen trochu moc princeznovská.
Co mi tam ale nějak chybělo, byla moderní technika. Dočetli jsme se hned na začátku, že se příběh odehrává po čtvrté světové válce a přitom jsem ani nezaznamenala, že by měl někdo v ruce mobil. Jak je to možné? Neměly by je všude obklopovat technologie, o kterých se nám smrtelníkům ani nezdá?
Co mě ještě zaráží, je, že se v knize událo jen pár zásadních věcí a autorka psala velmi úsporně bez dlouhých popisů, přesto má kniha kolem tří set stran. I když, pravda, tenhle problém má mnoho knih.
A nyní něco pozitivního. I když v knize nebyly prakticky žádné zásadní zvraty, přesto si moji pozornost nějakým nepochopitelným způsobem získala a v mé knihovničce a doporučených knihách si své místo našla. Čtení mě neuvěřitelně bavilo a odtrhnout oči pro mě byl skoro nadlidský úkol. Dialogy mezi postavami byly krásně napsané a mnohdy natolik vtipné, že jsem vyprskla smíchy.
I přes mnohé chybičky získává kniha pět hvězdiček a neochvějně si za nimi stojím. Plně doporučuji.

17.07.2018 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovy je obecně jeden z těch youtuberů, co má v hlavě alespoň náznak mozku. Proto jsem doufala, že mě kniha zaujme. Opravdu se tak stalo a na rozdíl od jiných youtuberských knížek, byla tato pojatá spíše vtipnou formou, která byla Kovymu velmi blízká a nebyl to jen magnet na peníze rodičů malých dětí. Peněz za tuto knihu nelituji a mnohokrát jsem se u knihy upřímně od srdce zasmála.

22.06.2018 4 z 5

Spřízněnci čarodějů Spřízněnci čarodějů Adam Jay Epstein

Kniha z mého mladí. Sice mi bylo nějakých deset let, ale řekněme, že to je ještě mládí. Naprosto dokonalá kniha. Jedna vůbec z prvních, která by mě kdy tak zaujala, že bych si ji musela koupit. (alespoň v té době) Škoda jen, že v Americe vyšel čtvrtý díl a naše česká nakladatelství odmítla nadále knihu vydávat. Je to škoda, ale i tak na tuto knihu budu myslet jen v dobrém. :)

08.05.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Na rozdíl od prvního dílu, který ode mě dostal dvě hvězdičky jenom díky mému dobrému rozmaru, druhý díl stál opravdu za přečtení. Dlouho mi trvalo, než jsem se k tomu odhodlala, ale stálo to za to.
Ovšem ani tomuto skvostu se nepodařilo, vyvarovat chybám a nesrovnalostem, na které já tak ráda poukazuji.
Hlavní podivnost celé této knihy je v tom, že se zde točíme kolem Feiryný neutuchající lásky k Rhysandovi. V prvním díle tomu bylo přesně naopak. Nezachránila náhodou celý svět díky své bezmezné lásce k Tamlinovi, pro kterého by byla ochotná zemřít? Pokud jste se u prvního dílu nad jejich nezlomnou láskou chytali za srdce, tohle bude něco pro vás. Naše milovaná Feyre si totiž našla dalšího chlapce, pro kterého by také úplně v pohodě zemřela a ani by nemrkla. Nad tím zůstává rozum stát.
Také mě naprosto zklamal přerod ze zastrašené lidské dívky na drsnou vílu, která ničí nepřátele pomocí magie. Jakmile zničila Tamlinovu pracovnu, zaklapla jsem knihu a šla to rozdýchat na čerstvý vzduch. Už mě nebavilo pořád číst, jaká to je hrdinka. Přitom v prvním díle by se při prvním náznaku nebezpečí div neschovala pod postel.
Poslední, co mě dost štvalo, bylo, jak srdceryvně autorka popisovala, co se stalo v prvním díle. Všechny postavy se přitom staly zlými až v této knize a předtím byli všichni popisováni tak lehce, že i ta největší záporačka na mě působila, jako ve skrytu duše vlastně milá žena.
Druhý díl nebyl zase tak špatný. Bohužel mi dost začíná vadit vzdychání Feyre nad jakoukoli, jen náznakem špatnou informací. Její reakce mi mnohdy připadala naprosto neadekvátní.

13.08.2018 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

NEDOPORUČUJI ČÍST MOU RECENZI, POKUD JSTE KNIHU NEČETLI. MOHLO BY VÁS TO ZBYTEČNĚ ODRADIT!!!
Je to pár dní, co jsem knihu četla a i když jsem to nechala v hlavě uležet, stále netuším, co k tomu napsat. Kniha ve mně vyvolala velmi rozporuplné pocity a jen nad vybíráním počtu hvězdiček jsem strávila věčnost. Já vážně nevím. Nevím, jestli se mi kniha spíše líbila, nebo spíše nelíbila.
Děj mě od začátku velmi mrzel, protože mi to přišlo vážně na hlavu. Další část byla jen o Feyriným zvykání si na svůj osud, což byla nejen, že nuda, ale dokonce jsem již začínala počítat strany do konce, což jen tak u něčeho nedělám. Pak se něco konečně stalo, což vyústilo do další nudy, když musela Feyre odjet domů, ze kterého se najednou stal palác. Pak následovala nějaká ta rebelie, kdy hrdinka utekla nazpět do záporačkou zničené říše. Rozhodla se, že lásku svého života zachrání. Mimochodem jsem Tamlina naprosto nenáviděla již od samého začátku. Pak jsem se zděsila, když mi najednou začalo připadat, že je postava záporačky naprosto zbytečná a od zotročovatelky lidstva má hodně daleko. Následovaly tři úkoly, což byla snad největší nuda z celého příběhu. Ty ale hrdinka zázračně zvládla a happy end je na světě. Na konci příběhu mi navíc opravdová neutuchající láska k Tamlinovi nějak chyběla. Místo toho jsem si opravdu zamilovala Rhysanda. Jeho postava nebyla jediná plochá jako prkno a vyvolala ve mně alespoň emoce vzteku, když nic jiného. Stejně se vsadím, že se nakonec Feyre zamiluje do něho. Že by tu byl další odporný milostný trojúhelník? :D
Co mě opravdu mrzelo, bylo to, že byla kniha jen další vykrádačka. V tomhle se hodně podobala Sněhu nebo popelu. Stejné klišé s docela dobře předvídatelným dějem.
Kniha byla vážně dosti špatná, ale styl psaní autorky mi tak nějak nedovoluje označit knihu za odpad, protože to tento kus dosti zachránilo. O autorčiných kvalitách se doufám brzy přesvědčím u Skleněného trůnu, který by již žádnou pohádkou inspirován být neměl.
I tak plně doporučuji k přečtení, protože, co si budeme, je to Sarah Janet Maas. Čtení vás bavit bude, i když se asi místy budete chytat za hlavu a je to velmi příjemné a vcelku jednoduché na přečtení. Enjoy. :D

02.06.2018 2 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

OBSAHUJE SPOILERY!
Průměrnost prvního dílu jsem přičítala mladému věku autorky v době, kdy knihu psala. Tomu také odpovídala moje recenze na první díl. Nápad to byl ale dobrý a já jsem čekala, že se za ta léta něco změní a autorka bude rozvážnější a tak nějak poučenější o světě kolem. Posun v systematice psaní, v rozvíjení a psaní děje vidím, ale to je tak jediné plus, které knize mohu přičíst.
Tím, jak autorka první díl uzavřela, se dostala na tenký led. Již od začátku bylo jasné, že když si hlavní postava myslí, že je Angra na živu, tak to tak na 100% bude. Bohužel se tam autorka špatně utkala s důvodem, proč poslat Meiru pryč od hlavního dění. Po otevření hlavního zdroje magie (nebo jak tam tomu vlastně říkali), jsem tušila, že je všechno špatně, ale hledání klíčů a jejich snadné nacházení již byla klasická young adultka, kdy se hrdince nacházení klíčů vždy povedlo na první myšlenku. Meira, jako klasická puberťačka, byla úplně jiná než v prvním díle. Její chování se neuvěřitelně změnilo a já měla pocit, že ji Angra v prvním díle přece jen zabil a nastrčil nám tam jen její klon. Hlavní hrdinka tam pořád bojuje sama se sebou, s tím, že musí zemřít, že není schopná ovládat svou magii, že si nemůže vybrat mezi dvěma kluky (jednou jí je sympatický ten, o dvě stránky dál zase tamten) a celý příběh je jen uměle natahovaná zápletka, která se nakonec vyústila do ničeho. Druhý díl, když si to tak shrnu, vlastně skoro o ničem nebyl. Vaření z vody bylo opravdu to nehorší, co mohla autorka udělat.
Třetí díl si ze zvědavosti přečtu, protože nemám to srdce tu sérii nechat plavat, ale u všech sněhů na výsostech, tohle byl snad ještě větší propadák než první díl. (Z těch jejich hlášek jsem fakt nemohla. :D ) I tak knihu doporučuji, protože je přece jen propracovanější než díl první. Ale že by to ve mně něco zanechalo, to opravdu ne. Stejně, jako první díl ode mě získává tři hvězdičky a pokud vám je dvanáct, třináct let, myslím, že si knihu zamilujete, ale já asi opravdu nejsem cílová skupina.

08.05.2018 3 z 5

Impérium času Impérium času Daniel Godfrey

První díl byl podle mě mnohem lepší. Tohle se tak nějak podivně vleklo, děj byl taky takový... těžko hledatelný a dění v několika časových linkách a na různých místech, ještě navíc z pohledu více postav, to už bylo prostě moc. Nakonec jsem už jen četla dál s tím, že se to třeba na konci všechno spojí do nějakého celku, co začne konečně dávat ten vymodlený smysl, ale bohužel, nic podobného se nestalo. Maximálně tak to, že si autor vyvraždil většinu hlavních postav, pokud jsem tedy pochopila alespoň to.
Co na to říct? Stále to obsahovalo prvky toho, co jsem si na prvním díle tak zamilovala, ale jiskra se někam vytratila. Možná jsem už jen náročnější, než když jsem četla díl první, ale já prostě nemohu jinak, než dát tři hvězdičky z lásky k prvnímu dílu a té myšlence a jít zklamaně dál.

29.07.2019 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Ze začátku jsem si myslela, že to vzdám. Nebylo to pro mě čtivé ani nějak moc zajímavé. Později to vzbudilo můj zájem a to ve chvíli, kdy přijela hlavní hrdinka do Oxfordu. Ke konci to zase ztratilo na kráse a to hlavně z důvodu lásky hlavní hrdinky k ,,záporákovi" nebo jak ho nazvat. To bylo sice jasné již od začátku, ale mně to tam opravdu vůbec nesedělo. Do takového světa láska nepatří. Konec na mě byl až moc jednoduchý a zbrklý happy end, ale budiž.
Kniha byla čtivá, zajímavá, nemohu říct, že napínavá, ale přesto mě pořád nutila se vracet, dokud nebyl konec. A to je přeci nejdůležitější. Za mě opravdu povedené a už se nemohu dočkat, až si přečtu druhý díl.
Mimochodem, mohl by mě příště někdo na ten slovníček vzadu upozornit? Na přebalu, nebo alespoň na první stránce by mělo být červenými písmeny napsané: pozor, vzadu slovníček!, aby to potom takoví jako já, nezjistili až po dočtení. Pokud jste tak neschopní jako já, tak se budete muset celou knihou prokousat bez toho.

30.12.2018 5 z 5

Alenka v říši zombií Alenka v říši zombií Gena Showalter

Nevím jak to vyhodnotit. Čtení mě bavilo. Jen... to prostě nebylo takové.
Do čtení jsem se pustila bez jakýchkoli vyšších očekávání, protože jsem instinktivně předpokládala, že to bude špatné. Tím jsem to zachránila, protože mě mohla kniha vcelku mile překvapit. Jestli budete mít očekávání, neskončí to dobře.
Nedoporučuji číst lidem, kteří nemají v knihách rádi přehnané emoce. Kniha jimi přetékala a už dlouho se mi nestalo, že bych se u nějaké knihy rozbrečela. Místy ale autorka Alenčiny emoce rozebírala natolik, že jsem si připadala jako na sezeních u nějakého psychologa.
Dost mi vadí, že tomu někdo říká retelling. S Alenkou v říši divů to mělo společné jen jméno hlavní postavy. Taky mi téma přišlo neuvěřitelně otřepané a svým způsobem až moc jednoduché. Hlavní postavy se mi ale vážně líbily. Byly propracované a fungovalo to.
A za mě největší negativum knihy je silně věřící autorka. Jako takhle, já nechci nutně tvrdit, že zmiňování se o bohu je v knize automaticky špatné, ale místy to už bylo prostě moc. Mě, jako nevěřící, vyloženě štvalo, když jsem na každé desáté straně viděla větu: ,,Pane, dej mi sílu." To už je prostě moc. Věřím, že někomu to vadit nemusí, ale mě to vážně rušilo a svým způsobem i nudilo. Věřící hlavní hrdinka není špatně, ale tahle byla věřící už trochu moc.
Krásně a čtivě napsaná kniha. Opravdu mě vtáhla a bavila. Místy byl děj až moc otřepané klišé, jako třeba banda kluků, ze kterých má celá škola respekt. Nevěřím tomu, že to vážně někdy takhle na školách fungovalo. Mimochodem by mě zajímalo, jestli vážně někdo ředitelce školy uvěřil. Jak jinak, než že v YA knihách musí být záporák vždy dospělý člověk. Kdo to má furt číst?
Pokud vám ale nevadí přehnaná dávka emocí nebo jste nedávno nepřišli o někoho blízkého, hrábněte po knize beze strachu. Neočekávejte moc a budete se bavit.

16.10.2018 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Mile překvapila. Pěkná myšlenka a vcelku slušné provedení. Obzvláště vyvedená byla část z Ruska.
Konec byl na můj vkus až trochu rychle odbytý, ale jinak vážně pěkné čtivo a doporučuji pro milovníky young adult. Sci-fi jsem v tom úplně neviděla. Do tohoto žánru to moc nedosahovalo, takže pokud fandíte sci-fi a young adult nečtete, toto není kniha pro vás. Já osobně hodnotím kladně.

18.09.2018 4 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

No, jak jen to říct? Tímhle pro mě tahle série s největší pravděpodobností zemřela.
Říká se, že druhé díly bývají nejhorší, ale tohle bylo vážně mega špatný.
Do prvních sta stran jsem se nutila. Už jen proto, že první díl pro mě bylo něco úžasného a nepopsatelného. Tak nějak jsem doufala v zázrak, který nepřišel. Mou oblíbenou vedlejší postavu mi zabili a celý děj byl pro mě tak nějak zbytečný. Jako promiňte, ale příběh o útěku dvou hlavních hrdinů snad nemusí mít kolem pět seti stran.
Navíc mě naprosto přestaly hlavní postavy bavit. Nad jakoukoli smrtí hlavních jsem jen pokrčila rameny. Nejméně mě bavily kapitoly s Helenou, která naprosto vyměkla a z Masky se nám stala puberťačka s pokulhávajícím pudem sebeovládání. Ostatní postavy na tom nebyly o moc lépe. Jestli jsem litovala každé rány velitelčina biče, která padla na Laina záda, nyní mi byla naprosto volná. Postavy byly celkem nudné a myslím, že povahově dost jiné než v prvním díle.
Vyhodnocuji jako celkem tuctovou sérii s velmi slibným prvním dílem. Jestli si přečtu třetí díl, si dobře rozmyslím. Zklamání. Kvalitou to prvnímu dílu nesahá ani po kotníky.

10.09.2018 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha ve mě zanechala opravdu hluboký dojem. Prvních sto stran jsem se sice zmateně přehrabovala textem s nadějí, že konečně pochopím, co se mi autorka snaží sdělit, ale poté, jako by mi v mozku přeplo a kniha začala neuvěřitelně rychle utíkat. Možná to bylo surovým stylem psaní autorky. Celý koncept i následovné provedení knihy byly opravdu špičkový a rozhodně tuto knihu zařazuji mezi nejlepší knihy tohoto žánru, co jsem kdy vůbec četla.

30.04.2018 5 z 5

První První Kiera Cass

Konec! Opravdu konec. Tahle série byla naprosto úžasná a představa, že jsem ji dočetla, je pro mě naprosto neuvěřitelná. Přesto se tak stalo.
Bohužel mě konec dost zklamal. Uspěchaný. Snad nebude spoiler, když řeknu, že mi autorka zabila několik oblíbených postav. Rebely nikdo nedořešil a zdálo se mi, že tam ve výsledku byli skoro zbytečně. Také jsem nepochopila, jak mohl Maxon za necelých patnáct sekund změnit názor a znovu Americu omilostnit. Já bych ji okamžitě vyhodila a rozhodně si jí v posledních vteřinách nevylévala srdíčko.
V mém srdci ale trilogie bezesporu zůstane a už se těším na doplňkové knihy.

29.09.2018 5 z 5