Spřízněnci čarodějů

Spřízněnci čarodějů https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89710/spriznenci-carodeju-89710.jpg 5 56 11

Spřízněnci čarodějů série

Pouliční kocour Aldwyn se jednoho dne náhodnou ukryje v podivném krámku se zvířaty nejrůznějšího druhu a než se vzpamatuje, odnáší si ho čarodějnický učeň Jack. Později se dozvídá, že si všichni čarodějové v mládí vybírají svého zvířecího spřízněnce, který jim pak všemožnými čarovnými schopnostmi pomáhá v kouzelnickém řemesle. U Jacka se Aldwyn seznámí s dalšími dvěma žáky a jejich spřízněnci - s žabákem Gilbertem a sojkou Sylvií. Jack a Aldwyn k sobě brzy přilnou, avšak jedné noci jsou všichni tři mladí čarodějové uneseni a jejich spřízněnci mají tři dny na to, aby je našli a zachránili. zdroj: legie.info... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladá fronta

The Familiars , 2010

broskev28
14.05.2022 5 z 5

Měla pravdu, knihomolkajá!
Série Animal spirit možná není špatná, ale tohle je určitě lepší - nápaditější, vtipnější, lidštější, i když hlavními hrdiny jsou zvířata. A ne jen tak ledajaká: velice bystrá sojka Sylvie, stromový (!!) žabák Gilbert a pouliční kocour Aldwyn. Jejich setkání, společná cesta a neuvěřitelné zážitky tvoří opravdu výbornou knížku; skvělá jsou třeba i zaklínadla: štítárum resisto!
Takže jsem zvědavá na druhý - u nás bohužel i poslední - díl. A děkuju za doporučení.

"Přímo tady jsem si hrával na schovávanou s bratry a sestrami," řekl Gilbert a ukázal do bahna pod stromy. "Nikdy mě nemohli najít. Ale když o tom teď přemýšlím, nevím ani, jestli se mě vůbec obtěžovali hledat."
"Máš hodně sourozenců?" zeptal se Aldwyn.
"Ani ne, jsme malá rodina. Je nás jen šedesát dva."

99Blacky99
28.10.2018 5 z 5

Je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla. Doporučuji přečíst všem milovníkům fantasy a i všem ostatním❤❤❤

Knihomolkajá
08.05.2018 5 z 5

Kniha z mého mladí. Sice mi bylo nějakých deset let, ale řekněme, že to je ještě mládí. Naprosto dokonalá kniha. Jedna vůbec z prvních, která by mě kdy tak zaujala, že bych si ji musela koupit. (alespoň v té době) Škoda jen, že v Americe vyšel čtvrtý díl a naše česká nakladatelství odmítla nadále knihu vydávat. Je to škoda, ale i tak na tuto knihu budu myslet jen v dobrém. :)

Elulilinka1
17.03.2018 5 z 5

Pěkná kniha, určitě si ji zapíšu do čtenářského deníku!!!

tisha8409
28.07.2015 5 z 5

Taky skvělá série a navíc nádherně ilustrovaná - žádnej program, ale pěkně ručně tužkou a přesto věrohodně.

morticia175
20.02.2015 5 z 5

Nooo..... určte nezapadám do veku uvedeného na predposlednej strany knihy, ale..... jednoducho tá kniha nemá chybu!!!! Mám oba diely. Prvý som už čítala, ale teraz som sa k nemu vrátila a pokračujem druhým. Povodne som knihy kúpila pre netere, ale teraz neviem.... asi im ich len požičiam a budem trvať na vrátení :-D
Jednoducho skvely príbeh, pekne ilustrácie a hlavne.... jeden z hlavných hrdinou je kocúr!! :-D a pre micinky ja mám veľmi veľkú slabosť. Túto knihu v podstate naše dve čítajú somnou.

felix6338
06.11.2014 5 z 5

Tuhle miluju.....ta sýkora je sice příliš chytrá a vážná, ale žabák je fajn se svýma věčnýma obavama a příběh je fajn, a hlavně- skvělý malby! Doporučuju.

eleddar
25.08.2014 5 z 5

skvělá kniha, super děj. Jedna z mých oblíbených

kuceju
01.06.2014 4 z 5

Hezká, vtipná kniha. Asi jedna z nejlepších knih ve kterých hrají hlavní hrdiny zvířata.

mariemo
24.03.2013 4 z 5

Pěkná ,čtivá knížka.

malamut
07.03.2013 5 z 5

Nádherné, zajímavý děj, chytlavá. Nádhera.