Alenka v říši zombií

Nezastaví se, dokud nepošle každou chodící mrtvolu zpátky do hrobu. Navěky. Kdyby někdo řekl Alence Bellové, že se jí v jednom úderu srdce změní život, vysmála by se mu. Aby se z jejího šťastného života stala tragédie? Ale no tak. Jenže to je přesně to, co se stalo a trvalo to přesně jeden úder srdce. Jedno mrknutí, jeden nádech, jedna sekunda… a všechno, co znala a milovala, bylo pryč. Její otec měl pravdu. Příšery existují. Aby pomstila svou rodinu, musí se naučit bojovat s nemrtvými. A aby přežila, musí začít věřit největšímu rebelovi ze všech – Coleovi Hollandovi. Ale i Cole skrývá tajemství, a jestli si Alenka nebude dávat pozor, může se ukázat, že tahle tajemství jsou nebezpečnější než samotné zombie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342689/big_alenka-v-risi-zombii-LQB-342689.jpg 4.1155

Alenka v říši zombií 1.

Dobrodružné, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

Alice in Zombieland, 2012

Kniha Alenka v říši zombií

Monyel

Kniha mě zaujala svou obálkou a originálním tématem, ale jsem celkem dost zklamaná. Chvílemi mi přišlo, že čtu fanfiction. Charaktery jsou ploché a nepropracované, hlavně že jsou všichni děsně sexy. Autorce šlo spíše o fyzický popis než o psychologii postav nebo promyšlenost děje. Jsem celkem překvapená, že tohle není její prvotina. K dočtení knihy jsem se musela nutit, pokračování si určitě nepřečtu. Pokud bych knihu četla ve 12 - 13 letech, nejspíš by se mi líbila.

Netti

Alenka pro mne byla velmi milé překvapení! Četla jsem téměř nepřetržitě. Určitě jdu do druhého dílu.

Any26

Moc mě bavila -- doporučuji.

"Dobře. Tak předpokládejme, že s nimi spolupracuju. A co vlastně zkoumám?"
Tak tohle mě doslova rozsekalo :D /str. 202-204/

Beruš09

Kniha se mi moc líbila, bylo to něco jiného než ostatní. Musím říct, že to byl vynikající, vymyšlený a hlavně napínavý děj. Autorka, podle mého, sice nedokázala tolik popsat vedlejší postavy a prostředí jako jiné, ale určitě s kapkou představivosti se zvládlo.

Andynka

Když jsem se do knihy pouštěla, říkala jsem si, že jsem zase promeškala věk, kdy knihu číst.
Moc mě nebavila, byla to taková slátanina... Ale postupně... postupně mě kniha pěkně chytla a nemohla jsem přestat číst.
I když teda je kniha pro mladší, nějak mi to nevadilo.
Podle názvu jsem čekala opravdu Alenku z říše divů, ale díky bohu tohle bylo originálnější. A zapojení zombií mě baví nejvíc.
Další plus dávám za to, že Alenka je podle mě stejně zvědavá, jako čtenář, který chce v příběhu všemu rozumět, takže zde máme i hodně vysvětleních a odpovědí.
Takže jako jooo, kdo si chce přečíst zase trochu něco jiného. Rozhodně Alenku doporučuji a těším se na druhý díl.

nniikka
29.11.2020

Od této knihy jsem nic neočekávala .měla jsem chuť na něco nenáročného a to jsem dostala. Ale v půlce mě kniha přestala bavit a říkala jsem si už aby byl konec. Doporučuji nenáročným čtenářům.

Rayshee
11.12.2019

Ani neviem ako napísať recenziu a už celkom dlho premýšľam. Mňa to v podstate tak bavilo že tu mám pred sebou druhý diel. Postavy sú super aj dosť zaujímavé, myšlienka knihy má tiež bavila. Zase na druhú stranu mi niektoré časti knihy prišli zdĺhavé a opakujúce sa. Najväčší problém pre mňa bola asi tá viera, neodsudzujem veriacich ale pre ostatných ľudí to môže byť až dosť prehnane. Ak niekto nečaká nejakú slávu ale oddychové lachke čítanie tak určite doporučujem, hodnotenie asi 3 z 5. :) ( A ja sa idem pustiť do druhého dielu )

Shaxx
01.11.2019

Jsem zmatená.
Co jsem to právě přečetla?
Byla to parodie? Byl to vážně myšlený příběh s parodickými prvky? Nebo to bylo jen myšleno vážně a o to hůř? Podle názvu jsem čekala něco úplně jiného. Fakt. Měla jsem naději. Kterou autorka vzala a zmuchlala ji do malé kuličky, zapálila, uhasila a pak spláchla do záchodu. Já fakt naivně čekala víc :D (Prosím, nečekejte temný retelling Alenky v říši divů se zombíkama).
Místo toho jsem dostala mix Buffy, Stmívání, Shadowhunters se zombíkama.
Na začátku to vypadalo slibně, ale když se vše zvrhlo a na scéně se objevil... tajemný, sexy, neodolatelný mačo Cole a jeho fialové oči a svaly, hromada dalších cool děcek a naše hrdinka samozřejmě upoutala pozornost hlavního sexouše, moje zmačkaná naděje, spláchnutá a putující potrubím se definitivně rozložila na kousky.
Ano, uznávám, že vedlejší postava Cat byla roztomilá. Ale to je tak vše.
A proboha, hned ten úvod? "Několik měsíců jsem nemohla pracovat, trpěla jsem příliš silnou bolestí. Začala jsem hledat Pána a on mě uzdravil." Už to mě mělo varovat. No chvalme Pána tedy, možná kdyby si autorka místo toho zašla k lékaři, nemusela by vzniknout tahle kniha, která vypadá, že byla napsána pod silnými medikamenty.