_Knihomolka_ _Knihomolka_ komentáře u knih

Zkáza Ďáblova akru Zkáza Ďáblova akru Ransom Riggs

Velkolepé ukončení podivné série. Jakože fakt wow! Tohle pokračování bylo napínavé na každé straně, vše nádherně popsané a vysvětlené a ten konec! (ten mě teda až dojal). No prostě nemám slov. Je mi líto, že už toto dobrodružství s podivnými dětmi a se slečnou Peregrinovou končí. Jsem zvědavá, jestli Ransom Riggs napíše ještě nějakou takovou fantasy sérii v podobném duchu, ale doufám, že ano.

Co se jinak týče celé série, ta byla opravdu dobře promyšlená (je vidět, že si na ní dal autor hodně záležet), děj rychle ubíhal, byl dobrodružný, fantasy a místy i romantický a nechyběli tu ani ty úžasně tajuplné fotografie. Nejvíce se mi z této série líbil první, čtvrtý a tento šestý díl a jako nejslabší mi přišel asi pátý.

Ps.: Pokud nejsi podivný, tak se Tě tato kniha netýká a když si jí nepřečteš, o nic nepříjdeš. Pouze pro podivné :).

08.01.2022 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Krásné doplňkové čtení k podivnému dobrodružství. Hlavně po druhém dílu, kde bylo pár zmínek o těchto povídkách a také se od nich odvíjelo nejedno dobrodružství, jsem měla potřebu si je přečíst. Kniha obsahuje celkem fantastických podivných příběhů. Z většiny vyplývá nějaké ponaučení a nad jinými je potřeba se zamyslet. Všechny byly moc hezky a zajímavě napsané. Něco takového může vymyslet snad jenom Ransom Riggs :).

01.01.2022 4 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Bonusová sbírka epizodních příběhů, dopisů a autorčiných poznámek ke Kronikám prachu.
V této knize se dozvíte, jak vznikaly postavy i samotná knihovna z Kronik prachu, jak se seznámili Henry s Rachel a Elisa se svou mecnáškou, dovíte se i recept na Liriny máslové sušenky, a také Vám kniha nabídne malé pokračování. Vůbec by mi nevadilo, ba naopak by mě moc potěšilo, kdyby místo tohoto malého pokračování a poznámek autorka napsala officiální druhý díl s například šestseti stránkami :).

30.12.2021 3 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Just breathe.
Moc krásná knížka s neuvěřitelným a strhujícím příběhem. U knížky jsem se smála, brečela, obdivovala jsem tu odvahu a vytrvalost Stelly a Willa a doufala jsem, že to všechno dopadne dobře, což se mi sice splnilo jen z poloviny, ale i tak nemám knize jednoduše co vytknout, protože byla dokonalá :).
Jinak jsem moc ráda i za krásné filmové zpracování s herečkou Haley Lu Richardson a s mým oblíbeným hercem Colem Sprousem.

19.12.2021 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Nemůžu ani uvěřit tomu, jak ten příběh rychle utekl. Když jsem totiž šla z knihovny domů, prohlížela jsem si tuto knihu, s tím, že jsem si říkala, že jí budu mít asi tak na týden, ale to jsem se hodně spletla. Hned od první strany mě totiž její příběh naprosto pohltil. Pak jsem už jenom četla a četla a nedokázala jsem knížku skoro pustit z rukou. Ale ten konec... To jsem si říkala - Cože? To je jako všechno? Jak to bude pokračovat?
Prostě a jednoduše, nemůžu se dočkat pokračování.

11.12.2021 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Od Lin Riny jsem četla Kroniky prachu, a proto pro mě byla Limea menším zklamáním. I když autorka vytvořila originální fantasy svět se dvěma domorodými kmeny, sympatickou hlavní hrdinku Limeu, romantickou linku protkanou občas zábavnými dialogy, tak se mi příběh Animant a Thomase líbil více.
Už se ale nemůžu dočkat chvíle, kdy vyjdou v češtině další Riiny knížky ...

04.12.2021 3 z 5

Okouzlená Okouzlená Gita Trelease

Ten, kdo má rád historii (autorka zde totiž detailně popisuje život jak chudých, tak i bohatých lidí, palác Versailles, dobití Bastily, což se váže k Velké francouzské revoluci, tehdejší královnu Marii Antoinettu, lety balónem a mnoho dalšího), stejně tak jako já, romantiku a trochu těch kouzel, tak se mu tahle knížka bude líbit.

26.11.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Moc krásná knížka. Velice obdivuji ten nápad s hřbitovem a dopisy, kdy ani jeden z dopisujících neví, s kým si vlastně píše. Také obdivuji silný příběh plný kladných, ale i záporných emocí.
Když jsem knížku četla, uvědomila jsem si, jak ty dny, měsíce a roky rychle utíkají, že si více musím užívat okamžiky strávené s rodinou a také to, jak moc jí miluju.

12.11.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Z knížky mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu nemůžu říct, že jsem z ní byla radostí bez sebe, ale zase nemůžu říct, že by se mi vůbec nelíbila, což bylo nejspíš kvůli tomu, že byla napínavá. Když opominu tu škálu vražd, včetně té, co se odehrála hned v první kapitole, tak se mi vlastně svým způsobem líbila. Zařadila bych jí spíše mezi takové průměrné fantasy čtení se špetkou romantiky.

08.11.2021 2 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Kniha na mě byla trochu více pomalejší, ale dalo se to. Příběh byl předvídatelný, prostředí hezky popsané a postavy byly, až na výjimky, sympatické.

30.10.2021 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další úžasný příběh od Julie Caplinové plný lásky, zvratů, cestování, japonských tradic, jedinečné přírody a vynikajících jídel. Do příběhu jsem se, stejně tak jako u ostatních, které jsem od ní četla, hned zamilovala a do tohoto obzvlášť. Moc se mi líbilo, jak autorka opět skvěle popsala zdejší tradice, včetně tradičního čajového rituálu, památky, včetně hory Fudži, vztah Fiony a Gabea, nebo pohostinnost lidí v Japonsku. Také musím vyzdvihnout těch pár poznámek o postavách, které byly v Kavárně v Kodani ( moc ráda jsem se o nich dozvěděla zase něco víc a ráda jsem si na jejich výlet do Dánska zavzpomínala). Jediné, co mi na knize svým způsobem vadilo bylo to, že byla napsána v er-formě, jak tomu bylo i v některých ostatních knihách od Caplinové, ale i tak musím dát pěti hvězdiček z pěti :)...

30.10.2021 5 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Tohle byla moje první knížka od Agathy Christie a byla jsem z ní mile překvapena. U některých případů jsem se musela až smát nad Poirotovou chytrostí a Hastingsovou nechápavostí . Často jsem také přemýšlela, jestli by někdo takový , jako tento až nadmíru inteligentní člověk s tak neuvěřitelnými schopnostmi vše vyřešit, mohl vůbec existovat v reálném světě.

05.10.2021 4 z 5

Černý kocour a jiné hororové povídky Černý kocour a jiné hororové povídky Edgar Allan Poe

*POVINNÁ ČETBA*
Už naše paní učitelka v devítce nám o povídkách Edgara Allana Poa říkala a právě nejvíc mě zaujala povídka Černý kocour.
Tato kniha se mi, hlavně tedy povídka Černý kocour, i na ty morbidnosti, líbila. Jsou to originální hororové příběhy, do kterých autor musel zapojit bezesporu hodně fantazie.
Čekala jsem sice, že bude mít o trošku víc stránek, ale to nevadí.

01.10.2021 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem. Musím uznat, že dokonce přečkala mé očekávání, protože byla jednoduše fantastická. Moc se mi líbilo vykreslené prostředí, kde se příběh odehrával, charaktery čtyř hlavních hrdinek, které se postupně vyvíjely a stávaly se z nich malé ženy, osudy jejich rodiny a kamarádství s Tadeášem Laurencem.
Společně s Větrnou hůrkou a Janou Eyrovou + teda ještě tyto Malé ženy, jsou mé nejoblíbenější klasiky, které mohu jen doporučit :).

28.08.2021 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Popravdě jsem si myslela, tedy hlavně podle té novější obálky, že to bude nějaký strašidelný román, do kterého se vůbec nezačtu. Ale přestože kniha měla zvláštní atmosféru, užila jsem si ji od začátku až do konce, protože jsem od ní dostala vše, co jsem čekala. Velkou bezmeznou lásku, přátelství, pýchu, utrpení, nenávist a dokonce i smrt.
Je proto škoda, že někdo tak talentovaný, jako Emili Bronteová, musel zemřít v pouhých třiceti letech, a tudíž nestihl napsat další takové skvělé knihy, jako byla právě tahle.

28.08.2021 5 z 5

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Krásná a velmi vtipná knížka, zasazená do táborového prostředí, která se mi moc líbila. Můžu jen doporučit k horkým letním dnům, kdy nemáte co na práci :).

23.08.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

" Číst knihy Julie Caplinové je jako ponořit se do dekadentní horké čokolády se svůdným kopcem šlehačky. "

Ano, tento citát perfektně vystihuje knihy od Julie Caplinové. V každé je totiž nádech čehosi lahodného, díky čemuž se do jejich příběhů dokážete vžít, soucítit s hlavní hrdinkou a vždy se k nim s radostí vracet. A ani tato nebyla výjimkou :)...

V Brooklynu, ani v Americe, jsem ještě nikdy nebyla, ale díky této spisovatelce mám pocit, jako kdybych to tam už někdy navštívila. Také se mi líbilo těch pár zvratů mezi hlavními postavami, romantika na každém kroku, vtipné dialogy a celkové pojetí této knihy, i když se mi asi stejně více líbilo v Kodani :).
Mile doporučuji.

15.08.2021

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha má spád, je romantická, vtipná a celkem i naučná. Nejvíce se mi na ní líbilo, jak autorka popisovala památky Kodaně, tradiční dánská jídla, na které se mi mimochodem sbíhaly sliny, a pravý dánský styl s názvem hygge. Také jsem si okamžitě zamilovala hlavní postavy, Kate a Bena. Už se těším, až si přečtu Pekárnu v Brooklynu, doufám, že bude stejně čtivá a milá, jako tato skvělá Kavárna Varme :)

05.08.2021 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Tak to bylo něco... Do knížky jsem se dokázala naprosto vžít, jelikož postavy, které autorka perfektně vykreslila, jsou zhruba v mém věku, takže to nebylo ani moc obtížné. Nejenže se mi líbil ten komplikovaný vztah Allie a Kadena, ale to celkové pojetí příběhu. Tady nejde jenom o obyčejnou lásku, ale hlavně o pochopení a důvěře k druhému. Musím uznat, že je Mona Kasten, tedy jestli jsou všechny její knihy jako tato, perfektní spisovatelka.

25.07.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tato kniha mě, i přesto, že má více jak 600 stránek, velmi bavila. Jediné, co se mi na ní moc nelíbilo, bylo to, že tam bylo pár vět z francouzštiny, kterou neumím, a až poté jsem si všimla, že jsou zezadu vysvětlivky :). Ale jinak skvělý román

20.07.2021 4 z 5