Knihomol_ka Knihomol_ka komentáře u knih

Buď užitečný: 7 zásad pro život Buď užitečný: 7 zásad pro život Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger napsal motivující a naučnou literaturu, kterou on sám se řídí. Já ho znám především jako kulturistika a herce, proto jsem byla velmi překvapená, že vyšla jeho kniha. Kniha je napsána jednoduše a je čtivá. Má jen 264 stránek a čte se opravdu sama. Já si letos dala za cíl zkoušet nové knihy a zároveň pracovat sama na sobě. A tyhle motivační knihy mě dost baví. I tady jsem se v určitých věcech našla a rozhodně se mi líbila a motivovala mě. Je napsána úplně jinak a to se mi právě na ní líbí.

26.02.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Čtvrté křídlo jsem četla jak v angličtině tak ve slovenštině a teď už i v češtině. Musím uznat, že je to pěkně čtivé a poutavé.

Příběh je násilný a drsný. Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů, ale bohužel na rozkaz své matky musela nastoupit k jezdcům. Jako její sestra a bratr. Jelikož se celý život Vi připravovala na roli písařky, tak jí chybí výcvik a jde to hodně poznat. Musí na sobě hodně pracovat, aby přežila celkový výcvik a vše co jí tam čeká. Její úhlavní nepřítel je Xaden, který jí chce zabít, kvůli tomu co její matka způsobila jeho rodičům. Kvadrant jezdů je opravdu nemilosrdný a náročný. Vi musí být na pozoru, protože jí chce pořád někdo zabít. Za mě je tohle dračí senzace.

Spicy scény TOP. Humor draků ? Úžasný.
Líbí se mi propojení jezdců a draků zároveň. Je to úžasný a opravdu čtivý. Na to, že už to čtu po třetí, tak hodnocení zůstává stejný. Krásných 5 z 5 hvězd. A teď jen doufat, že další díl bude u nás brzy !

25.02.2024

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Po dlouhý době se mi do rukou dostala vážně velmi dobrá a kvalitní fantasy kniha se zajímavým dějem.
Oraya je smrtelná dívka, která žije ve světě drsných a krvelačných upírů. Když byla ještě dítě zachránil jí právě vládce upírů a vzal si ji pod svá křídla. Proč ? Tato otázka mě hlodala celou dobu. Oraya se chce zúčastnit legendárního turnaje - Kejari, který pořádá bohyně smrti. V tomto turnaji, jde o život. Dostávají úkoly a navzájem se vraždí. Představte si smrtelnici obklopenou krvelačnými upíry. Tento příběh je čtivý a pořád napínavý. Já osobně jsem se nenudila ani minutu.
Na scénu přijde pohledný a nebezpečný Raihn,se kterým uzavře spojenectví. Věci se dají do pohybu a určité věci vyplouvají na povrch. Nic není totiž tak, jak se na první pohled může zdát. Nebojte se, že by nás autorka ochudila o nějaké ty pikantní scény. A za mě byly fakt dobře napsány.
Upozornění na začátku knihy je, že se zde vyskytuje násilí a vzpomínky na znásilnění. Takže jen upozorňuji.
Konec mě osobně překvapil. Ano některé věci jsem tušila, ale jiné zase ne. Tak na koho vsázíte, že vyhraje Kejari ?

Hlavní postavy:
- Oraya mi byla od začátku sympatická. Miluji tyto agresivní a bojové ženy. Tahle holka si jde za svým, at to stojí cokolov.
- Raihn byl pro mě zajímavý už od začátku. Byla jsem opravdu zvědavá co je zač. Že by můj další knižní manžel ? Uvidímeeee

Musím pochválit obálku a jsem ráda, že se drží původní verze.
A já už jen doufám, že se dočkáme brzy druhého dílu !

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od albatrosmedia za účelem recenze. Hodnocení 4,5/5

15.02.2024 4 z 5

A co bylo dál A co bylo dál T. L. Swan

V první řadě se pojdme trochu zasmát nad mou hloupostí. Do knihy jsem se pustila a byla lehce zmatená o co jde...
No pak jsem to zjistila :D Jednalo se totiž o pátý díl z této série. Takže ponaučení pro všechny prosím. Čtete anotace a zjistěte si kolik to má dílů a jestli na sebe navazují.

Já se aspoň přesvědčila o tom, že si chci přečíst všechny díly. James a Emily tvoří pár.. Jsou spolu štastně už přes rok ženatí a ted se společně snaží o miminko.
Jelikož, ale James je stále ve velkém steru, tak Emily napadne wellens pobyt. No spíše nějaká spešl wellness kůra. James je v šoku co mu to Emily provedla. Tady jsem se od samotného začátku velmi nasmála. James působí vážně úžasně a vtipně. Miluji jeho sprostou verzi. Emily si nic nenechá líbit a je na něho docela ostrá.

Nooo a pokračujeme v překvapení. Jako další máme epilog, který je o Tristan a Clair. Bylo to pěkné a milé. Chyběl mi tady docela humor, ale jejich příběh se dal.
Dále tam byl Eliot a Kate a jejich příběh byl smutný a zárověn krásně vyobrazený. Jejich příběh se mi opravdu líbil.

Na závěr jsme měli Chris a Hayden.

Čtyři epilogy. Já bych řekla, že je to spíše taková bonusovka, ale ten kdo tuhle sérii miluje, tak ocení.

11.02.2024 4 z 5

Připoutaná Připoutaná Adele Parks

Do knihy jsem se pustila s velkým očekáváním. Samotná anotace mě dost navnadila a obálka taky.
Už ze začátku jsem měla problém se začíst, ale postupem času to bylo těžší a těžší.

Máme tady vícero pohledů.
Jako například: Leigh, Mark, Kai, Daan, Fiona, detektivka a další !!! No úplný guláš jsem v tom měla.

Příběh se zaměřuje na všechny tyto postavy. V příběhu se vracíme jak do minulosti tak do přítomnosti. Jednoho dne se Leigh vzbudí zdrogovaná a připoutana v cizím prostředí. Hned jí je jasné o co jde

Její manžel i děti si toho ráno všimnou, kdy se měla vracet z práce. Zavolají policii a rozjede se pátrání. Samozřejmě na povrch vyplouvají samé zajímavé věci. Musím říct, že konec mě moc nepřevalil a čekala jsem to. I když jsem doufala v lepší konec.

Co se týče stylu psaní autorky, tak se mi líbil. Jen mě mrzelo to přeskakování z postavy na postavu. Z minulosti do přítomnosti. Chvílemi jsem nevěděla, která bije, ale nápad to byl podle mě zajímavý.

08.02.2024 3 z 5

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Na začátek bych chtěla zmínit, že se jednalo o spolupráci se samotnou autorkou knihy, za účelem recenze.

Jak už víte, tak teprve nedávno jsem zavítala do tohoto nového světa thrillerů.
Kniha mě na první pohled zaujala. Obálka na živo je nádherná a anotace zní slibně. Příběh se mi četl ze začátku hezky a autorky styl psaní se mi líbil. Jedná se o příběh, kdy se mladá Maddy nastěhuje do bohaté čtvrtě plné rodin s dětmi. Od začátku se mi tady něco nezdálo. Skamarádila se až moc rychle a snadno s Amandou. V půlce příběhu mi přišlo, že se to točí pořád dokola. Už v ten moment mi bylo jasný o co jde. Takže, když jsem se blížila ke konci a moje obavy se naplnily, tak jsem byla lehce zklamaná. Doufala jsem, že mě nakonec autorka překvapí nečekaným zvratem. Třeba tím, že zabije Iris to by mě vážně překvapilo a uspokojilo. Stále ji šíleně nesnáším !
I přes to jsem si příběh opravdu užila a četlo se to samo a svižně.

Autorce moc děkuji a těším se na další její tvorbu !

02.02.2024 3 z 5

Kam se ztrácí Alice Sun Kam se ztrácí Alice Sun Ann Liang

V první řadě bych chtěla poděkovat za zaslání knihy k recenzi v rámci spolupráce s @albatrosmedia. Děkuji!

Kam zmizela Alice Sun ? Ted mé vidíš a teď ne.
Hlavní hrdinka je velmi cílevědomá a úspěch je u ní na prvním místě. Díky dobrým výsledkům ve škole jí je jasný, že si tak může zajistit dobrou budoucnost.
Její rodiče každý den chodí do práce a pracují co to jen jde. Bohužel i tak nemají dostatek financí na studium jejich dcery. A tak je Alice nucena přejít na jinou školu. Což se jí ani trochu nelíbí, ale co má dělat ?
Ještě na její škole se u ní projeví zajímavá schopnost. Dokáže Vám před očima doslova zmizet. Pomoc vyhledá u svého rivala. Její úhlavní nepřítel - Henry. Je docela očividný a do očí bijící, že pro sebe mají slabost oba dva. No ani jeden to samozřejmě nevidí. Jak jinak.
Alice na nové škole začne svou schopnost zneužívat. Jen, aby si vydělala nějaké peníze bude plnit různé úkoly, ale začne se to stupnovat a Alice začne přemýšlet jestli to za to všechno riziko stojí ? Strašně miluji a čtu o jejich kultuře. Taky to ocení milovníci popkultury. Za mě krásně napsaný a čtivý příběh. Je to teda za mě pro nižší cílovou skupinu. Ale někdy čas od času je super si přečíst něco takového.
Jedná se o Contemporary s prvky nadpřirozena. Takže nudit se tu rozhodně nebudete.

31.01.2024 4 z 5

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

Opět mě kniha od autorky nezklamala a šíleně jsem se těšila, až se konečně vrátím do Ruin za mýma milovanýma smrtkama.
Konec druhého dílu skončil zajímavě, tak jsem se těšila co třetí díl přinese. Tentokrát se příběhu ujala Tessa a Maggie,ale občas nás zavítala poctít i naše milovaná Ema. Což bylo příjemné se s postavami opět shledat. Zárověn, ale bylo náročné se ve třech dějových linkách neztrácet, ale myslím si, že jsem to obstojně zvládla.
Příběh se četl sám a opět byl zajímavý a řekla bych, že i temnější oproti předchozímu.
Tentokrát se v Ruinách můžeme těšit na zajímavé postavy a zápletku, ale také se tu objevují i lehce pikantnější scény, které ocení určitě každý.
V Ruinách mají tentokrát smrtky napilno, jelikož je tam někdo vraždí. Což bylo někdy teda extrém ty popisy.
Co se týče hlavních postav, tak nejvíce mě to táhlo k Maggie, tu jsem si zamilovala. Je krásný vidět vývoj postav, ale i samotné autorky. Autorka má to psaní vážně v malíčku.
Více se mi asi líbil teda druhý díl, protože Ema a Anna zůstanou navždy v mých srdcích. O konci raději nemluvím....
Další díl !!!!!!!!!! Ano, nejlepější je v nejlepším skončit, ale tady to jinak nevidím. Takže čekám prostě na pokračování :D

Jinak děkuji moc samotné autorce, že mi knihu poskytla a za její krásný přístup věnovat mi svůj drahocenný čas a řešit příběh.

22.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tady nemám slov ! Letos jsem si dala takový menší úkol a to, že bych chtěla zkusit i něco jiného než pořád jen fantasy a romantiku. Na doporučení a skvěle hodnocení jsem se pustila do tohoto thrilleru a . Bylo to parádní a zhltla jsem to za jeden večer.

Příběh byl čtivý q poutavý. Do půlky jsem nevěděla, kdo je tady vlastně blázen jestli holčiny nebo nakonec já sama. V půlce příběhu jsem už tak nějak uhodla zápletku, ale ten konec jsem nečekala a Millie byla úžasná ! Další díl prosím co nejdříve

Jinak příběh je o mladé dívce Millie, která byla propuštěna z vězení. Do poslední chvíle nevíme za co sedela. Chce vzít život do svých rukou a něco s nim dělat. Jde na pohovor k rodině Winchesterových, kde bude dělat hospodyni/služku. Během jejího pobytu zjisti, že v rodině to není žádná pohádka a Nina se chová zvláštně. Dokonce i její dcera je zvláštní Millie se zakouká do Ninima manžela a tady to začne být velmi zajímavý.
Vše se zvrtne a sami nebudete vědět čemu věřit
Opravdu povedená kniha a celý příběh! To se musí nechat

21.01.2024 5 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

(SPOILER) Kniha, která nese název Beladona neboli rulík zlomocný. Moc krásný název knihy a ještě krásnější obálka a ořízka.

Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapená. Příběh byl opravdu svižný a čtivý. Hlavní hrdinka Signa je sirotek, ale zároveň i něco víc. Její příbuzní okolo ní záhadně umírají

Jednoho dne se dostane do panství Thorn Grove, kde bude muset vyřešit záhadu. Je to taková lehce detektivka, kde se snažíme přijít na to, kdo za to vše může.

Musím říct, že jsem do samotného konečně neměla jistotu, kdo se na tom podílí. A nakonec jsem byla s koncem spokojená. To, kdo je Sylas jsem věděla od prvního okamžiku, takže to pro mě nebylo žádné překvápko. Co se týče Smrti, tak byl na mě trochu přeslazený asi na to už nejsem úplně. Ale ten konec ? Šup ! Nutně potřebuji pokračování.

Doporučuji všem fanouškům fantasy a zároveň detektivek. Připomíná mi to sérii Po stopách Jacka Rozparovače, jen tohle je více fantasy.

4.5/5

15.01.2024 4 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Jsem překvapená, že kniha má tak vysoké hodnocení. Nebylo to špatné, ale za mě teda žádná sláva. Očekávání jsem měla úplně jiné...
Pořádně ani netuším o čem vlastně příběh byl.
Rowan je bohatý snob, který se chová strašně a nezajímavě. Ve skrytu duše je to jen další zlomený člověk. Jakmile jeho postavu začneme lépe poznávat, tak pochopíme co se za tou jeho maskou skrývá. Chvílemi jsem mu ani to jeho chování nechtěla věřit a nějak mi to k němu prostě nesedělo. Na člověka, který vyrůstal v čem vyrůstal se hlavní hrdince až moc otvíral a choval se pro mě trochu nereálně. Za to Zahra se mi líbila moc. Byla milá, veselá a upřímná. Byla prostě svá. Byla všemu otevřená a její příběh se mi prostě líbil. U ní mi přišlo vše skutečný. Její chování vůči Rowenovi se mi líbilo. Nesedla si z něho hned na zadek a neodpustila mu hned všechno, jak to u některých hlavních hrdinek často bývá. Příběh je docela slown burn což byla další věc co mě překvapila, ale to mi ani nevadilo. O erotické scény tady nejsme ochuzeni a ty se mi doooost líbily. Tento příběh je nenáročný a pokud chcete něco odpočinkového, tak rozhodně šáhněte po této knize. Na co jsem dále zvědavá jsou ostatní bratři a jejich úkoly. Takže sérii dám ještě šanci a zkusím další bratry.

Hodnocení 2,5 hvězd..

11.01.2024 3 z 5

Dvanáct měsíců Dvanáct měsíců Eleanor Corvin (p)

Hned na úvod musím zmínit, že i když se jedná o druhý díl, tak se knihy nemusí číst postupně. Po tomto dílu vím, že si chci přečíst ještě ten předchozí. Autorka má vážně talent a příběh, který napsala byl čtivý a poutavý. Moc jsem netušila co mám od knihy očekávat a byla jsem mile překvapená. Jedná se o retelling na Popelku a červenou karkulku dohromady. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů.

Anna je smrťácká empatička, která zemřela neuvěřitelně hnusnou a traumatickou smrtí. Nemohla jsem tomu ani uvěřit, když jsem to četla. Anna mi nejvíce přirostla k srdíčku. Byla milá a vlídná. Její povaha a chování se mi líbila.

Ema byla úplný opak Anny. Přišla mi drzá a nespoutaná.

Příběh se tedy zaměřuje na vztahy a přátelství. Je to vtipný a romantický zároveň. Konec mě taaak zaujal, že se těším na pokračování. A na závěr klobouk dolů před autorkou! Sama si tuhle sérii vydala a já nestačím koukat. Knize dávám 4.5 z 5 hvězdiček.

08.01.2024 4 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Jsem milovnice příběhů z prostředí mafie.
Tady se do hloubky mafie neprobírá jen čistě okrajově, ale to mi absolutně nevadilo.

Začátek příběhu si získal hned mou pozornost. Příběh je psán ze dvou pohledů. Hlavní hrdinka Giulia, které je červených osmnáct a čeká ji úplně nový život. Hlavní hrdina a nižší boss je Cassio. Cassiovi zemře žena a zůstanou po ní dvě malé děti, které potřebují matku. Musí si tedy vzít osmnáctiletou Giuliu, kterou kvůli věkovému rozdílu nechce. I přes ten větší věkový rozdíl mi to nevadilo. Líbilo se mi jak to mezi nimi bylo. Všechno se u nich vyvíjelo pomalu.

Líbilo se mi, že to nebyl typický příběh. Hlavní hrdinka se musela postarat o jeho dvě malé děti a zvykat si na nový život. Giulia mu do života přinesla něco nečekaného. Autorka píše skvěle ! Za tímto příběhem je daleko víc. A ty spicy scény ? Můj bože. Ano! Chci další díla od autorky.

02.01.2024 5 z 5

Icebreaker: Keď sa ľady lámu Icebreaker: Keď sa ľady lámu Hannah Grace

Miluji knihy, kde se vyskytují hokejisti, a o to zajímavější i bylo, že hlavní hrdinka je krasobruslařka a hlavní hrdina hokejista.

Hlavní hrdinka mě ze začátku docela dost štvala svých chováním. Nebyla mi prostě sympatická. Po čase se to zlomilo. Začala nám ukazovat co je tou příčinou. A od půlky příběhu jsem ji už měla ráda. Jsem ráda, že se pak změní a chová se líp. Nate je hokejista, ale je to strašný zlatíčko. Já mu propadla hned od samotného začátku. Líbí se mi jeho osobnost a to jak se chová.

Líbí se mi jak to začalo mezi hlavními postavami. Hezky to jiskřilo a bylo zto opravdu spicy navíc diky bohu nám ty scény nebyly pořád cpány a příběh se stále zaměřoval na děj. Četlo se to hezky, ale na mě to bylo krapet zdlouhavý. Já se těším na další díl

31.12.2023

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Máme tu volné pokračování, které se tentokrát zaměřuje na Rhodese a Ryan, které už známe z prvního dílu. Tentokrát jde o fake marriage, kde se ve Vegas za sebe v opilosti vezmou. Samotná autorka moc dobře ví, jak psát tyto knihy. Opět byl příběh velmi čtivý a vtipný. Tento díl se mi líbil o něco víc. Rhodos mě už zaujal v prvním díle. Přišel mi jako pán tajemný a byla jsem na něho prostě dost zvědavá. Ryan na mě působila docela drsně a taky si mě svým postojem a chováním získala. Líbila se mi ta chemie mezi nimi. Spicy scény za mě úžasný a bylo jich tady rozhodně více jak v předchozím díle, takže to jsem si perfektně užila. Příběh není ničím náročný a je hlavně čtivý. Rozhodně doporučuji a od autorky chci přečíst i jiné její série.

29.12.2023 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Tohle je moje první slovenská kniha, kterou jsem zhltla jak malinu. Za jedno dopoledne jsem si stihla přečíst. Bylo to oddechové, čtivé, návykové a vtipné. Miluji knihy s tématem hokeje, a když je příběh ještě dobře vtipný už nic víc nepotřebuji, abych byla spokojenější.

Collin je sexy hráč za NHL a ona je obyčejná a přesto praštěná holčina. Jejich první setkání bylo za mě epické. Od samotného začátku mě něčím Harper fascinovalo a čtení z jejího pohledu jsem si užívala. Líbí se mi jak je svá a je dobře praštěná. Sní se nebudete ani na minutu nudit. Collin byl za mě pán dokonalý. Nešlo se do něho nezamilovat. Co se týče spicy scén není jich tu velmi, ale stojí rozhodně za to. Já už se nemůžu dočkat až si přečtu další příběh.
Autorka mi sedla svým stylem psaní a hlavně tím skvělým humorem, který já prostě potřebuji.

27.12.2023 4 z 5

Sama doma Sama doma Amélie Salingerová

Krásná povídka na Vánoce. Slupla jsem to jak malinu a užívala jsem si to. Doufám, že Amélie brzy opět něco skvělého napíše. Doporučuji všem

24.12.2023 5 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Knihu jsem si chtěla přečíst na základě toho, že autora ráda sleduji má YouTube a miluji jejich podcast Chill out. Takže jsem byla na jeho knihu opravdu zvědavá. Líbí se mi jakým stylem je kniha napsána. Jelikož sama řeším deprese a úzkosti, tak jsem byla zvědavá co se v této oblasti dozvím. Kniha je pěkně rozřazena. Dozvídáme se o stresu, úzkostech, depresích a nebo o vztazích. Kniha je rozhodně skvělá pro lidi, kteří těmito problémy trpí a snaží se snimi bojovat, ale také pro lidi, kteří se chtějí více o tomhle dozvědět. Máme tady rady i tipy jak danou sitiaci zvládnout. Což je za mě naprosto úžasný.
Kniha se čte velmi krásně a já ji vřele doporučuji.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @albatrosmedia

19.12.2023 4 z 5

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Velké díky patří převážně Vám, kteří jste mi knihu vřele doporučovali. Jak už víte, tak kniha Manželství pro jednoho, kterou jsem od autorky četla se mi opravdu líbila. Tak mi byla doporučena i tato kniha. A já byla nadšená. Hltala jsem ji a zároveň jsem si konečně po dlouhý době tak užila knihu. Měla jsem ji přesně za 3h a 30 minut přečtenou! Příběh na jeden zátah.

Zamilovala jsem se do obou hlavních postav. Olive je spisovatelka, která je od svých 7 let zamilovaná do bratrova nejlepšího kamaráda. Po 10 letech se spolu setkají a věci se dají do pohybu. Je to humorný a zároveň pěkně erotický.

Jasona jsem si zamilovala a panebože další fiktivní muž mi na seznamu přibyl. Děkuji všem za doporučení a kdo zatím nečetl, tak napravte.

19.12.2023 4 z 5

Trnitá kletba Trnitá kletba Anežka Kočová

Nejenom, že se kniha může pyšnit svou přenádhernou a dechberoucí obálkou, ale už samotná anotace Vás přesvědčí, že si knihu musíte rozhodně přečíst.

Kniha má opravdu krásné hodnocení, a sklízí úspěch všude kam se podívám.
Příběh je velmi originální a do nejmenšího detailu popsaný. Ze začátku jsem uvítala, jak nám autorka nadšeně vše popisuje, ale občas mi to přišlo krapet zbytečný, ale to jen můj poznatek, a věřím, že jiní to zase ocení. Příběh si díky tomu krásně představujete a vychutnáváte. V příběhu se vyskytuje flóra, legendy, bohové a mýty. Za což autorce klobouk dolů. Jde vidět, že má vše v malíku a pečlivě se o to zajímala. Nestačila jsem žasnout, co vše všem se díky příběhu dozvěděla. Na příběhu se mi nejvíce líbilo, že autorka každému člověku dala spřízněnou květinu, a tak díky ní byli i pojmenování.

Příběh se čte úplně sám. Hlavní postava je Convallaria, která mi díky své úžasné osobnosti přirostla k srdíčku. Není to typická hrdinka. Líbí se mi, jak je nešikovná úplně jako já! Další je Épine, který mi přišel z počátku takový bručoun ale postupem času se ukazoval v lepším světle a získal si mě.
Co se týče romantické linky, tak je to slown burn, ale že opravdu extrémně ! V dalším díle by se to mělo už rozjet, tak doufám!!
Ještě bych já osobně brala více akce, tak snad se dočkáme v druhém díle. Líbí se mi, že anotace na další pokračování je na konci knihy, a tím mě autorka vlastně nalákala číst pak pokračování.

07.12.2023 4 z 5