Beladona přehled

Beladona
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517723/bmid_beladona-1KN-517723.jpg 4 249 249

Beladona / Belladonna série

Osiřelou Signu vychovávala řada pěstounů, z nichž se každý zajímal spíš o její bohatství než o blahobyt – a všichni ji časem opustili. Jediní příbuzní, kteří zbývají, jsou výstřední Hawthornovi žijící v krásném, ale ponurém panství Thorn Grove. Pán domu se ze zármutku nad smrtí své ženy dostává večírky, zatímco jeho syn bojuje za záchranu rodinné reputace a dcera trpí záhadnou nemocí. Když se objeví duch jejich matky a tvrdí, že byla otrávena, Signa si uvědomí, že rodina by mohla být ve vážném nebezpečí a začne pátrat po vrahovi. Vtom jí nejvíce pomáhá spojenectví se samotnou Smrtí, fascinujícím a nebezpečným stínem, který ji doprovází celý život. A ukáže Signě, že jejich spojení je důležitější, než si dokázala představit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Belladonna , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Beladona. Přihlašte se a napište ho.

katasokolov
13.07.2024 3 z 5

3/5*

Tohle je opravdu YA příběh.

Shrnutí - “Vidím mrtví lidi. “ - Shrnuto bylo vše.

Dostala jsem z toho sice chuť pustit si opět Seznamte se, Joe Black, ale to je tak asi vše.

Krátké kapitoly a Smrtonoš byli fajn, stejně jako obálka a ořízka knihy. Nicméně se jedná o kousek, jenž zapadne a vy si za krátký čas ani nevzpomenete o čem to vlastně bylo.

Atmosféra celkem fajn, detektivní zápletka jednodušší. Veskrze se jedná o “hororový příběh pro hodně mladé čtenáře.

Btw, líbil se mi ten duch, který nemohl přejít na druhou stranu, protože nepřečetl všechny knihy v knihovně a oni stále nosili nové .

Pravidla ukázněné mladé dámy byla dost nudná …..a bylo toho tam zbytečně mnoho, taková vata a výplň textu.

Na zadní straně to vyzdvihuje autorka Fable, což odpovídá, jestli se vám líbilo tohle, tak asi nepohrdnete ani Beladonou.

Vanocni_skritek
11.07.2024 5 z 5

To je tak krásná kniha. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Duchové, romantika, detektivka... Za mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Už se těším na pokračování

Lendie
09.07.2024 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem si knihu vypůjčila u dcery v knihovně. Nedalo mi to, prostě mě ta obálka a ořízka neskutečně něčím přitahovala - jedním slovem nádhera.
Stejně tak mě nadchl i děj. Nešlo se od knihy odtrhnout. Kapitoly nebyly některak dlouhé a vždy zakončené tak, aby to donutilo člověka číst dál a dál. Trochu fantasy, trochu detektivka, trochu možná i sladarna. Vlastně bych knihu hodnotila jako příjemnou oddychovku.Už se nemohu dočkat pokračování, kde dějem zamíchá osud.

Brána pekel, Nelítostný princ a další knižní novinky (37. týden)

10.09.2023

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Beladona v seznamech

v Právě čtených9x
v dalších seznamech7x

vraždy smrt rodina pro dívky jedy sirotci pro dospívající mládež (young adult)

Adalyn Grace
americká, 1994