Beladona přehled

Beladona
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517723/bmid_beladona-1KN-517723.jpg 4 235 235

Beladona / Belladonna série

1. díl >

Osiřelou Signu vychovávala řada pěstounů, z nichž se každý zajímal spíš o její bohatství než o blahobyt – a všichni ji časem opustili. Jediní příbuzní, kteří zbývají, jsou výstřední Hawthornovi žijící v krásném, ale ponurém panství Thorn Grove. Pán domu se ze zármutku nad smrtí své ženy dostává večírky, zatímco jeho syn bojuje za záchranu rodinné reputace a dcera trpí záhadnou nemocí. Když se objeví duch jejich matky a tvrdí, že byla otrávena, Signa si uvědomí, že rodina by mohla být ve vážném nebezpečí a začne pátrat po vrahovi. Vtom jí nejvíce pomáhá spojenectví se samotnou Smrtí, fascinujícím a nebezpečným stínem, který ji doprovází celý život. A ukáže Signě, že jejich spojení je důležitější, než si dokázala představit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Belladonna , 2022

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Beladona. Přihlašte se a napište ho.

Ciarra
včera 5 z 5

Nejsem cílová skupina této literatury, ale to neznamená, že bych si četbu nemohla vychutnat. Příběh i postavy se mi líbily a ten konec! Sám Osud tomu chce, aby byl napsán další díl :-)

kniho_terka
15.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Už podle obálky a ořízky tato kniha vypadá kouzelně, a tak trochu temně. Na první pohled je tedy vidět, že to nebude jen tak obyčejný příběh.
Beladona je hodně doporučována kniha, která byla doporučena i mně. Anotace zní chytlavě a nutí vás zjistit, co se skrývá dál.

Signa není obyčejný člověk. Lidé kolem ní umírají, ona vídá duchy, nedokáže se zranit a ke všemu tomu vídá smrt. Jednou ji však cesta zavede do Thorn Grove, k její nové rodině. I tam se však objevuje nebezpečí a opět se Signa stane mostem mezi životem a smrtí.

Ani nevim, jestli jsem se na knihu těšila. Byla jedna věc, kterou jsem si jistá byla. Těšila jsem se na Smrtonoše :) . Klasika...
Začátek mě nějak moc nechytil. Avšak děj se tou dobou už nijak nevláčil. Po pár kapitolách nás děj uvedl do situace v domě Thorn Grove a seznámil nás s ostatními postavami.

Kniha má takový tajuplný nádech. Ideální na detektivku, která zde byla hodně rozvinuta. Mě samotnou na konci překvapil výsledek člověka, který stál za všemi těmi činy.
Smrtonoš je rozhodně má oblíbená postava v této knize! Nový knižní boyfriend. Smrtonoš je -asi nejde říct božský, když je smrt- dokonalý, tajuplný stín, který pod nimi skrývá něco víc než jen smrt. Myslím, že každý by si ho oblíbil.
Po konci jsem rozhodnutá, že druhý díl se pokusím neminout. Protože už jen tou jeho anotací...

jitka_dankova
01.06.2024 5 z 5

Kdepak fantasy, vždyť toto je jen taková detektivka s trochou nadpřirozena a s malým milostným trojúhelníkem na zpestření a na zmatení. Za mne prostě detektivka z doby nějakého neurčeného 18-19. století a prostředí bohaté šlechty s kočáry, kluby, drahým oblečením. Takový první díl detektivních případů madam Signy. A když jsem si konečně ujasnila, co to čtu, velmi se mi příběh líbil. Na detektivku seděl i styl vyprávění (er-forma) a autorce se podařilo mne v několika ohledech vývojem děje překvapit. Když čtu detektivku, neděsí mne tolik ta všudypřítomná smrt a vraždy a otravy, člověk to vnímá jinak. Ostatně, název beladona znamená rulík a ten se jako červená nitka táhl hezky celým tímto dílem. Tápání mladé dívky bez zkušeností a přeskakování mezi dvěma muži, mi nakonec ani tak nevadilo. Obvykle milostné trojúhelníky nesnáším, ale tento, zvlášť po závěrečné pointě, jsem vzala na milost. Ostatně příběh je v er-formě, odtažitý a šlo tam hlavně o to vyšetřování otravy. Nadpřirozeno a duchařina byly za mne zvládnuté na jedničku, dodávaly hlavní hrdince zajímavou zbraň ve vyšetřování a umožňovaly stavět zajímavou zápletku. Knihu doporučuji pro zpestření pro ty, kdo čtou detektivky. Nevím, jestli se rozhodnu číst další díl, ale rozhodně nelituji, že jsem po knize sáhla. I když to pro mne nebylo fantasy, jak jsem původně očekávala.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Brána pekel, Nelítostný princ a další knižní novinky (37. týden)

10.09.2023

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Beladona v seznamech

ve Čtenářské výzvě68x

Štítky knihy

vraždy smrt rodina pro dívky jedy sirotci pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy další knížky

Adalyn Grace