kloin kloin komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Po delším čase jsem si vzal detektivku z této řady. Vadilo mi, že se autor snaží udržet napětí jen za cenu zamlčování informací před čtenářem, tyto informace však v knize všichni mají. Měl jsem pocit, že ze mě dělá blbce. Skvělá kniha to rozhodně není, ale určitě spadá mezi ty jeho lepší.

29.10.2016 2 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Snad jen mládí a nezkušenost omlouvá, že na některé věci pan Adam nepřišel dříve.

15.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tak film je právě v kinech. Jsem rád, že jsem stihl knížku přečíst včas. Mohl jsem si zapojit fantazii a mít tak svou verzi, než ji film přetluče. Zločince jsem tipnul někde v půlce. Stejně jsem se těšil do konce, jak se autorka rozhodla, že to zakončí.

07.10.2016 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

První verzi jsem sledoval na intenetu, kde postupně příběh vznikal. Následně jsem si koupil knihu, která moc má očkávání nenaplnila. Nyní jsem se dostal k "verzi 2" a opět zklamání.
Kdyby se v knize vykašlal na politiky, se kterými si to takto "vypořádal", knize by to prospělo.
Nejděsivější na katastrofických knihách je uvěřitelnost, že takto by k tomu jednou mohlo dojít. Míra uvěřitelnosti k této knize je u mě velmi nízká. Po přečtení ve mně zůstává pocit že to šlo napsat mnohem lépe.

27.09.2016 1 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Poprvé jsem se o Welzlovi dověděl od svého otce, když mi jako klukovi vysvětloval slova nanuk a eskymo, že to není jen zmrzlina, ale že jsou s tím spojena jména a příběhy. Patřil však ke generaci, která Welzlovi příliš nevěřila a brala ho více jako mluvku. Když jsem na knihu letos narazil, řekl jsem si, že si ji přečtu.
Příhody jsou určitě hodně přibarvené. Věřím ale tomu, že v místech, kde se kulturou stává pouze vyprávění příběhů mezi polárníky, bylo nutné příhody si upravovat tak aby byly stále poutavé. A že se ta vyprávění asi často opakovala.
Rozhodně to byl velký člověk a mě jeho příběhy i životní postoj zaujaly.

14.09.2016 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Knihu jsem vynechal, když jsem ještě chodil do školy. Teď jsem v rámci čtenářské výzvy (zfilmovaná kniha) přemýšlel co si přečíst a napadla mě tato knížka. Před rokem jsem se byl podívat v popisovaném kraji a byl jsem zvědavý, jaká ta kniha je. Byl jsem mile překvapený, že kniha na sobě nenese patos, který jsem cítli jak z filmů tak z komentářů tehdejších čtenářů, kteří si opisovali čtenářské deníky. Překvapuje mě, že komunistům nevadila veliká zbožnost babiččina. Jazyk je trochu težký a význam mnohých slov se změnil. Přechodníky jsou krásné a je je trochu škoda, že se dnešní čeština tak zjednodušila.

16.08.2016 4 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

opět poděkování čtenářské výzvě, že jsem hledal něco jiného ke čtení. Trochu jsem se obával čtení po tom, co jsem si přečetl popis knihy, ale zbytečně.
Zajímavě provedený výběr osob, o kterých píše. Moc mi nebylo jasné proč právě tyto osoby a ne jiné. Skoro mi přišlo, že to bylo hodně náhodné, ale že to nebylo na závadu.
Nerozumím proč to někdo považuje z "výbušnou" knihu. Dobře odvedená práce.

26.07.2016 4 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Jedna z knih, kterou jsem si vybral z čtenářské výzvy, a ke které bych se asi jinak nedostal. Několik věcí mě poměrně překvapilo, když jsem si je dal do souvislostí. Když jsem si vzpomněl na první díly Poirota, překvapilo mě, jak ta postava odpovídá tomu, co jsem četl a očekával. Nyní jsem se dočetl, kolik úsilí věnoval, aby tomu tak bylo. Potom mě překvalila ohromná skromnost a pokora s jakou se takto úspěšný herec ohlíží za svou minulostí. Žádné výčitky, že něco nešlo hned a samozřejmě, ale poděkování za to, že to šlo. Nikdy bych netušil, že producenti tolik váhali s natočením dalších dílů.

26.07.2016 4 z 5

Stráž na Psí skále Stráž na Psí skále Eduard Fiker

Knížku jsem četl poprvé jako kluk. Po létech jsem ji vyndal z knihovny díky čtenářské výzvě a jsem rád.

07.07.2016 5 z 5

Intimní historie od antiky po baroko Intimní historie od antiky po baroko Vlastimil Vondruška

Mnohem raději čtu od p.Vondrušky příběhy do kterých tyto informace vkládá.

06.07.2016 3 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Autorka dokáže psát velmi přitažlivě a knihu jsem přečetl poměrně rychle. Jen kdyby byl méně rozpatlávaný vztah mezi hlavními postavami. Méně šílených myšlenkových konstrukcí Robin a více detektivních myšlenek Strika by tomu prospělo.

26.06.2016 3 z 5

Použitý osvědčený vzorec podobně jako v předchozích knihách. Pár ztracenců, pár gaunerů, tentokrát však bez známých osobností. Četlo se dobře.

20.06.2016 4 z 5

Na začátku poděkování autorovi za další díl. Už jsem se těšil na pokračování. Věřím že i tentokrát si každý najde v knize to co ho přitahuje. Nic není jen černé a bílé a myslím, že kniha vyvolá v čtenáři nutkání alespoň se nad popisovaným obdobím více zamyslet a doplnit si náhled na tuto část historie.

27.05.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Knížka která pohladí. Příběhy a situace, které by často mohly být i z jiného prostředí.

11.04.2016 4 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Trochu jsem se musel posouvat v čase. Trápení se nemění; jen míra toho, co bereme za společenskou normu, respektive, co bereme už "za normou", se hodně posunula.

02.04.2016 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Vybral jsem si knížky z "čtenářské výzvy" a nebyl jsem zklamán. Půjdu i do dalších dílů.

22.02.2016 4 z 5

Rychlé šípy ve Stínadlech Rychlé šípy ve Stínadlech Jaroslav Foglar

Trilogii jsem si opravdu užil.

24.01.2016 5 z 5

Poslední tajemství Jana T. Poslední tajemství Jana T. Jaroslav Velinský

Mám po přečtení takový rozpačitý pocit. Temná Stínadla pro mě stále budou mít nádherný pocit z dobrodružství. Stínadla, která se změní v přítelskou a milou atmosféru je pro mě docela horor.

24.01.2016 4 z 5

Těšil jsem se na další díl a nebyl jsem zklamán. Uvítal jsem genealogický strom na poslední stránce, už je to déle od minulého dílu a rychleji jsem se dostal zpátky do děje.
Jako by si národ musel sahnout hodně na dno, aby se vzpamatoval. Otázkou je, zda tento díl už je to dno, nebo ne. Se školními znalostmi se to dá těžko odhadnout, a tak se těším na další díl zbavený různých klišé.

14.12.2015 5 z 5

Hora štírů Hora štírů John Flanagan

Opět výborně zpracovaný příběh se známými postavami.

28.10.2015 5 z 5