kloin kloin komentáře u knih

Mikro Mikro Michael Crichton

Docela mě to zklamalo. Myslím, že kdyby zmenšení probíhalo kouzelnou hůlkou, možná bych spíše uvěřil. Postavy jsou hodně průhledné, předvídatelné. To samé zápletky. Většinu děje lze odhadnout dopředu.

15.01.2014 2 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Knihu jsem četl vícekrát a pokaždé jsem si v ní něco našel. Je to výborně napsané. Cestování časem je výborně zvládnuté. Jen trochu mimo je předpoklád výroby výrobku bez razatních změn po dobu několika desetiletí. Základní moto kocoura "alespoň jedny dveře musí vést do léta" je mi velmi blízké.

15.01.2014 5 z 5

Strana štěstí Strana štěstí Vlastimil Vondruška

Výborná kniha. Četl jsem ji ještě před volbami 2013 a připadala mi až hodně přitažená za vlasy. Nyní musím říct, že mi spíše až nahání strach, jaké budou příští volby.

12.01.2014

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Již je to déle, co jsem četl. Začátek mě nadchnul a čekal jsem s napětím jak to asi skončí. Musím říct, že konec mě zklamal. Očekával jsem od toho více.

12.01.2014 3 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Dobře napsané. Přečetl jsem "na posezení". Zasloužilo by si to založit serii a napsat další díly.

12.01.2014 5 z 5

Plochozemě Plochozemě Edwin A. Abbott

Výborná úvaha nad tím, jak je naše myšlení omezeno. Škoda že tak jako čtverec nezná termín nahoru, tak my nepochopíme další rozměr. To ale neznamená, že není...

11.01.2014 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

knihu jsem četl několikrát v různém věku a pokaždé byla skvělá

09.01.2014 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Sebastian Faulks

Velmi silný zážitek z čtení. Získal jsem jiný vztah k Světové válce i k památníkům padlých.

08.01.2014 5 z 5

Podivné vraždění: České detektivní povídky Podivné vraždění: České detektivní povídky * antologie

Některé povídky výborné, některé horší

08.01.2014 3 z 5