Maso od šibenice

Maso od šibenice https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160829/maso-od-sibenice-160829.jpg 4 56 18

A bylo jaro. Všechno kvetlo, ale pravšechno. Louky rozkvetly, lesy se zazelenaly a oběšenci opět byli cítit na míle daleko. Tak začíná příběh tuláka Matěje, který se ocitne v nesprávný čas na nesprávném místě a je ze tří čtvrtin neprávem obviněn ze čtyřnásobné vraždy. Před oprátkou je sice na poslední chvíli díky svým mimořádným schopnostem zachráněn, ale musí vstoupit do služeb jednoho z nejkrutějších pánů v zemi. Zpočátku Matěj plní veškeré příkazy bez výhrad, ale časem zatouží po jiném životě. Z kornelského hradu se však jen tak neodchází a každý, kdo se protiví baronově vůli, je tvrdě potrestán. Jenže Matěj je z trošku jiného těsta než ostatní…... celý text

Domulenka
23.06.2021 4 z 5

A bylo jaro. Všechno kvetlo, ale pravšechno. Louky rozkvetly, lesy se zazelenaly a oběšenci opět byli cítit na míle daleko......to tak krásně začíná.....ne fakt jestly máte rádi tento žánr....to si přečtěte.....já si to jednou přečtu znova a ráda... ; -)

Bob1982
11.09.2020 5 z 5

Super zàbava.

Sallka
12.02.2019 5 z 5

Škoda, že byla knížka tak krátká. Mně se totiž tahle historická fantasy sakra líbila! Žádné zdlouhavé popisy čehokoliv, prostě rovnou do akce. Matěj se s nikým a ničím nepáral, ale ukázal, že má i dobré srdce. Klidně bych se s ním setkala i v jiném příběhu.

Twinny
27.12.2018 5 z 5

Oddechová historická fantasy. Příběh plný napětí, kde fandíte hlavnímu hrdinovy a čekáte, jak se z toho vylíže. Setkáváme se s nějakými autentickými prvky (inkvizice) a i milovníci fantasy si přijdou na své. Jednohubka na pár večerů.
Pět hvězdiček je hodnocení po dočtení, dnes už si nic moc nepamatuji.

jockel
08.10.2018 4 z 5

Jednoduchá, čtivá kniha na pár hodin. Nic na přemýšlení. Svůj účel splnila.

Zirvith
16.10.2017 4 z 5

Přiznám se, že jsem knihu musela číst nadvakrát. Poprvé jsem to vzdala po pár kapitolkách, jelikož mě příběh příliš nezaujal. Ke knize jsem se vrátila až po víc jak dvou letech a to už jsem ji přečetla vcelku rychle, asi za tři dny. Přeci jenom to nebylo tak špatné, nakonec se to četlo dobře, a hlavně ke konci ten děj ubíhal opravdu rychle :) Akorát si nejsem jistá, zda tuto knihu považovat víc za horor nebo za pohádku, jak na mě taky působila. Každopádně se mi dost líbí ty drastické scény v knize :)

witko
16.02.2016 3 z 5

Poměrně dobře napsaná historická rubačka s nezdolným hrdinou.Nevín jak tuto knihu uchopit, některé věci mi přišli přitažené za vlasy a hrdinovi jsem to moc nevěřil, ale svůj úkol splnila. Místo večerní televize je lepší mít knihu v ruce.

karel0684
15.01.2016 4 z 5

Velmi strhující a jedním dechem přečtená kniha.

Vendelín2000
28.04.2015 5 z 5

Pecka!! Nejdřív jsem se lekla, že to bude jenom další příběh o chlápkovi, který je silný, ale svou sílu využívá jen na obranu a spravedlivě, bohatým bere a chudým dává atd.. Prostě něco jako Robin Hood. Ale mile mě překvapila. Drsné prostředí a postavy, napínavý děj i zápletka. Prostě perfektní :)

JohnCZ
19.11.2014 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Začátek vypadal poměrně slibně, drsná historická fantasy ve stylu Zaklínače mám v oblibě. Maso od šibenice však fantasy není, resp. nejsou v něm klasické fantasy prvky. Historii to však vidělo hodně zpovzdálí, Maso od šibenice je především těžce nereálný brak - trochu jsem měl při čtení pocit, že sleduju low budget akčňák a vůbec bych se nedivil, kdyby Matěj měl obličej Van Damma. Čte se to příjemně, rychle to odsýpá, avšak měl jsem pocit, jako kdyby se jednalo o slohovku studenta 4. ročníku střední školy nataženou na 200 stran. Chyběla tomu atmosféra, hlubší prokreslení jak prostředí, tak třeba i historického pozadí a především charakterů. Vůbec jsem netušil, proč ten a ten dělá to a to - charaktery postav jsou hodně nedotažené a sympatie k nim nulové (fajn, možná ten Bruno vypadal trochu jako charakterní chlapík). Nepovažuji se za velkého čtenáře, ale příběh vůbec nemá šanci zaujmout, natož pak překvapit. Přibližně od půlky knihy jsem věděl, jak to dopadne, děj spěje ke konci hodně přímočaře a bez jediného momentu překvapení. A to je škoda.

renefer
17.10.2014 3 z 5

Hezké čtení ze středověku o nájemném vrahovi, který má nejen duši, ale i srdce. Pro mě trochu drsné.

kolacky
07.09.2014 5 z 5

Drsný, ale velice vtipný středověk!

Merlinit
01.08.2014 4 z 5

Aťsi je to hámoť nevalné literární hodnoty, nikdo tomu nemůže upřít, že se to dobře čte, má to spád a vtip a vůbec, už se těším na další knížku pana Hudského.

jarin58
23.05.2014 4 z 5

Vlastně jsem se ke knize dostal omylem,pak si říkám,mám,nemám,ale nakonec nelituji.Docela se těším na další knihy tohoto autora.

hambra1
29.04.2014 5 z 5

Moc jsem toho nečekala, ale velmi mě to překvapilo. Rozhodně si od stejného autora přečtu další knihy :)

badinka4
09.04.2014 5 z 5

Příjemné překvapení, přečteno jedním dechem.

kloin
12.01.2014 5 z 5

Dobře napsané. Přečetl jsem "na posezení". Zasloužilo by si to založit serii a napsat další díly.

dusan122
10.01.2014 4 z 5

Velmi čtivé.Jen škoda,že je to tak krátké.

Petr Hudský
česká, 1972
2014  95%Telátko popleta
2013  76%Maso od šibenice
2006  69%Hrubý pytel, hrubá záplata
2012  80%Zlatý časy
2010  81%Kacířské nápady

Kniha Maso od šibenice je v