kloin kloin komentáře u knih

Nesmiřitelný Terazky Nesmiřitelný Terazky Miloslav Švandrlík

předchozí díly bych shrnul sem, protože se v podstatě jedná o jinou kapitolu téže knihy. Asi mnoho neprozradím, že jak jde čas, stárnou hlavní postavy a mnozí již umírají. Styl humoru je shodný s předchozími díly; mohlo by to působit dojmem, že ne až tak dobrý, ale myslím, že to není pravda. Jen je nutné to proližit i jinými knihami, ne to přečíst vcelku.

26.11.2014 4 z 5

Terazky na Hrad Terazky na Hrad Miloslav Švandrlík

Tak jako předchozí kniha - další příběh.

Stoletý major Terazky Stoletý major Terazky Miloslav Švandrlík

Po delší době jsem si vzal knížky od Švandrlíka. Rozhodl se více se rozepsat o dalších osudech postav ze své nejznámější knihy. Tak jako předchozí kniha - další příběhy.

31.10.2014 3 z 5

Černí baroni po čtyřiceti letech Černí baroni po čtyřiceti letech Miloslav Švandrlík

Po delší době jsem si vzal knížky od Švandrlíka. Rozhodl se více se rozepsat o dalších osudech postav ze své nejznámější knihy. Doba pokročila a vývalí PTP zestárli.

Kam to kráčíš, Kefalíne? Kam to kráčíš, Kefalíne? Miloslav Švandrlík

Po delší době jsem si vzal knížky od Švandrlíka. Rozhodl se více se rozepsat o dalších osudech postav ze své nejznámější knihy. Tentokrát o sobě.

31.10.2014 4 z 5

Pět sekyr poručíka Hamáčka Pět sekyr poručíka Hamáčka Miloslav Švandrlík

Po delší době jsem si vzal knížky od Švandrlíka. Rozhodl se více se rozepsat o dalších osudech postav ze své nejznámější knihy. Tentokrát o poručíku Hamáčkovi.

31.10.2014 4 z 5

Pohádky k povídání Pohádky k povídání Šárka Jechová

Moc hezky udělaná kniha pro děti. Jako dítě jsem měl rád texty doplňované obrázky a různé úkoly. Obrázky jsou velmi příjemné a textu je tak akorát. Přeji autorce aby se ji dařilo i v budoucnu.
Doporučuji i jako výborný dárek pod stromeček

19.10.2014 5 z 5

S knihou jsem se poprvé setkal kolem roku 1980. Bratr byl na vojně a já zrovna četl jinou knihu, která autorovi vyšla bez problému. Na své jediné návštěvě z vojny domů na ni zavzpomínal, a od té chvíle jsem se ji snažil sehnat. Nakonec se nám podařilo sehnat s kamarády kinofilm, ze kterého jsme si museli všechny stránky vyvolat a usušit. Mělo to ovšem tu výhodu, že jsme četli v osmi lidech najednou jednu knihu. Potom jsem si knihu koupil hned jak vyšla po roce 1989.
Nejsem až tak přesvědčený, že by byla tak moc přitažená za vlasy a mysím, že každý kdo v té době žil, tak se s podobnými figurkami někdy potkal.
Knize bylo vyčítáno zejména ze strany opravdových PTP z 50 let, že takto téměř idilicky to neprobíhalo. Nelenil jsem a přečetl jsem si i knihu od těchto lidí, kteří prožili práci v dolech a mnoho z nich nepřežilo. Tyto skutečné příběhy jsou otřesné. Přesto, nebo právě proto je tato kniha tak důležitá. Černé barony od Švandrlíka zná každý a koho skutečnost opravdu zajímá, pak najde příběhy mnohem drsnější a mnohem méně zábavnější z vyprávění těch, kdo zažili.
Knihu i dnes hodnotím velmi vysoko

02.10.2014 5 z 5

Ještě máme, co jsme chtěli Ještě máme, co jsme chtěli Miloslav Švandrlík

Tak moc jsem neporozumněl rozdílu knih "Kam to kráčíš, Kefalíne?" a této; přijde mi že se jedná o tu samou knihu.
Pamatuji si na první seznámení s Černými barony a jak bylo složité se k ní dostat. Tehdy jsem od něho přečetl více knih a každá mě potěšila. Po roce 1989 kdy se otevřel trh z knihami jsem jeho knihy trochu zanedbal. Nedávno jsem si řekl, že to dohoním.
Kniha popisuje jedno tragické období tohoto národa z pohledu spisovatele, který není žádný "superhrdina", ale který se snaží zachovat si tvář, a nezemřít hlady.
Dílo zajímavé i tím, že popisuje osoby jejich skutečnými jmény a skutečnými činy. To vše bez zášti a s humorem. Pro mě zajímavá kniha i v této době, kdy je spousta věcí samozřejmých a bez problému. Možná zejména v této době, kdy národ ztrácí paměť.

02.10.2014

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Vzpomínání na autorovy milostné zkušenosti. Laskavý humor, který neubližuje.

30.09.2014 4 z 5

Tak se mi dostalo cti napsat první komentář. Potěšila mě velká kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Téma knihy je hodně složité a i po téměř 600 letech je na toto období názorů nepočítaně. Potěšil mě přístup knihy, která se snaží dát více pohledů na tyto události. První díl mě nezklamal a těším se na další.

24.09.2014 5 z 5

Tak jsem dočetl. Musím přiznat, že jsem se asi nesešel se svým rozpoložením ke čtení této knihy. Ve dvou třetinách jsem se dokonce vydal vyhledat názory na knihu na tento web. Skoro všechny názory byly kladné a pozitivní, a tak jsem se vydal do konce knihy. Byla to má první kniha tohoto autora. Knihu jsem dočetl, ale kouzlo z právě dočtené knihy se nedostavilo.

15.09.2014 2 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Knihu mi doporučil můj syn, po tom, co jsem dočetl populární knihy S. Collins, které jsem označil jako velmi přitažené za vlasy (což se nezměnilo).
Ukrutnosti severokorejského režimu jsou neomluvitelné a dobře za každou knihu, která na ně upozorní. Vina za současný stav padá i na náš svět, na bezzubé organizace, které již dávno měly zasáhnout.
Formu knihy, vyprávění novináře, beru jako nutnost, pokud se má dostat do povědomí. Uvítal bych méně opakování a vysvětlování "po lopatě", ale to asi patří k zvolené formě.
Přeji Korejcům, těm na severu, rychlé získání svobody, a zejména aby se s ní naučili opět žít.

01.08.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak jsem dočetl poslední díl. Rozhodně bych neřekl, že nejhorší z celé série. Alespoň je zde snaha o vysvětlení a dotažení některých věcí. Pořád jsem přemýšlel, co mi to jenom připomíná, a pak mi to došlo. Jako kdybych koukal na to, jak někdo hraje počítačovou hru. Jinak hromady pitomých rozhodnutí a nelogičností, které však díky formě vyprávění, může autorka hodit na nevyzrálé myšlenky hlavní hrdinky. Potěšilo mě závěrečné poděkování, a i já bych chtěl poděkovat manželovi autorky, který ji donutil "zodpovědět otázky, které ji ani ve snu nenapadly."

26.07.2014 2 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Patřím mezi ty, kteří nejdřív viděli film a až potom četli knihu. naštěstí jsem měl již časový odstup od filmu, a mohl jsem tak nechat působit fantazii. Na jednu stranu musím říct, že se mi knížka dobře četla. Na druhou stranu mi hlavní myšlenka přijde až moc přitažená za vlasy. Totalitního režimu jsem si taky užil, i si umím ledacos představit, ale moc si neumím představit systematické vraždění dětí pro zábavu a to již 74 let! No uvidím až na konci serie, tam možná najdu vysvětlení.

24.07.2014 3 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Velmi krátce: Spisovatele mám rád. Na knížku jsem se těšil a doufal, že nezklame. Nezklamala a potěšila.

24.07.2014 5 z 5

Svatá válka Svatá válka Juraj Červenák

Serii knih Marku Stone mám moc rád a díl z pera tohoto autora splňuje vše co se mi na ni líbí. Napětí, scifi, humor, čest a vše dopadne dobře. Už je to dlouho co jsem sérii četl a potěšil mě příběh, který jsem nečetl.

11.07.2014 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Kniha se dobře čte. Na můj vkus je tam příliš mnoho hnusných věcí popsáno a méně je tak dáno na fantazii čtenáře. Při čtení jsem měl pocit, že autor na sebe nechal působit katastrofické knihy jako Malevil, Den Trifidů, nebo Tma; ale s těmi bych nesrovnával.

11.07.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Dobře napsaná detektivka. Jen mě plně nepřipoutala a četl jsem ji několik dní. Díky tomu jsem se občas ztrácel. Celkové vyznění ale výborné. Jsem zvědavý na další knihu.

02.07.2014 4 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Měl jsem rád detektivky Dicka Francise a je skvělé, že jeho syn dokáže pokračovat v jeho díle. Tentokrát mě potěšil i návrat Sida. Knihu jsem přešetl "jedním dechem."

17.06.2014 5 z 5