kloin kloin komentáře u knih

Oheň v kapradí Oheň v kapradí Františka Vrbenská

Jedno z nejlepších pokračování základní série. Bez zbytečné ironie jiných autorů pokračování, s čtivým příběhem a přiměřenou dávkou erotiky

28.10.2015 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Komentáře jsem četl až později, takže jsem byl trochu nervozní, že si pořád pletu osoby. Celou knihu si autorka nechává otevřenou na různé konce. Zakončení mě zklamalo, připadlo mi trochu moc jednoduché na předchozí příběh.

23.08.2015 3 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Další kniha této série mě opět velmi potěšila. Tentokrát jsem měl pocit, že je tam až hodně osob a ztrácím se v nich, ale postupně jsem je zvládal.

20.07.2015 5 z 5

Ohrožení Ohrožení Felix Francis

Mám rád takovéto detektivky, ale trochu mi něco chybělo.
možné prozrazení obsahu:
Moc jsem nepochoplil, proč je hlavní hrdina unešen analytickým mozkem svého kolegy, když ten ho ani jednou nevyužije.
Posílání SMS pro mě vykazuje poměrně zásadní nepřesnosti. Jednou je, že pod svícnem bývá tma. Druhou je princip posílání SMS, které určitě necestuje jen přes jeden vysílací stožár, ale procestuje nějaké to datové centrum a tam může chytnout zpoždění. To na sebe raději měli blikat baterkami.
Osoba "padoucha" mohla být do knihy také zapracovávaná více. Zatímco hlavní hrdina zná zločince již 50 stránek před koncem, neposkytne žádné vodítko čtenáři, a z toho pak vznikne málo radosti na konci, jestli jsem uhodl zločince nebo ne.

07.06.2015 3 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Celkově serii hodnotím kladně. Trochu mi uniklo, proč by měly být důsledky tak katastrofální, a co ostatní zbytek světa.

SPOILER!!
Ten závěr byl moc sladký, předchozí díly měly zajímavější konec

Chaos Chaos Rachel Ward

Po přečtení prvního dílu jsem se docela těšil na pokračování a přivítal jsem, další vývoj schopností hlavních postav.

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Do knihy jsem se začetl rychle. Vulgarní slovník mě nezastrašil. Jen trochu více "pod čepicí" kdyby měli hlavní hrdinové. To by se ale potom příběh nemohl odehrávat takto...

Příště se zmrazit nenechám Příště se zmrazit nenechám Petr Mandík

Výborně jsem se bavil a několikrát nahlas zasmál. Výborně napsaná kniha i popis blízké budoucnosti.

09.04.2015 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha mě příjemně překvapila. Četla se velmi dobře a ani jsem se nenadál a byl jsem na konci. Několikrát mě napadlo, jestli popisované myšlenkové konstrukce nejsou pitomost; ale i kdyby, tak o to nejde.
Hlavní hrdina, ač Američan, má zlaté české ručičky...

23.03.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Za mě kladné hodnocení. Chvílemi nechutné, ale pořád jsem měl pocit, že to nechutné připadá i autorce (na rozdíl od jiných autorů detektivek).
Osobní vztahy by pro mě mohly být trochu jednodušší.

23.03.2015 5 z 5

Facemaker Facemaker Richard Gordon (p)

Kniha mě hodně překvapila. Asi méně humoru, ale o to více seznámení s meziválečnám lékařstvím.

08.02.2015 4 z 5

Doktor na moři Doktor na moři Richard Gordon (p)

Tak jsem si zavzpomínal i já na svůj nástup do praxe; i když v jiném oboru.
Výborný humor.

25.01.2015 4 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Je vidět, jak mnoho se změnilo a jak mnoho zůstalo při starém. Některé části mě opravdu velmi pobavily. Znal jsem dílo z velmi úspěšného seriálu; a v tomto případě musím říct, že jak seriál tak kniha mají něco do sebe.

25.01.2015 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

V mnoha místech mi to až tak humoristické nepřipadlo. Možná myšlenky na smrt trápí více lidi tam, kde je více tma a více chladno. Ohromná touha po smrti ale i po životě, a mnoho absurností, které tím vznikají. Neměl jsem pocit, že se vše opakuje, ale spíše mrazení, že jakákoliv pozitivní změna tu jejich touhu po smrti zastíní jen na chvíli, dočasně.

17.01.2015 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Prostředí protialkoholní léčebny moc úsměvné není. Z těch příběhů spíše mrazí. Dal bych tu knihu jako doporučenou četbu. Příběhem drog a závislosti na nich jsme masírováni neustále. Alkohol jako by tam nepatřil a stále jsme k němu tak nějak tolerantní. Vzhledem ke statistické spotřebě alkoholu by stálo za to změnit náš vztah k němu.
Autorovi přeji aby vytrval.

03.01.2015 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

I druhý díl se četl dobře, Jen bych uvítal trochu více inteligence hrdinů.

02.01.2015 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Líbil se mi prokládání fotografiemi s jejich příběhem. Jsem zvědavý, co připraví autor do dalšího dílu.

14.12.2014 4 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Další příběh Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků. Dávám přednost jiným motivům zločinu, než v tomto dílu; ale jako vždy je příběh napínavý a také poučí.
Na úplný závěr mi tam chyběly ještě alespoň dvě - tři stránky s vyhodnocením u panovníka, nebo u zadavatele úkolu, nebo doma; takové "zklidnění po akci"

07.12.2014 5 z 5

Smrt závistivé sestřičky Smrt závistivé sestřičky Kent Westley

Průměrná detektivka.

29.11.2014 3 z 5

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

S radostí jsem se dal do čtení a tešil se na staré známé. Z knihy je vidět, jak si autor připravuje půdu pro několik dalších příběhů.

29.11.2014 5 z 5