kloin kloin komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi dobře napsaná kniha. V některých částech jsem se násilím odtrhl a šel spát. Příběh napsaný z doby druhé světové válkly z pohledu obyčejnýho němců v šílené době "Hitlerova" Německa. Vyprávění o lidech kteří žijí tak, aby přežili dobu vymývání mozků, a přesto si drží normální pohled na věc. Vyprávění o národu který dokázal klesnout tak hluboko. Bez výčitek, ale přesto s jasným odsouzením. A o činech, které jsou v normální době běžné, a v době útlaku ducha hrdinské.

05.06.2014 5 z 5

Rakev do domu Rakev do domu Miloslav Švandrlík

Klasické horory. Žádné nechutnosti. Protkáno typickým autorovým humorem.

29.05.2014 4 z 5

Výborně napsaná kniha. Psáno podobně jako "stařík", ale musím říct, že celkově se mi líbil stařík více. Autorovi jde psaní velmi dobře a těším se na jeho další knihu.

18.05.2014 5 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Většinou kupuji knihy od p.Vondrušky hned jak vyjdou, ale tentokrát jsem měl zpoždění. Moc jsem se těšil a nebyl jsem zklamán. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Celý příběh je podáván po kapkách a tak, abych vždy mohl trochu předvídat co přijde, ale jen trochu, jen tak, abych byl v neustálém napětí.

16.05.2014 5 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Velmi hezky zpracované povídky.

08.05.2014 4 z 5

Výtah do pekla Výtah do pekla Jiří Pavlovský

S pokračujícími díly se mi série líbí čím dál více.

01.05.2014 4 z 5

Sonáta pro Azazela Sonáta pro Azazela Dušan Fabian

Tento díl serie se mi zatím líbil nejvíc.

26.04.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Musím říct, že toto je asi z té serie z těch lepších. S nostalgií vzpomínám na detektivky, u kterých jsem byl napnutý, ale nemusel jsem u nich zvracet.

02.04.2014 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak tento díl bych označil jako opravdovou katastrofu. V polovině knížky je jasné, kdo jako jediný může být vrahem. Jen hlavnímu detektivovi a celému policejnímu sboru to nedochází. Původně jsem chtěl dočíst celou serii, ale docela mě to otrávilo.

22.03.2014 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tak tímto dílem jsem se dostal do pořadí dílů. Po předchozím dílu mě tento díl oslovil. jdu na další díl.

19.03.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Dočetl jsem další příběh. Tentokrát jsem měl pocit, že autor nechává detektiva trochu moc tápat. Natvrdlost je ale moc silné slovo. Už jsem lapen do příběhů Harryho Holea a jdu na další díl.

15.03.2014 4 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Třetí knížka od tohoto autora, kterou jse přečetl. Čtu na přeskáčku, možná jsem to mohl vzít popořadě. Pomalu si na něj začínám zvykat a jdu do dalšího dílu, tentokrát druhého.

01.03.2014 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Dobře napsaná detektivka. Armádu spásy jsem znal jako organizaci, která krmí potřebné a pomáhá. V knize je organizace více popsána.

20.02.2014 4 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Tak jsem se docela těšil na další příběhy a nezklamalo mě to.

14.02.2014 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Ondřej Neff

Proti minulému dílu se zde posouvá děj troche dále a je zde prostor pro další pokračování, do kterého se brzo dám.

07.02.2014 5 z 5

Pán modrého meče Pán modrého meče Ondřej Neff

Po dlouhé době jsem narazil na toto pokračování předchozího dílu. Vezmu si i další díl série k přečtení.

31.01.2014 4 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Tak jsem dnes dočetl a těším se na 12.

25.01.2014 5 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Přečetl jsem na jeden zátah.

18.01.2014 5 z 5

Flotila Země Flotila Země Patrick Zandl

Četlo se velmi dobře. Moc nemusím vyvyšování národa, ale knize to neuškodilo. Problémy s rozpočtem a s licencemi a liknavým rozhodováním až takové sci-fi není. Příběh je rychlý a čtivý.

17.01.2014 4 z 5

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Detektivka trochu jinak. Humor je mi blízký a výborný závěr.

17.01.2014 4 z 5