Flotila Země

Válka. Odkudsi z vesmíru se vynoří mimozemšťané a letí sežehnout Zemi svým smrdutým dechem. A na druhé straně existuje Flotila Země, která se jim postaví. Kniha vlastně není o ničem jiném, než o jedné jediné bitvě a spoustě umírání. Nenajdete tu časoprostorové paradoxy, frankensteinská monstra – jen techniku, o které byste věřili, že je lidstvu skoro na dosah ruky. Ve Flotile se spojuje úsilí tisíců známých i neznámých lidí, Flotila nesleduje jednu jedinou osobu, ale přeskakuje z osoby na osobu a klouže po těchto osobách kupředu v čase, protože dějiny netvoří jednotlivci, ale celé lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28016/flotila-zeme-28016.jpg 3.890
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Wolf Publishing

Kniha Flotila Země

penthyn4419
08.05.2018

Když jsem s knížkou začínal, nějak mi uniklo, že autorem je čech, ale tak nějak jsem na to vcelku rychle přišel sám. Patriotizmem a místy spíš naivními vizemi o obrovském úspěchu naší malé země se knížka jen hemží. Ale určitě to knížce nijak neuškodilo.
Co se týče knížky samotné, tak ta se v podstatě točila jen kolem jedné velmi vyrovnané bitvy. Spousta strategie, pár příběhů jednotlivých účastníků a místy i trochu humoru.
Moje jediná výtka by se týkala konce, který mi přišel možná trochu moc přitažený za vlasy. Ale i tak se jednalo o velice příjemnou zábavu.

Malarkey
27.02.2018

Kniha, která se začala psát na e-blogu a měla takový úspěch, že ji Pevnost uvedla v takto tištěné podobě. Příběh je vcelku jednoduchý zato neuvěřitelně chytlavý a i já jsem ji přečetl tzv. jedním dechem.

Svářeč
02.01.2018

Dost zajimavá knížka. Pojednává sice jen o jedné bitvě, ale celé je to napsané tak poutavě, že si té absence nějakého koherentního děje ani nevšimnete. Délka je tak akorát a knihu jsem přečetl téměř na jeden zátah. Česko jako světová velmoc sice vyvolá na tváři usměv, ale řekl bych, že to je taky účel. Menší výhrady mám akorát k epilogu, kde se nachází pár klišé a český patriotismus je tady dovedený trochu do extrému.

davidurban1973
23.09.2017

Nebylo to špatné. Čtivé. Jak píši lidé přede mnou - novela o jedné bitvě :)

HankaMarek
17.07.2017

Jedna kniha o jedné bitvě.

martin9072
26.02.2017

pro mě za 5 hvězdiček. velmi dobrá oddechovka, mrazivá a tísnivá atmosféra na jedničku, odlehčení formou odkazu na české reálie celý příběh šibalským pomrkáváním vtipně vyvažuje. i když jsem dopředu tušil, jak knížka dopadne, děj je napsaný opravdu napínavě a hromady mrtvol perfektně sedí

Wara
07.12.2016

Výborná sci-fi z neuvěřitelného prostředí, kdy je ČR vesmírnou supervelmocí, která brání celou Zemi před invazí emzáků. Hezky popsaná technika, pozadí jednotlivých charakterů i samotný průběh bitvy. Velmi osvěžující zpestření tohoto typu literatury.
Rozsahem někde mezi rozsáhlejší povídkou a knihou, četlo se to samo a během jednoho večera se to dá v pohodě zvládnout.

tomas7874
19.03.2016

Výborně se to četlo, ovšem to "nacionálno" z toho trčelo jak slon z jahod - kdyby se autor od toho oprostil, kniha by získala další významné plus, takto je pro mně celkový dojem sražen na trapně naivní, byť čtivě napsanou scifi střílečku.