Flotila Země

Válka. Odkudsi z vesmíru se vynoří mimozemšťané a letí sežehnout Zemi svým smrdutým dechem. A na druhé straně existuje Flotila Země, která se jim postaví. Kniha vlastně není o ničem jiném, než o jedné jediné bitvě a spoustě umírání. Nenajdete tu časoprostorové paradoxy, frankensteinská monstra – jen techniku, o které byste věřili, že je lidstvu skoro na dosah ruky. Ve Flotile se spojuje úsilí tisíců známých i neznámých lidí, Flotila nesleduje jednu jedinou osobu, ale přeskakuje z osoby na osobu a klouže po těchto osobách kupředu v čase, protože dějiny netvoří jednotlivci, ale celé lidstvo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28016/flotila-zeme-28016.jpg 3.886
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Wolf Publishing

penthyn4419

Když jsem s knížkou začínal, nějak mi uniklo, že autorem je čech, ale tak nějak jsem na to vcelku rychle přišel sám. Patriotizmem a místy spíš naivními vizemi o obrovském úspěchu naší malé země se knížka jen hemží. Ale určitě to knížce nijak neuškodilo.
Co se týče knížky samotné, tak ta se v podstatě točila jen kolem jedné velmi vyrovnané bitvy. Spousta strategie, pár příběhů jednotlivých účastníků a místy i trochu humoru.
Moje jediná výtka by se týkala konce, který mi přišel možná trochu moc přitažený za vlasy. Ale i tak se jednalo o velice příjemnou zábavu.

Malarkey

Kniha, která se začala psát na e-blogu a měla takový úspěch, že ji Pevnost uvedla v takto tištěné podobě. Příběh je vcelku jednoduchý zato neuvěřitelně chytlavý a i já jsem ji přečetl tzv. jedním dechem.

Svářeč

Dost zajimavá knížka. Pojednává sice jen o jedné bitvě, ale celé je to napsané tak poutavě, že si té absence nějakého koherentního děje ani nevšimnete. Délka je tak akorát a knihu jsem přečetl téměř na jeden zátah. Česko jako světová velmoc sice vyvolá na tváři usměv, ale řekl bych, že to je taky účel. Menší výhrady mám akorát k epilogu, kde se nachází pár klišé a český patriotismus je tady dovedený trochu do extrému.

davidurban1973
23.09.2017

Nebylo to špatné. Čtivé. Jak píši lidé přede mnou - novela o jedné bitvě :)

HankaMarek
17.07.2017

Jedna kniha o jedné bitvě.

martin9072
26.02.2017

pro mě za 5 hvězdiček. velmi dobrá oddechovka, mrazivá a tísnivá atmosféra na jedničku, odlehčení formou odkazu na české reálie celý příběh šibalským pomrkáváním vtipně vyvažuje. i když jsem dopředu tušil, jak knížka dopadne, děj je napsaný opravdu napínavě a hromady mrtvol perfektně sedí

Wara
07.12.2016

Výborná sci-fi z neuvěřitelného prostředí, kdy je ČR vesmírnou supervelmocí, která brání celou Zemi před invazí emzáků. Hezky popsaná technika, pozadí jednotlivých charakterů i samotný průběh bitvy. Velmi osvěžující zpestření tohoto typu literatury.
Rozsahem někde mezi rozsáhlejší povídkou a knihou, četlo se to samo a během jednoho večera se to dá v pohodě zvládnout.

tomas7874
19.03.2016

Výborně se to četlo, ovšem to "nacionálno" z toho trčelo jak slon z jahod - kdyby se autor od toho oprostil, kniha by získala další významné plus, takto je pro mně celkový dojem sražen na trapně naivní, byť čtivě napsanou scifi střílečku.

Maff
31.07.2015

Příběh jedné bitvy. Tím však není myšlena bitva popisovaná autorem, ale bitva v mysli našince, kterému se kniha dostala do rukou a jenž si ji přečetl. Na jedné straně stojí nadšení z nápadu udělat z Prahy centrum světa a z českého národa vedoucí světovou mocnost (to mě prostě dostalo, kdyby nic jiného - bohužel to "kdyby nic jiného" platí téměř doslovně). Na straně druhé stojí rozladění, že právě takový nápad se stal rychlokvaškou, že nebyl více rozpracován a to i na úkor rozsáhlosti dílka a spádu četby, že převyprávění příběhu působí spíše jako strohý novinářský článek než literární dílko. Výsledek bitvy zařazuje knížku do kategorie čtivo vhodné při konání jiné činnosti (na cestu, k vodě při slunění, při čekání na cokoliv či kohokoliv atd.). Souhlasím s hodnocením čtenáře kurcatovia.

kurcatovium
20.04.2014

Místy možná trochu roztahané, často značně naivní, pořád ale velmi rychle odsýpající oddechovka, která se točí kolem jedné obrovské bitvy rozhodující o osudu lidstva. Škoda, že autor trochu víc nezabrousil v popisech i mimo řady flotily a třeba nám trochu více nepopsal hrůznou Anoplurnu nebo jen okrajově zmíněné Sargy. Sečteno a podtrženo, jsou to takové slabší čtyři hvězdičky.

karelk
11.02.2014

Líbilo. Moc pěkný příběh o velké bitvě a o tom, že by to český národ mohl někam dotáhnout. Skvělá scifi oddechovka, nenáročná a dá se přečíst za pár večerů...

kloin
17.01.2014

Četlo se velmi dobře. Moc nemusím vyvyšování národa, ale knize to neuškodilo. Problémy s rozpočtem a s licencemi a liknavým rozhodováním až takové sci-fi není. Příběh je rychlý a čtivý.

lumpik007
28.01.2013

Trocha "Čechocentrizmu" jednoho zaskočí a česká jména hlavních hrdinů jsou trošku nezvyk, ale to rychle přejde a pak už jen proletíte bitvou jako nůž máslem. Od začátku do konce příběh neztrácí na tempu takže nudit se nebudete.

Jirka Š.
21.09.2012

Klasická sci-fi oddechovka. Pokud jí člověk čte s tímto vědomím a neočekává nějaká "hluboká témata", pak jde o velmi příjemnou knihu, kterou lze doporučit.

Destil
18.07.2012

Ze zacatku jsem se podivoval nad naivitou toho, ze by se Ceska Republika stala supervelmoc a hlavnim jazykem ve vesmiru by byla cestina. Ale pak se to jakz takz vysvetlilo a bitva byla napinava a zajimava. Rychle cteni ktere neurazi a dovoli vam premyslet o tom, co kdyby to nas 10ti milionovy narod nekam dotahnul.

Zdendin
06.02.2012

Od začátku příběhu napínavé čtení. Příběh ve kterém se z České republiky stala světová supervelmoc, která ovládá vesmírný program včetně obrany Země. Válka flotily s mimozemskými nepřátely, kteří ji převyšují sice počtem, ale zato horší taktikou. Děj je sice vesměs popis průběhu jedné velké vesmírné bitvy, je však psán v rozumné délce a poutavou formou, která dokáže zapříčinit přečtení na jeden zátah.

Jack Bauer
19.11.2011

Jenom bitva a strategie, nic víc. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. Ani nevím, jak jsem se ke knize dostal, asi jsem si ji spletl s Flotilou světů.