Na útěku

Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90750/cisla-na-uteku-Lv3-90750.jpg 3.5290

Čísla 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Egmont (ČR)

Numbers - Time to Run, 2009

Kniha Na útěku

TaNya_

Vulgarismy mě neobtěžovaly a příběh byl zajímavý. Skvělý nápad a potěšil mě konec. Ne každý autor YA žánru má odvahu uzavřít knihu s kapkou rozumu a ne tak aby všechny potěšil/a.

KlarisKaymin
25.07.2020

Dobrý námět, celkem napínavé. Kniha se mi ze začátku vůbec nezamlouvala, ale po nějaké době jsem se začetla a řekla bych, že úplně zklamaná nejsem.
Můžu říct, že to byla, alespoň pro mě, oddechová YA kniha s kapkou napětí.

Nikychlupova
28.05.2020

Kniha rozhodně v tom, že vám nedá spát. Poutavá, zajímavá, překvapující. Jen bych uvítala méně vulgárních slov - hůř se mi to četlo, ale chápu, že k příběhu a prostředí se to hodilo.

mirec88
11.03.2020

Úplne ma pohltila táto kniha, bola napínavá od začiatku do konca, proste skvelé. Len koniec bol smutný, ale tak čo sa dá robiť.

Damonka12
10.09.2019

Kniha má skvělý námět, ale je v ní málo akce, skoro celou dobu jsou jen na útěku a sem tam se něco stane. Jinak se mi to ale líbilo.

kaja3190
30.10.2018

Nejdříve mi trvalo, než jsem se do knihy začetla kvůli častým vulgaritám, ale nakonec mě to začalo bavit.

_Peprmintka_
03.01.2018

Nejsem si svým hodnocením vůbec jistá. Strašně dobře se mi to četlo a příběh jsem od začátku do konce prožívala, v mnohých věcech mě zasáhl a svým námětem si mě prostě získal. Co mi vadilo bylo zpracování. Nad nějakými vulgaritami mávám rukou, to mi tam vysloveně patřilo. Ale přišlo mi to na YA až moc jednoduché - krátké a primitivní věty, jako by to autorka psala šíleně narychlo, aby to mohla co nejdřív vydat. Přitom jinak úplně skvělý nápad. Čekala jsem trochu víc.

domino1701
31.12.2017

Kniha má dobrý téma, ale zpracováním je napsána pro young adult. Krátké a lehké věty dílu ubíraly na kvalitě. 4 hvězdičky.