Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90750/bmid_cisla-na-uteku-Lv3-90750.jpg 3 310 74

Čísla série

Od chvíle, kdy zemřela její matka, Jem věděla o číslech. Věděla o nich už mnohem dřív, vlastně odmalička. Když se podívala někomu do očí, registrovala v nich číslo. Ale jeho význam zjistila v den, kdy její matka zemřela na předávkování drogami. Číslo znamenalo datum úmrtí. Jem prožívala těžké dětství. Stěhovala se od jedné pěstounky k druhé a všude si připadala jako cizinec. Nejraději se toulala sama a tak tomu bylo i v okamžiku, kdy potkává kluka, jemuž přezdívají Pavouk. Náhodné setkání jí změní život. Nachází někoho opravdu blízkého a svět se rázem stává snesitelnější. Společně se potulují kolem jednoho z londýnských kanálů, klábosí o všem možném a pomalu se sbližují. Na jednom z výletů do města se stanou svědky tragického neštěstí, které Jem předem předpoví. Oni sami katastrofě uniknou, ale ta je jen začátkem událostí, které navždy otřesou jejich životy…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Egmont (ČR)

Numbers - Time to Run , 2009

kleria
10.03.2013 3 z 5

Velmi povedená kniha, ale ten konec mě zklamal, protože nemám ráda smutné konce.. Jinak můj styl psaní a ani příběh není můj styl. Mám radši fantasy.. :D. Jinak určitě doporučuji prečíst :)...

immortal-party
02.03.2013 2 z 5

vcelku dobrý námět. totálně odpočinkové čtení. v týhle knize se nepozastavíte nad nějakou silnou větou. prakticky neexistují. číst volné pokračování by však bylo přespříliš.

DarkFireflies
10.02.2013 1 z 5

Perfektní nápad - to se musí uznat. Bohužel, to bylo to jediné, co mě na knize zaujalo. :( Myslím, že ten nápad se dal přece jenom zpracovat o něco lépe. Děj přeskakoval, postavy mi přišly hrozně umělé... Celkově mě styl psaní této autorky nijak neoslovil.
Každopádně, myslím si, že autorka dostala skvělý nápad, který se jí podařil zajímavě rozvinout. A to, že mi způsob, jakým to udělala, nebyl příliš po chuti, už je jen muj problém. :)

La Fiera
08.02.2013 4 z 5

Docela jsem váhala jaké hodnocení téhle knížce dám. Po většinou na mě působila průměrně až pod průměrně ačkoli má celkem příjemný námět. Svým způsobem k tomu dost přispělo nespisovné a často až vulgární vyjadřování hlavních postav, se kterým jsem se nemohla moc smířit.
Ale konec to celé v mých očích pozvedl. Ten se Rachel povedl. Nenásilné našťouchnutí, že bude pokračovaní. Ale, co mě opravdu potěšilo, že se kniha dá číst i jako samostatný příběh. Za to také malé plusové body.

Ellkarka
02.02.2013 5 z 5

Nádherná knížka a strhující konec, který jsem vůbec nečekala. Šok. Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

Jitulisko
09.01.2013 4 z 5

Kniha se mi libila :))) čtivá lehka relaxovka na par hodin :) Konec mi dostal na kolena ... doporučuji Pokud nejste přecitlivělý na vulgárnějši pubertálni mluvu :))))))) Já osobně pokračuji hned druhou knihou :))))

jana89
27.10.2012 2 z 5

No, z knihy mám smíšené pocity. Námět mne velmi zaujal - byla jednou jedna holka, která viděla data smrti lidí.
To bylo ale asi taky tím jediným, co mě oslovilo... Způsob jakým byla kniha napsána mne zklamal, chvílemi jsem si říkala, že knihu asi ani nedočtu. Do dalších dílů se už asi nepustím, je to ale velká škoda...

Kate.S
21.09.2012 2 z 5

Takže, co se týče příběhu, tak bych to nehodnotila zas tak špatně, ale to vyjadřování...
Neříkám, že se takhle občas také nevyjádřím, ale tato kniha je tím přímo plná. Lezlo mi to krkem, autorka zřejmě prožívala zvláštní období, když toto psala, jinak si to nedokáži odůvodnit. Jen tak ze zajímavosti jsem počítala, kolik stran je bez vulgárních výrazů a moc jich teda nebylo. Nejlepší z celé knihy je asi ta obálka, ta jako jediná nemá chybu.

Canney
17.07.2012 3 z 5

Nápad je to originální, ale celkové podání příběhu mě docela zklamalo. Nelíbilo se mi to, že se v knížce objevovala příliš mnoho nespisovných a sprostých slov. Na to nejsem v knížkách zvyklá. Jem mi nebyla příliš sympatická a radši jsem měla Pavouka. Líbilo se mi, ale že se autorka příliš nezdržovala zbytečným popisování a snažila se držet příběhu.

mynonka
02.07.2012 4 z 5

Tato kniha mi připomínala svými čísly Death Note. Četla jsem pár recenzí, kde recenzentům vadil způsob, jak je kniha napsaná. Mě osobně hovorová čeština a nadávky vůbec nevadily. Naopak dávaly příběhu opravdovost. Žádné přikrášlování a kudrlinky. Postava Jem je naprosto pochopitelná a i když by ona sama nevěřila, byla mi hodně sympatická a naprosto jsem jí rozumněla. Spisovatelka opravdu dokázala správně uchopit své postavy a položit je do toho správného prostředí. Líbilo se mi, že některé věci, jako například její schopnost, nebyly pojmenovány. Nejvíce se mi líbilo, že celou dobu jste měli pocit, že se to klidně může stát...

Schullerka
20.03.2012 2 z 5

Celkem zajímavá knížka, připomělo mi to klip od Nickelbacku Savin Me... :) Ale poslední věta v knížce mě dorazila :D

bowiegirl
13.01.2012 5 z 5

Taky mám zrovna knížku rozečtenou a nemůžu se od ní odtrhnout. Rachel Ward má úžasný styl a asi je dobrý i překlad. Je to děsně napínavý a čtivý. Taky se těším na další díly.

kamise
10.01.2012 5 z 5

Křehký a syrový příběh života malé Jem (a jejího jediného opravdového přítele "Pavouka"), která přes nepřízeň osudu bojuje o své místo na slunci se naprosto jistě vyčleňuje z ostatní podobné knižní produkce. Science fiction rovina je zde jen jakousi nadstavbou, a troufám si říci, že příběh tak originální a sugestivní by fungoval i bez ní. Před autorkou smekám, obzvlášt vzhledem k tomu, že se jedná o její prvotinu a musím říci, že ocenění, které za knihu obdržela je rozhodně zasloužené. Laťku nasadila sama sobě velmi vysoko a přeji jí, sobě i všem ostatním čtenářům, aby další díl série nezklamal.

Daudalinka
02.12.2011 4 z 5

Jsem někde v půlce knížky a musím říct že se mi líbí jakým stylem je napsaná.Libí se mi i příběh.Když se do knížky začtu je stránku od stránky těžší ji znovu zavřít.Knížka je napsaná´podle mého názoru dost drsně a nesetkáváme se s ní jako v ostatních knížkách s lidmi kteří žijí v luxusu a jsou obklopeni přátely.Tenhle brutální ale realní pohled na život dvou mladých lidí mi příjde osvěžující.
Snad stejným stylem budou napsané i daší díly a nijak mě nezklamou protože si myslím že tahle knižní serie má budoucnost.

Londýn útěk první láska pro mládež

Rachel Ward
anglická, 1964