Černí baroni po čtyřiceti letech

Černí baroni po čtyřiceti letech https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163923/cerni-baroni-po-ctyriceti-letech-163923.jpg 4 40 5

Černí baroni série

Další osudy hrdinů známého románu. Pokračování známého románu Černí baroni. Autor se snaží oživit odkazy na konkrétní události, konkrétní osoby a osobnosti. Název vypovídá nejlépe o zamýšleném obsahu knihy. V úvodním slovu autora se tento snaží ospravedlnit sepsání tlakem čtenářstva. Slovo ospravedlnit používám zcela záměrně, neboť i autor zřejmě tušil, že oproti předchozímu již vaří z vody.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Camis

Lothar.777
Lothar.777
03.02.2023 4 z 5

Asi už ne tak originální, ale pohled na dění kolem sametové revoluce a následná "demokracie", to je celkem maso. Některý věci by opět dnes neprošly, ale už proto je to pecka.

vvikingg
vvikingg
07.03.2022 4 z 5

normalizace až k sametové revoluci , výborná je kapitola jak se šíří ilegálně samizdatem mezi lidem druhý díl Černých baronů a Švandrlíkovi opletačky s STB, z kterých díky svému právníkovi skvěle vybruslil

jaromir2255
jaromir2255
21.09.2021 3 z 5

Kniha volně navazuje na ČB 6 a líčí období od druhé půlky 60.let do 90.let. Oproti prvním dílům ale už kniha zjevně nečerpá z "reality", ale spíše autor volně dotváří postavy z Černých baronů

vladislav6610
vladislav6610
28.03.2021 5 z 5

Kefalín v převratné době. U Švandrlíka se tak krásně odpočívá.

kloin
kloin
31.10.2014 3 z 5

Po delší době jsem si vzal knížky od Švandrlíka. Rozhodl se více se rozepsat o dalších osudech postav ze své nejznámější knihy. Doba pokročila a vývalí PTP zestárli.