kklepkaa kklepkaa komentáře u knih

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Tak tohle byla jedna z těch lepších z kategorie erotických románů. Opravdu jsem se hodněkrát zasmála a dělalo mi velký problém knihu odložit. Taková super jednohubka, na špatnou náladu jak vyšitá :) Co se týče mého nízkého hodnocení tak ač ji v komentáři hodnotím kladně, je to odpadová literatura a v porovnání s jinými díly snad ani nejde hodnotit vysokým počtem hvězd.

06.05.2015 2 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Nějak mi to čtení poslední dobou nejde a tak jsem Spasitele louskala celkem dlouho. Předchozí autorovy knihy, Marťan a Artemis, se mi četly daleko lépe, ale i tak jsem celkem spokojená.

10.03.2022 3 z 5

Zrádný labyrint Zrádný labyrint Rick Riordan

Rickovi knihy jsem si fakt oblíbila a zvykla jsem si, že každý rok alespoň jednu jeho knihu dám. Bohužel Apollónova série mi moc k srdci nepřirostla, ale i tak se na další díl dokážu jakž takž těšit.
Tenhle díl mi přišel rozhodně nejlepší z celé série, to ale neznamená, že by se autor vrátil ke kvalitě z dob Percyho Jacksona. Co mi přijde fajn, že se stále potkáváme s hrdiny z předchozích příběhů. A vyřešení celého problému se mi stále nezdá ani trochu blízko...

29.11.2019 2 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Tak předně - je to fakt o ničem...
Jedná se o krátké povídky z devíti světů ve kterých vystupují Magnusovi přátelé. Nijak se nerozvíjí příběh nikoho z vyprávěných a Magnus zde vůbec nevystupuje. Žádnou přidanou hodnotu to nemá a pokládám to de facto za zbytečnost.
Pokud ale máte zbytečnejch pár korun a chcete zavzpomínat na Magnusovu partu, tak je tohle přesně pro vás.

01.10.2019 2 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Jo jsem masochista a evidentně dost velkej. Neskutečný, jak ty stránky odsejpaj. To, že to ve mě podněcuje násilnický sklony ani nemluvě. Ale jak se ukazuje, nemám dost. Hardina ani nejde mít dost.

18.07.2019 1 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Nápad to byl fakt dobrej, ale první díl mi přišel truchu nudnej. A to jak hlavní hrdina neustále má potřebu zmiňovat jak se baví mladý vs starý mi ke konci knihy už silně vadilo a nejradši bych mu dala do držky. Bohužel jsem neustále porovnávala s Kate Daniels a Atticus z toho nevyšel moc dobře. A ta druidská mytologie mi přišla taky pramálo využitá. Možná dám téhle sérii ještě šanci, ale zatím tedy nic moc.

26.04.2019 2 z 5

Magie na vzestupu Magie na vzestupu Ilona Andrews

Já věděla proč si dát pauzu a nechat si Kate až ji budu nejvíc potřebovat...
Líbilo se mi, že jsme opustili známý svět Atlanty a přesunuli jsme se na neznámé území a hlavně u toho nechyběly nejoblíbenější postavy. Hugh je zlatíčko, pokud se tak ten parchant dá vůbec nazvat. Nejde si ho nezamilovat. Doufám, že Kate chvilku vydrží :-)) Vztah mezi Kate a Curranem by se mohl zdát už nudný, ale pořád mě to celkem baví. Hlavně asi i proto, že to naštěstí není hlavní téma knih. Co se týče mytologie apod... tak opět slintám blahem.

28.03.2019 4 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Normálně by se mi asi taková knížka do ruky nedostala, ale dala jsem na doporučení a tenhle tip stál opravdu za to. Autorka se s ironií prokousává osudy několika lidí dělící několik desítek let a ono to celkem funguje. Akorát příběh Marie mi přišel takový nedovyprávěný, škoda...

04.02.2019 4 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Přiznám se, že to byla trochu sázka na jistotu, ale jsem opravdu nadšená. Rozhodně se se Sandmanem neloučím. Sáhla jsem po novějším barevném vydání a bylo to celé... no prostě perfektní.

02.01.2019 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Jsem z knihy spíš rozpačitá. Autor na konci píše, že se mu líbí jít do hloubky postav což mi ani moc nepřišlo. Škoda i Grety jejíž reálný příběh mi přijde zajímavější, mohlo to knize dát další rozměr, ale chápu, že autor chtěl dát prostor především Lili. Taky mi přišlo, že je autor až příliš zkratkovitý. A určitě se do té tématiky dalo ponořit hlouběji. Chyběl mi i pohled nechápavého človíčka, kterých v té době určitě muselo být mraky. No prostě nevím. Zajímavé to jistě je, ale odvázaná z toho nejsem.

16.11.2018 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nikdy bych nevěřila, že bych to mohla o samostatném Chaolově příběhu říct, ale líbilo se mi to. V klasických dílech s Aelin se tam už toho děje tolik, že čtenář si ani na chvíli neodpočine. Tady nás čekala spousta nových postav a poznávání krásné orientální Aticy. A opravdu jsem měla pocit, že si můžu na chvíli vydechnout, to ale neznamená, že by se měl čtenář nudit (to snad v knihách S. J. Maas nejde, ne?)... Je tedy možná fakt, že Chaolova linie by se ale dala o pár stran zkrátit.

Líbilo se mi co autorka udělala jak s Chaolem (zní to po tom všem nemožně, ale je to tak! Chaol už neni pitomec - jupíjajej) tak Nesryn. Trochu mě mrzí, že se víc nezaměřila na Nesryninu linku. Oblíbila jsem si i nové postavy - hlavně prince Sartaqa, kterého tam bylo na můj vkus málo.

Nechápu, proč jsem na plakátech četla, že se jedná o doplňující díl, když je to regulérní pokračování. Čtenář se dozví nové podstatné informace pro Aelinin příběh, takže rozhodně tenhle díl nevynechávejte!

21.06.2018 5 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Tak zatím nejlepší díl. Čekala jsem víc Currana, ale je dobře, že autoři tu romantiku dávkují postupně.

28.02.2018 4 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, ale musím říct, že tahle série si mě získala a naštěstí jsem k tomu přišla, když už je spoustu dílu vydaných... jupí jajej :-D Naprosto oddechová četba, která mě dokáže odpoutat od realilty.

27.02.2018 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Staré mýty mají pro mě určité kouzlo a Neil Gaiman mi pomohl přiblížit, mnou přílíš neprozkoumanou, severskou mytologii. Vypravěčský styl autora byl působivý a velmi lehce představuje čtenáři tyto mýty. Byla radost sledovat úskočného Lokiho, silného Thora, překrásnou Freyu, otce všech Ódina a další neméně zajímavé bohy. Škoda, že kniha nemá víc příběhů. Tohle mě fakt bavilo.

12.01.2018 5 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Takový 1984 v moderním kabátku, jen doufám, že podobně jako se to povedlo Orwellovi, se tato vize nenaplní. Z některých pasáží mrazilo a to hodně.
SPOILER:Hlavní hrdinka prochází vývojem od normální holky až po totální "vymleto" a její samotná obhajoba těch zrůdností je až nepochopitelná. Hodně mě to rozčilovalo. Mae byla představená jako intelingentí holka, ještě k tomu má diplom z psychologie či čehosi takového a nakonec se nechá zblbnout utopistickou propagandou. KONEC SPOILERU
Pak mě rozčílila délka celého tohoto varování. Přišlo mi to zbytečně dlouhé a natahované. Takže za to šly hvězdičky dolů.
Závěr byl dost mrazivý a nahání opravdu strach. Kniha totiž nebyla až takové sci-fi, ale už dnes můžeme sledovat čim dál tim větší moc sociálních médií a různých gigantů kontrolující naši činnost na internetu, které je samozřejmě k našemu prospěchu. Je jen na nás, jak to bude dál. Každopádně tuhle knihu doporučuji všem přečíst, hlavně mladším ročníkům, co už s facebookem a podobnými věcmi vyrostli a přijdou jim naprosto normální.

Kniha mi přišla rozhodně mrazivější než film, autor vybudoval hutnou atmosféru, která se filmu podařila promítnout jen částečně. Nicméně poselství je stejné.

08.01.2018 3 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Je to taková temná pohádka... na nějaký zimní večer u krbu jak dělaná. Styl autorky se mi líbil, líbil se mi i příběh jako takový. Jen mě úplně neuchvátila hlavní hrdinka... občas jsem jen nevěřícně kroutila hlavou... možná už jsem na takovéhle hrdinky přeci jen stará. Ale naštěstí tam takových pasáží tolik nebylo a ten svět... Král duchů... hudba, která je s vámi po celou dobu... to všechno tyhle menší nedostatky zastínilo. Jo líbilo se mi to a potřebuji druhý díl.

16.11.2017 4 z 5

Zlodeji snov Zlodeji snov Maggie Stiefvater

Je to neuvěřitelné, ale na tuhle knížku jsem čekala přes dva roky a to čekání za to stálo. Jsem ráda, že alespoň na Slovensku takhle série vychází a já mám možnost jí dočíst a ač nejsem zvyklá číst ve slovenštině, dost jsem si tenhle návrat užívala.

Má averze na Adama se snad ještě prohloubila, i když na konci si to trochu vylepšil. Ronan byl úžasný. Ta věc se sny byla zatraceně dobrá. Škoda, že opět bylo méně Noaha, ale zas to většinou stálo za to, když se objevil na scéně. No a nakonec Gansey... prostě nejde ho nemilovat.

Snad teď bude čekání kratší.

14.11.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nesedla jsem si z toho na zadek, ale líbilo se mi to. Nevylučuji do budoucna další setkání s Coelhem.

24.10.2017 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Já vím proč nechodím do knihovny... co kdyby tam na mě čekal dědek co mi uřízne hlavu a vysaje mozek?! Teď vážně... úžasně zpracovaná povídka od skvělého Murakamiho.

18.09.2017 4 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Svojí atmosféru to rozhodně mělo, ale že by se člověk u toho opravdu bál, tak to zrovna ne. Byla to taková oddechovka, která příjemně plyne a ničím moc neurazí. Závěr se mi zdál trochu přepálený, ale nad tím se dá zavřít očíčko.

18.07.2017 3 z 5