Preludia & nokturna

Sandman, velký Morpheus, pán snění, je při nešťastném magickém obřadu uvězněn na Zemi. Po letech se mu sice podaří ze zajetí dostat, nabírá síly a pomalu dává své království dohromady, ale ještě ho čeká dlouhý boj o své symboly moci, než jejich noví majitelé nadělají více škody.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6908/preludia-a-nokturna-5Jo-6908.jpg 4.7453

Sandman 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Crew

Preludes & Nocturnes, 1995

Kniha Preludia & nokturna

V.Šťasta

Moje první setkání se Sandmanem, když nepočítám příběhy v Crwi, a hned láska na první pohled. Úžasné, jak navzdory komiksovému formátu člověk musí u něj člověk přemýšlet, vracet se každou chvíli zpět a někdy i zalistovat anglickou verzí (překlad je skvělý, ale poměrně mě štvou překlady písní).

TomTomis
27.11.2020

Po Luciferovi a 11 knihách komiksů jsem sáhl po tomto, abych přišel na to, kde jsou možné počátky. Kniha mě nějak utvrdila v tom, že komiksy číst nebudu. A to tady vidím, že bych měl přelouskat dalších 14 dílů? Na to nemám, asi bych z toho měl noční můru. Protože mám tento díl z knihovny, uvidím, zda najdu další, ale ... Spíše ne. Odrazuje mě i to, jak je vše divně nedořečené, než bych se dostal k dalšímu dílu, asi bych měl problém se do toho nějak vžít. U Lucifera jsem měl pocit, že kdybych měl mezi posledními asi 7 díly mezeru ve čtení příliš velkou, zahodil bych to nedočtené, i když jako celek se mi to docela líbilo. Gaimana mám rád, ale spíše jeho románovou tvorbu.

MadamC
25.10.2020

Četla jsem černobílou verzi a moc se mi líbila. Tak nějak mi seděla lépe a přišla mi vhodnější k Sandmanovi. První díl mě bavil a měl mnoho super nápadů u kterých jsem si říkala wau, tak to je fakt dobrý. Druhá polovina už mě tak nenadchla, ale i přes to se těším na další díl.

Jarka_rybář
11.10.2020

Sandman... Těžko říci, proč je tak dobrý. Kdo četl a chytil se, ten sní rád...

Eillen
01.08.2020

O Sandmanovi jsem toho už tolik slyšela. A konečně si mohla i něco přečíst. Bohužel jsem čekala příběh v černobílém ladění a dostala barevný. Prý jsou i černobílé verze... Škoda, že doma nemáme právě tu. Hned by bylo hodnocení o hvězdu vyšší.

oblakaknih
15.07.2020

Sandman se ke mně opět dostal úplnou náhodou. Neměla jsem ho v plánu číst, v podstatě mě to ani nenapadlo. Byl to můj úplně první komiks tohoto typu / žánru, takže jsem byla zvědavá, jak mi sedne.
Očekávání byla vysoká, nečetla jsem snad jedinou negativní recenzi, je to hodně oblíbený komiks.
Námět mě hodně zaujal, líbilo se mi rozdělení na jednotlivé povídky.
Bohužel tohle nejspíš nebude nic pro mě a komiks mi nesedl. Do půlky jsem se nemohla začíst, nebavilo mě to a nechápala jsem, co na tom všichni vidí.
Druhá půlka byla o něco lepší, četla se mi lépe a rychleji.
Nějak jsem se nemohla vcítit do postav a ani si je nijak zvlášť oblíbit.
Čekala jsem, že když je to komiks, budu ho mít přečtený během chvilky. To se mi ale nepodařilo a já ho četla asi tři dny.
Díky tomu, že je komiks rozdělený na povídky, si v něm každý najde to své. Díky tomu se mi alespoň z části líbil.
Osobně mi kresba k příběhu sedla a skvěle ho doplňovala.
Do dalších příběhů o Sandmanovi se ale určitě nepustím.

Vlk.kh
10.06.2020

Perfektní! Výborný fantasy příběh v komiksovém podání - jen by mi k tomu sedla lehce ponuřejší kresba, klidně i černobílá ( černobílý akvarel s odstíny od bílé, přes šedou, atd... ). Ale jinak nemám co vytknout.

Katania
27.05.2020

Můj oblíbený autor a oblíbeny komiks!