Preludia & nokturna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sandman, velký Morpheus, pán snění, je při nešťastném magickém obřadu uvězněn na Zemi. Po letech se mu sice podaří ze zajetí dostat, nabírá síly a pomalu dává své království dohromady, ale ještě ho čeká dlouhý boj o své symboly moci, než jejich noví majitelé nadělají více škody.

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/6908/preludia-a-nokturna-5Jo-6908.jpg 4.7389
Série:

Sandman (1.)

Orig. název:

Preludes & Nocturnes (1995)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Preludia & nokturna

Přidat komentář
Lucithor
18. března

Masterpiece... a vtahuje mne znovu a znovu a znovu...

tonysojka
25. ledna

Horrorově zneklidňující a nezapomenutelné,stejně jako všechny ostatní díly série,s každou knihou jsem byl nadšen

kklepkaa
02. ledna

Přiznám se, že to byla trochu sázka na jistotu, ale jsem opravdu nadšená. Rozhodně se se Sandmanem neloučím. Sáhla jsem po novějším barevném vydání a bylo to celé... no prostě perfektní.

Jizi
31.12.2018

Někdo by mi mohl vysvětlit, jaký záměr sleduje autorka předmluvy i sám velký Neil, když nám jak v předmluvě, tak v doslovu zopakují, že Preludia a Nokturna místy drhnou, nejsou tak skvělá a vlastně od nich toho nemáme tolik čekat (a případné chyby blahosklonně přehlédnout)? Je to nějaký druh deficitu, jenž pudí hospodyňky, aby se každé návštěvě omlouvaly, že nemají ve svém vypulírovaném bytě dostatečně naklizeno a že není ke kafi selekce šesti ale jen pěti koláčů?
Preludia a Nokturna JSOU skvělá! V nich jsem se před spoustou let s Pánem snů setkala poprvé a k nim se pravidelně vracím. Jsou, tak jako všechny sandmanovské příběhy, svíravá a temná, napínavá a neodložitelná (lví podíl na tom má skvěle odvedená práce dua Janiš - Podaný). Vyprávění s každým sešitem graduje, objevují se tu moji oblíbenci Kain a Ábel (a miláček Irving) a honba za artefakty moci se zrychluje a utahuje jako spirála a vy bez dechu čekáte, kdy a kam vás vyplivne. "A stamilióny spáčů se ve spánku nepokojně převrátili." A až se to stane, ocitnete se poprvé tváří v tvář Jí. Té, která, jak nepřestávám doufat, čeká nakonec na každého z nás. A pak se ozve tlukot mocných křídel...

Kverulant
01.11.2018

První svazek Sandmana je strašně dobrá záležitost, už jsem ho četl za život třikrát a stále je to pro mě nářez. Gaiman od začátku buduje suverénně výbornou atmosféru a očekávání. Přijdou si na své milovníci okultna i hororu, zejména kapitola v bistru je v kategorii znepokojující hrůzy špičkou, která mi občas připomněla i pár děl od Cliva Barkera (bez inspirace od něj by dost možná Gaiman takhle nepsal). Trošku mě otravuje snaha Vertiga propojovat vesmír Sandmana s DC (odkazy na Justice League nebo blázinec v Arkhamu) a puberťácká rozjuchanost Sandmanovy sestry (ale zase to vyvažuje její poslání).

encyklopedie
27.08.2018

....tak jsem si to dal podruhé....a říkal jsem si jestli snížím ohodnocení, když to budu číst podruhé...............
....naopak bych přidal na mých oblíbených 321% .... tohle je komiksový Twin Peaks - prostě paráda

dalia1769
22.08.2018

Graficky i příběhem velmi pěkný komiks se sympatickým a komplikovaným hlavním hrdinou. Jednotlivé části jsou rozmanité s množstvím vedlejších postav. Nejvíce se mi líbila poslední část se Smrtí. Určitě budu v této sérii pokračovat.

moira2912
08.05.2018

20.6.2017 - 4,5* (aj)
- z nostalgie to pro mě vždy bude černá a bílá verze, ale i ta barevná má své kouzlo a, well, detaily, které v černobílém vydání nepostřehnete. :) Damn, ta fantazie. Stále můžu pouze němě zírat a utápět se v té úžasné a šílené dokonalosti.
btw - při čtení doslovu autora a tom, jak napsal, že se na tuto jeho práci dívá lehce kriticky a není to úplně jeho 100% - člověku se pak chce fakt smát. Nebo brečet. *smích*