Preludia & nokturna

Sandman, velký Morpheus, pán snění, je při nešťastném magickém obřadu uvězněn na Zemi. Po letech se mu sice podaří ze zajetí dostat, nabírá síly a pomalu dává své království dohromady, ale ještě ho čeká dlouhý boj o své symboly moci, než jejich noví majitelé nadělají více škody.

https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6908/big_preludia-a-nokturna-5Jo-6908.jpg 4.7500

Sandman 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

Preludes & Nocturnes, 1995

Kniha Preludia & nokturna

vlkcz
13.10.2021

Skvělé Gainmanovy nápady doplněné kresbou odpovídající atmosféře. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že formát psaných povídek by příběhům slušel víc. Takhle to, pro mě, bylo trochu zkratkovité a zejména u prvního příběhu mírně zmatené.

coquus
11.10.2021

Krásné kresby a poutavý děj se zajímavými myšlenkami.

klempy2
26.09.2021

3,5* - Některé sešity jsou famózní, jiné jen průměrné.

Co mi na tom ale docela dost vadilo byla kresba. Je to stejný příběh - Některé sešity mají krásnou kresbu, některé sešity mají průměrnou kresbu. Hlavně mi vadilo, že se tam střídali kreslíři, takže je tam mix stylů kresby, některé mi sedly, některé ne. Mně osobně vadilo.

Přesto sáhnu po dalším díle. Postava Sandmana je zajímavá.

Hellrampage
05.09.2021

Prvá kniha z rozsiahlej komiksovej série Sandmana od Gaimana a môj prvý prečítaný komiks vôbec. Naozaj výborná kresba ale oveľa viac sa mi páčila čiernobiela verzia než farebná, pretože v nej vyniklo viac detailov a čitateľova pozornosť nebola zahltená. A k Sandmanovi ako postave sa viac hodí.

katallinka
29.08.2021

Na můj vkus dost temné a zmatené čtení. Nicméně na konci vše skvěle vysvětleno. Celkově se jedna o velmi propracovaný komiks obsahově i graficky.

KubaHanzelin
10.08.2021

Dnes už klasika, která kombinuje snad všechny fantastické prvky - čarovné fantasy, tajemné sci-fi a děsivý horor, dle mého se jedná o něco co by si každý komiksový nadšenec měl přečíst, aspoň první díl, třeba vás Sandman, Morfeus, který je vzhledově tak podobný svému stvořiteli Neilu Gaimanovi, pohltí jako mě a vrhnete se hned na další:)

elenai
17.07.2021

Sandman - Sen, Morfeus, Věčný - říkejte si mu, jak chcete, nic není špatně - vypadá jako chlápek, co si odskočíl z rockového koncertu oblbovat holky, ale pravdou je, že je to tvor mstivý. A to proto, že s ním lidi nepěkně zacházeli. Však jim to, parchantům, patří. Úvodní díl je tedy o pomstě a hledání moci a smyslu. Tak jako všechna ostatní Gaimanova díla, i toto je plné bizáru, mytologie, sexu a hnusu a já vážně přemýšlím, která postava je mi nejsympatičtější... Jo, je to ta, kterou nikdo z nás nechce potkat příliš brzy, ale stejně nás všechny dostane.

Shaxx
25.02.2021

Mr. Sandman, bring me a dream...
Temné, trochu bizarní a abstraktní, tak trochu jiné vyobrazení mužíčka s kouzelním spacím pískem.
Kresba není styl, který bych preferovala (je to takové chaotické, roztřepané a nedotažené), ale dá se.