Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Ze začátku se stránky čtou samy, ke konci je knžíka zbytečně natahovaná jako by autor byl svou filosofií vyčerpán. Ale opět jiný pohled na svět a proč vlastně ne ;)

03.12.2022 3 z 5

Včelaření pro kluky a holky Včelaření pro kluky a holky Claudia Bentzien

Včelaření moc nerozím každopádně tento průvodce mi moc nepomohl. Je tam spousta informací týkající se včelaření v Neměcku a chybí mi tam základní schéma úlu a vysvětlení terminologie, která se v knížce používá a nevčelař ji nezná. (Daleko lepší jsou pro zvědavce knížky Jeden rok v životě včely nebo Srdce včela má pět komor, chcete-li proniknout do světa včel a včelařství)

15.08.2022 2 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Pokud tuto knížku čtete kvůli příběhu, jdetě rovnou o dům dál. Příběhově tady opravdu nepochodíte. Pokud máte rádi alezvídané hlavní hrdiny, kdy se populárně naučnou formou dozvíte něco nového (v tomto případě o včelstvu, včelaření a získávání medu) - je tahle knížka pro vás jako dělaná. První polovina knížka byla super, byla jsem mile překvapena (nečekala jsem totiž absolutně nic xD) a hlavně jsem se společně s autorkou nadchla pro nové informace týkající se včel. Pokud si k tomu ještě vezmete nádhernou encyklopedii Jeden rok v životě včely, krásně se vám informace spojí. Závěr už je slabší, protože tady už zase převládá "snaha o příběh".
Takže tuto knížku můžu doporučit opravdu jenom tehdy, lačníte-li po nových informacích, podaných lidským způsobem ;)

15.08.2022 4 z 5

Jeden rok v životě včely Jeden rok v životě včely David Gerstmeier

Luxusní knížka, která vás nadchne pro včelaření. Myslíte, že toho o včelách víte dost? Zjístíte, že víte, že nic nevíte. A když to doplníte knížkou Srdce včela má pět komor od Helen Jukes, budete skoro odborníci! Tyhle dvě knížky se dokonale doplňují i po vizuální stránce ;)

15.08.2022 5 z 5

Jak se žilo v dávných dobách Jak se žilo v dávných dobách Ben Hubbard

Moc pěkná encyklopedie pro děti. Vizuální stránku hodnotím opravdu vysoko, zajímavostí tam též pár najdete ;)

15.08.2022 3 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Jsem příjemně překvapena. S prvním dílem Hraničáře se o ani nedá srovnávat. A hodně mě baví Thorn. Konec sice malinko předramatizován, ale jinak by nevzniklo dalších pět dílu, ne? :D

23.07.2022 4 z 5

Major Tom a modrý anděl Major Tom a modrý anděl David Barnett

Upřímně jsem nevěřila, že tato knížka z výprodeje s nádhernou obálkou dostane čtyři hvězdičky. První polovinu knihy jsem byla dost skeptická, celkově totiž všechny postavy působí ze začátku strašně negativně. Přesto je kniha psaná tak, že chcete vědět, jak to bude dál, zajímá vás, co na vás vybafne autor v další kapitole (protože to je vždycky milé překvapení) a celkově děj tak hezky plyne. Za mě velké překvapení a milé počtení.

21.07.2022 4 z 5

Sestry ve zbrani a písni Sestry ve zbrani a písni Rebecca Ross

Tuhle knihu bych zařadila do kategorie "Prokletí pěkné obálky". Obálka je vskutku krásná, ale pak jsem přečetla první třetinu knihy a přišlo mi to jako špatný vtip. Postavy neautentické, děj neexistující, celkově jsem nevěřila ničemu, co bylo v této části psáno. Druhá třetina už byla lepší, třetí knížku hezky zakončila. Nebyl to propadák, existují daleko horší knížky. Ale fakt, že jsem se začetla až na poslední třetinu knížky, mi nedovolí knížce dát vyšší hodnocení. Plus za to, že je to standalone.

19.07.2022 2 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

(SPOILER) Závěr série, který skončil úplně jinak než bych očekávala. Trošku mě mrzí, že hlavní postavy se tak trošku vzdaly hlavních rolí a svým způsobem už na děj měly pramalý vliv. Na druhou stranu knížka byla ze 4/5 napínavá, hltala jsem stránku za stránkou a závěr krásně dokreslily pohledy různých lidí.

10.07.2022 4 z 5

Posmrtný život Holly Chaseové Posmrtný život Holly Chaseové Cynthia Hand

Knížka je sama o sobě originální už tím, že vezme příběh z Vánoční koledy a zamýšlí se, co bylo potom. Hlavní hrdinka je vlastně symaptická, romantická linka je uvěřitelná, jen ten konec mě zarazil. To je ten důvod, proč knížka nedostala 5 hvězdiček. Ale stojí za přečtení.

10.07.2022 3 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Romanťárna je to hezká, nejlepší je tam rodina hlavní hrdinky, sázky, mumraj a celkově ten chaos, co velká rodina přináší. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka (její ustavičné kňourání mě příliš nedojalo), Vánoce tam prakticky nepocítíte (pořád se tam chodí v šatech a předávání dárků je spíš další rodinná oslava s tunou jídla). Doporučuju ale ke knížce něco k zakousnutí, jí tam opravdu hodně a je velká pravděpodnost, že vás bude honit mlsná ;) Takže slabší 3,5 hvězdičky, rodina a neotřelý nápad řadí knížku mezi to, co je fajn si přečíst. Ale zázrak nečekejte ;)

10.07.2022 3 z 5

Mechanický duch Mechanický duch Laura Ruby

Tato peckovka by si zasloužila klidně 4,5 hvězdičky. Ve srovnání s prvním dílem se to tady krásně rozjelo. Po dlouhé době druhý díl, co předčil ten první. A na rozdíl od konce jedničky, tady nutně potřebujete další díl. A chcete vědět, jak to dopadne.
Trošku mimo mísu.... docela dost se zde poukazovalo na barvu pleti postav. Je hezké, že autorka chtěla ukázat na diverzitu postav, ale za mě se jí věnovalo nějak přehnaně pozornosti. Jestli chtěla napravit ledabylé (spíš žádné) popisy postav z prvního dílu anebo to mám přičíst k českému překladu...každopádně místy to působilo v knížce dost zvláštně, že člověk přemýšlel, proč najednou má autorka potřebu se pozastavovat zrovna nad tímto, když toto či ono je v ohrožení.

29.06.2022

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Takhle knížka měla nápad, super myšlenku, ale to provedení zkušenějšího čtenáře odradí a zklame. Hlavní hrdinka byla strašná káča, kopírování Pýchy a předsudku se opravdu nevyplatilo a celá záhada dopadla jako nahodilá fraška, do které se random přídávaly postavy.
Jak babička říká, tohle je jasný nepodar, který láká krásnou obálkou. A je to fakt škoda, mohla to být pecka.

29.06.2022

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Knížku jsem přečetla jedním dechem. A víte, co bylo nejlepší? Když konec dvojky předčil jedničku. Ono obecně dvojka předčila jedničku xDD

26.06.2022 5 z 5

Stínová šifra Stínová šifra Laura Ruby

Pěkná dětská detektivka, kde vás luštění klíčů bude bavit, ledasco zvládnete společně s hrdiny odvodit a zároveň nebude problém se vcítit do jedné z hlanvích postav. Obrovskou výhodou je možnost poznat příběh z několika pohledů, můžete se neomezeně toulat po New Yorku (jen bohužel neodkážu odlišit, jak mco se knížní verze liší od reálného, ale řekla bych, že přesně toto je ten cíl xD). A ti různí robůtci, co ulehčují život - nejlepší sci-fi element od Měscíčních kronik. Co v mém případě docela dost srazilo hodnocení, byl zmatený konec. A velká škoda, že není víc kapitol z minulosti :/

26.06.2022 3 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Motivační knížky mě příliš neberou, ale toto mi přijde jako fajn zdravá dávka selského rozumu, kterou stálo za to si přečíst.

26.06.2022 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tentokrát jsem si dala re-reading, abych mohla konečně dočíst celou sérii (první díl a půl jsem totiž četla před hodnou dobou a věděla jsem, že si chci příběh osvěžit). Opět jsem nevycházela z úžasu, český překlad je velmi zdařilý! A ačkoliv dystopie nejsou něco, co vyhledávám, tato knížka toho předává strašně moc. A nehledě na žánr, s chutí bych ji doporučila každému čtenáři.

07.06.2022 5 z 5

Průvodce světem odvážné, tvořivé a zábavné Lociky Průvodce světem odvážné, tvořivé a zábavné Lociky Susanne Francis

Nádherné zpracování, luxusní ilustrace a kvalitní, neskutečně inspirující obsah. Mohu doporučit nejen dětem, ale i dospělým.

18.05.2022 5 z 5

Bylo by super, kdyby knížky tohoto typu doplňovaly hodiny zeměpisu. Sama jsem o KLDR nevěděla nic moc a bylo to místy šokující nahlédnutí. Aneb spoustu věcí si prostě nespojíte. Plusové body dostávají samozřejmě fotky (kterých na internetu není moc) a samozřejmě grafika na obálce. Doporučuji!

10.05.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Ačkoliv ani druhá knížka mě nepřesvdčila, že série Brigertonů je terno, musím uznat, že to byla knížka zábavná a měla celkem spád (i když pořád v tomto žánru je mnoho lepším adeptů). Tento díl hezky okořenil obtloustlý pes, který se postaral o většinu skandálů.
Ve srovnání s druhou sérií musím přiznat, že každé má něco. U jedničky jasně vítězil seriál, tady bych řekla, že o pořádný chlup vítězí knížka. Seriál přece jen vytvořil tristní scénář(obzvláště v posledních dvou třech dílech), kdežto knížka vyzdvihuje logičtější a smyslplnější rozuzlení. Plus víme, jak probíhal život po tom, co se vzali, což za mě je rozhodně plus.

01.05.2022 3 z 5