Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Klárka a létající velryba Klárka a létající velryba Rebecca Gugger

Krásné ilustrace, moc pěkný nápad. Jen ten příběh jsem asi dostatečně neocenila. Ale věřím, že knížka může hezky propojit práci s ilustrací a textem. Inu další hezká jednohubka přečtená přímo v knihkupectví. A oceňuju, že hlavní hrdinku z Idy, přejmenovali na Klárku. Ještě doladit barvu vlasů a budu maximálně spokojená :DD

12.06.2023 2 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Velmi zajímavý příběh. Kolik děje se na pár stránek vešlo a jak hezky je příběh vystavěný. Jen škoda, že se ke mně knížka nedostala, když jsem byla mladší.

09.06.2023 4 z 5

Můj nesmrtelný ochránce Můj nesmrtelný ochránce Jen Holling

(SPOILER) Tato kniha by se měla jmenovat "Jak zoslit knihu v posledních 30 stránkách". Očkeání jsem neměla žádné a on ten příběh vlastně hezky plynul. Stephen byl docela fajn, Deidra jako věčně fňukající hrdinka taky ucházející. I ta inkvize a posedlost lovce čarodějnic byla vlastně zajímavá (přece jen v těchto knihách se obvykle nesetkáváme s tím, jak tak někoho mučí a rozdrtí mu malíček napadrť, ne?). Ale ten konec... ach jo. Ze všech uděláme upíry a tím se automaticky vyřeší všechny problémy. A z ucházejících hrdinů se stanou dost nesympatičtí "třpytokožci". Inu smr, kam se děj nakonec ubral mi vlemi nevyhovoval a celkově zkazil dojem z celé vlastně i docela nadějné zápletky.

06.06.2023 1 z 5

Vita nostra Vita nostra Sergej Djačenko

Knížku jsem koupila za pár korun a měla jsem nulová očekávání. V první třetině jsem se chytala za hlavu, že toto je fakt ptákovina první třídy, v druhé jsem tomu přišla docela na chuť a třetí se četla už sama. Přiznám se, že ačkoliv konec byl takový prazvláštně zrychlený, dávám tomu čtyři hvězdy. Je to unikátní knížka. Neznám podobnou. Ale nemusí to být knížka nutně pro každého.

02.06.2023 4 z 5

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Neotřepaný námět, propracovaný svět, líbivé charaktery a detektivní způsob vyšetřování hlavního pachatele a zrádce je přesně to, co knížce vysloužilo čtyři hvězdy. Jen ten konec na mě byl až moc překombinovaný xD Po dlouhé době čtivá fantasy, která mile překvapí.

27.05.2023 4 z 5

Já, Mona Lisa Já, Mona Lisa Natasha Solomons

Knížka je perfektní, vazdory malinko uspěchanému konci, kdy autorku podezřívám z toho, že jí došly nápady. Svižná, plná emocí... navzdory tomu, že jsem Monu Lisu jako takovou neměla nikdy moc v lásce, její "oživlou" knižní podoby jsem si náramně užila. Knížku, ale doporučuju těm, kteří ví něco málo o životě Leonarda a o umění se zajímají, jinak vám některé popisy budou opravdu připadat dlouhé a neopodstatněné.

27.05.2023 5 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Bylo velmi zajímavé řeíčíst si dětskou knihu od autorky, která v Hunger Games řeší úplně jiné problémy. Knížka má originální námět a největším plusem je to, že tento první díl se dá úplně v klidu číst SAMOSTATNĚ! (takže ideální pro všechny, co jsou přesyceni dvacetidílnými sériemi bez konce)
Děj knihy je svižný, autorka nemá potřebu zbytečných okecávek, dozívme se i něco málo o historii Podzemí. Nejsem cílová kategorie (kdyby ano, možná bych byla z knížky více uchvácená), ale i tak se jedná o zdařilý počin. Kéž by měla tu příležitost nadchnout věkové spektrum, pro něž je určená.

11.05.2023 5 z 5

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč Michel Odoul

Velmi dobrá kniha pro úvod do tradiční čínské medicíny. Prvni třetina svižná, druhá pomalejší, informacemi nadupanější, třetí velmi poučná. A obal má luxusní texturu

11.05.2023 4 z 5

Příručka sexy čarodějky Příručka sexy čarodějky Dame Darcy

Moc pěkná knížka, kterou ocení nejen kreativní duše, ale kdokoliv, kdo hledá způsob, jak trávit volný čas, chce slavit různé svátky a pořádat oslavy. Ano, je to hodně podobné W.i.t.c.h knížkám, ale toto má daleko větší záběr a obsáhne víc temát. Jenom to rozdělení podle čarodějek bylo docela nešikovné a pak závěrečně promluvy autorky bych též vynechala. Pro náctileté ideální dárek :D

18.04.2023 4 z 5

S Madame Chic na úrovni S Madame Chic na úrovni Jennifer L. Scott

Osobně hodnotím tuto knížku jako těžké nic moc. Začátek byl slibný, ale pak se v kapitolách opakuje jedno a totéž.

15.04.2023 1 z 5

Nultý rozměr života Nultý rozměr života Zuzana Svěží

Po předchozím díle a ještě čtivějším začátku, jsem měla od knihy velká očekávání. Ano, tempo knihy bylo svižnější, odstup větší, celková nálady knihy optimističtější. Rozuzlení netradiční, zajímavé. Ale celkově mě navzdory opravdu slibným prvním stránkám kniha paradoxně nezaujala tolik, jako první díl. Možná v obodobí mateřství na to budu pohlížet jinak.

13.04.2023 3 z 5

Na hraně koule Na hraně koule Zuzana Svěží

Když jsem otevřela tuto knihu, věděla jsem, že jsem žánrově mimo své komfortní a béžné čtení. Ale po tak dlouhé době, co mi knížka ležela na poličce nepřečtená, jsem se přece jen rozhodla pokračovat.
Knížka s vámi hýbá, stejně jako emoce s puberťákem, což je dobře. Kladně hodnotím i kvalitní autorčin literární projev, což je v aktuálním českém rybníčku taky něco nestadartního. Jediné, co už mě místy lehce iritovalo, bylo nadužívání slovo jiná, ale myslím, že to částečně souviselo s nedávným dočtením Divoké říše, kde se naopak nevyskytovalo slovo, které nebylo využíváno nebývale četně.
Takže i když mimo žánr, vlastně přijemné překvapení. I když asi to nebude knížka, ke které se vrátím, ale myslím, že i tak předala, co měla.

13.04.2023 4 z 5

Univerzita pro Příšerky - kouzelný příběh Univerzita pro Příšerky - kouzelný příběh Walt Disney

Pěkný příběh, jen za mě ty zkratky týmů jsou pro malé děti docela komplikované k pochopení. Ale kdo viděl film, bude se orientovat.

08.04.2023 3 z 5

Medvědi - ti vědí: Medvědí strategie, aneb, V klidu je síla Medvědi - ti vědí: Medvědí strategie, aneb, V klidu je síla Lothar Seiwert

Zprvu to vypadalo jako skvělá bajka o plánování času. Když řeknu, že to zavržil test bez klíče (anebo mé vydání/výtisk) ho nemělo, asi tak nějak obsáhnu celou knížku.
Původní myšlenka skvělá, bajkové pojetí na jedničku. První záashy medvědů do života zvířat zajímavé, ale pak to jde z kopce. Autor si to patrně zapomněl promyslet a podle toho to dopadlo. Přišlo mi to tam pak najednou bez struktury, zmatené, chaotické...a pak najednou byli všichni na správné cestě. Kdyby si to autor nechal ještě chvilku uležet, myslím, že by to bylo hodno 5 hvězd. Takhle stěží průměr. Ale je to škoda, protože ty typologie jsou skvělý tah!

Polibek múzy Polibek múzy Lisa Rosenbecker

Upřímně s hodnocením se budu držet velmi při zemi.
Námět neskutečně originální. Obálka opravdu krásná.
Zpracování původní myšlenky je však kostrbaté a celkově knížka na mě působila dost roztržitě. Závěr, ale hodnotím velmi kladně, překvapivé, konečně svižné (jinak se přiznám, že pomalé, ukňourané chození od ničeho k ničemu mě neokouzlilo xD), líbí se mi, že kniha může a nemusí pokračovat :D (ale je to trilogie, takže pokračování bude, ale jako stand-alone by též obstála).
S čím já jsem měla asi problém je hlavní hrdinka. Na to, že jí má být přes dvacet, tak tady bych jí řekla max šestnáct. Ale hlavní hrdinka je přesným opakem typických hlavních hrdinek fantasy (což nutně nemusí být špatně) - vlastně se chová až moc normálně...do ničeho neštourá, má výlevy vzteku, vybrečí se kocourovi a matce na rameni hned několikrát v průběhu knížky. Mně ale osobně by do hlavní role spíše seděl její kocour, než ona. Hlavní hrdinka mě nudila a nějak se naše sympatie minuly obloukem xD Ale co hodnotím vlemi kladně je nenuceně zařazený a velmi intuitivně vznikající vztah její nejlepší kamarádky. Nic tlačené na sílu podle toho, co je zrovna populární.
Druhému dílu nejspíš šanci dám, ale počkám si na něj do knihovny. Investovat do něj peníze nebudu.

08.04.2023 3 z 5

Ladovy veselé učebnice (3) - Brouci a hmyz Ladovy veselé učebnice (3) - Brouci a hmyz Josef Lada

Moc pěkně zpracovaná je i reedice, krásná knížka pro nejmenší - vždycky ilustrace, básnička a povídání.

08.04.2023

Medvědí Bratři-Zimní pohádka Medvědí Bratři-Zimní pohádka Walt Disney

Velmi krátký příběh s neúplným zakončením, krásné ilustrace. Pro nadšence Medvědích bratrů pěkná knížka do sbírky ;)

03.04.2023 3 z 5

Medvědí bratři Medvědí bratři Walt Disney

Nádherné vizuální zpracování, knžíka se dá číst nezávisle na shlédnutí filmu (což je u těchto zkrácených verzí obrovksá výhoda!). Luxusní předsádka, pěkně zpracovaný příběh. Jednoduše boží!

02.04.2023 5 z 5

Medvědí bratři Medvědí bratři Walt Disney

Moje nejoblíbenější pohádka. A knížní verze je moc hezky zpracovaná!

01.04.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Hodně dlouho jsem přemýšlela, jak tuto knihu hodnotit.
Co nemohu popřít je fakt, že autorka píše velmi čtivě, což si myslím, že je hlavní důvod vysokého hodnocení knihy. Co autorce, ale fakt nejde, je napsat postavu s nějakým charakterem (bohužel nepovažuji za charakteristiku postavy neustálou nadrženost v naprosto nelogických situacích či to, že postava je sexy) a napsat fantasy. Tato knížka má k fantasy asi tak daleko jako Věznice Shawshank. Nebýt toho, že vám řeknou, že existují víly (promiňte fae) a tyto víly umí magicky okouzlit drogy, aby byly ještě návykovější, víc se s nadpřirozenem nesetkáte.
Nejlépe hodnotím střed knihy, kdy se setkáváme s "pokusem" o hladové hry a autorka si tam vychutnává popis ponížení hlavní postavy. Celkově mě to vedlo k zamyšlení, co autorku vede k popisování na prvních pohled velmi patologického chování postav... Každopádně za těch 350+ stránek se neudálo nic, co byste si z knihy mohli odnést (ledaže poznatek, že sexuálně vzplanout se dá hlavně, když z někoho tryská krev, anebo že hlavní postava pořád lapá po dechu a neustále se opakuje).
Co mohu ještě podotknout - dobrá reklama a pěkná obálka fungují opravdu skvěle. Myslím, že pokračování si fakt odpustím, protože nepředpokládám, že bych se dočkala toho fantasy světa, případně smysluplné zápletky. To si dám raději re-reading Stmívání, tam ten děj aspoň někam směřoval.

31.03.2023 2 z 5