Mluvící balík

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

BYLO – NEBYLO... Pohádky nám vyprávějí o světě, kde pomalu v každém království měli své potíže s draky, kde lesy byly plné lesních víl a moře mořských panen a kde se to jen hemžilo fénixy, bazilišky, ptáky nohy a mluvícími zvířaty. Jakmile však lidé přestávali věřit v jejich existenci, začalo pohádkových bytostí na světě valem ubývat. Aby je zachránil před úplným vyhynutím, vyčaroval pro ně dobrý kouzelník Hengist Hannibal Velebobule rozsáhlou podzemní říši Mytologii, kde všichni pohádkoví tvorové našli nový domov. Po staletích klidného a pokojného života si však baziliškové – to víte, baziliškové! – vzali do hlavy že si podrobí ostatní obyvatele říše a ze svého hradu budou vládnout celé Mytologii. A kdyby se Penelopka se svými bratranci Petrem a Šimonem nešli jednou odpoledne na pláž koupat, nikdy by neobjevili tajemný mluvící balík, nikdy by se nedozvěděli o Mytologii a jejím ohrožení a nevydali by se na cestu plnou fantastických dobrodružství – a kdoví, kdoví, jak by to bez jejich pomoci s podzemní pohádkovou říší dopadlo... 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11328/mluvici-balik-cHt-11328.jpg 4.6239
Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

The Talking Parcel, 1974

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Mluvící balík

Přidat komentář
Barakoudel
předevčírem

Poslechnuto jako audiokniha. Úžasný příběh! S lítostí píši, že krátký. Jistojistě si ho buď přečtu nebo poslechnu znovu.

Hyacint
28. června

Jenom bych opakoval slova všech ostatních pětihvězdičkových kolegů... Skvělá věc, skvělí tvorové, nejskvělejší Papouš.


85098211
17. června

Už dlouho jsem se chtěla k této knize, kterou jsem četla kdysi v dětství, vrátit. Tentokrát mi ji přečetla paní Makovičková a i když kvalita nahrávky byla nevalná, poslech jsem si opravdu užila. Hned od začátku jsem se ponořila do kouzelně fantastického dobrodružství Penelopky a jejích přátel. A přestože už dávno nejsem v tom správném věku ;-), vůbec mi to nevadilo. Kniha je to nádherná, čtivě napsaná a domnívám se, že ji ocení i dospělý čtenář. Pro mne byla opravdovým pohlazením na duši. Ráda jsem se do Mytologie podívala, žijí tam samé zajímavé bytosti a je dost dobře možné, že toto setkání pro mne nebylo poslední...

m_martina
27. května

Dcera i syn knihu milovali, četli ji opakovaně. I já jsem si ji přečetla a už se těším, až ji přečtu vnučkám. Určitě si ji zase budeme užívat.

hawatt
04. května

Četl jsem ji jako malej kluk a miloval ji... Dneska jsem ji dočetl dětem (měnil hlasy dle postav) a milujeme ji všichni čtyři včetně partnerky... Prostě krásná pohádka.

Ariane909
07. února

Četla jsem jako dítě několikrát a doteď si pamatuji, jak jsem byla nadšená.

míra611226
03. února

Nejlepší kniha od G.Durrella pro děti.

ArwenEvenstar
05. ledna

Naprosto skvostný jazyk. Myslím, že v téhle knize si své najdou i dospělí.

1

Doporučujeme

Krása nesmírná
Krása nesmírná
Slavík a růže
Slavík a růže
Karlík a továrna na čokoládu
Karlík a továrna na čokoládu
Obr Dobr
Obr Dobr