Mluvící balík

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

BYLO – NEBYLO... Pohádky nám vyprávějí o světě, kde pomalu v každém království měli své potíže s draky, kde lesy byly plné lesních víl a moře mořských panen a kde se to jen hemžilo fénixy, bazilišky, ptáky nohy a mluvícími zvířaty. Jakmile však lidé přestávali věřit v jejich existenci, začalo pohádkových bytostí na světě valem ubývat. Aby je zachránil před úplným vyhynutím, vyčaroval pro ně dobrý kouzelník Hengist Hannibal Velebobule rozsáhlou podzemní říši Mytologii, kde všichni pohádkoví tvorové našli nový domov. Po staletích klidného a pokojného života si však baziliškové – to víte, baziliškové! – vzali do hlavy že si podrobí ostatní obyvatele říše a ze svého hradu budou vládnout celé Mytologii. A kdyby se Penelopka se svými bratranci Petrem a Šimonem nešli jednou odpoledne na pláž koupat, nikdy by neobjevili tajemný mluvící balík, nikdy by se nedozvěděli o Mytologii a jejím ohrožení a nevydali by se na cestu plnou fantastických dobrodružství – a kdoví, kdoví, jak by to bez jejich pomoci s podzemní pohádkovou říší dopadlo... 1. vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11328/big_mluvici-balik-cHt-11328.jpg 4.6280
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Talking Parcel, 1974


více info...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Mluvící balík

Dimas
30.12.2021

Tohle bylo krásné a dobrodružné počtení, ikdyž už jsem velká holka…

maris123
09.07.2021

Krásný pohádkový dobrodružný příběh pro děti, do kterého jen nenápadně prosakuje autorova láska ke všemu zvířectvu. Užila jsem si ho i jako dospělá.


vermartin
05.06.2021

Číst tuto knihu dětem mě opravdu bavilo. Nejsem fanoušek fantasy literatury pro dospělé, ale tady to bylo trochu jiné. Úžasně popsaný svět Mytologie, doplněný dobrodružstvím. Děti a 8 a 5 byly po počátečním váhání nadšené!

MiLiška
16.05.2021

Jako malá jsem tuto knihu milovala, proto 5 hvězdiček, i když teď nějak nenadchla...

princesse
05.03.2021

Díky skvělému seriálu Durrellovi, který byl prostě skvostný, jsem se zastyděla, protože jsem zjistila, že jsem od Gerarda vlastně nic nečetla. A to je, vzhledem k mé lásce ke knihám, téměř neomluvitelné. Využila jsem toho a dceři pořídila právě tuto knihu a napravila tak svůj prohřešek. Mluvící balík je parádní dílo a těším se co na to dcera řekne. Na tu teprve čeká.

iatros
17.02.2021

Tak to byla těžká nostalgie. =) Kdysi tento příběh dávali jako Večerníček - můj nejoblíbenější a bohužel nejméně reprízovaný. A já si roky nemohla vzpomenout, jak se jmenoval, ale pamatovala jsem si bazilišky a jejich hrad a hledala jsem a hledala, až jsem našla Mluvící balík. A celé dobrodružství jsem si užila o mnoho víc, než tenkrát u televize. P.S. Ethelred byl nejlepší, ten mě dostal! =)))

Knihomolka506
14.02.2021

Čtivé, tajemné a napínavé Pohádky, které dospělé přenášejí do časů , kdy sami byli dětmi do toho jiného světa plného fantazie, kam se vždy chtěli dostat a nekonečných dobrodružství, které chtěli zažít

agatha2
10.02.2021

Poslech audioknihy

Tato kniha je skvělá sama o sobě, ale ve formě audioknihy je to naprostá dokonalost namluvená Petrem Vaňkem. Bavila jsem se já a spolu se mnou i má dcera. Primárně se jedná samozřejmě o dětskou literaturu, ale věřte mi, že zaujme i dospělého. Je tam tolik skvělých hlášek, tolik vymyšleností a podivností – tady se autor naprosto vyřádil a povedlo se mu to na výbornou. Máte-li doma děti, které rády poslouchají pohádky, zkuste jim pustit Mluvící balík a myslím si, že budete poslouchat s nimi.

1