Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Výkřiky těla jako vzkazy duše Psychoenergetika v praxi Naše tělo mluví. Jen mu musíme umět naslouchat. Bolesti a choroby, které postihují naše tělo, nejsou dílem náhody či ranami osudu, nýbrž přesnými signály, že se nám do životní cesty postavila nějaká překážka. Michel Odoul, zakladatel Francouzského institutu šiacu a znalec východních léčebných tradic, v nichž tvoří fyzické tělo, mysl a duch jeden celek, se ve své knize Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč obrací na všechny, kdo hledají klíč k porozumění nemocem a bolestivým příznakům svého těla. Alergie, bolesti v krku, záněty, cysty, bederní ústřel, migréna, bolesti uší, nadváha, ischias, křeče, závratě, oční choroby, anorexie, bulimie, rakovina atd., to vše jsou projevy napětí, nesouladu, nerovnováhy, nevědomého rozporu či potlačovaného konfliktu, kterými se naše nitro snaží promluvit. Tělo každého z nás vypovídá (ba přímo křičí) o tom, čím trpíme v hloubi sebe samých. Odoulova kniha, které se ve Francii prodalo přes pět set tisíc výtisků, nás učí řeči těla rozumět. Učí nás pochopit psychoenergetické mechanismy, jejichž poruchy jsou zdrojem nemocí a brání nám v plném rozvoji. Když se naučíme vnímat člověka (a tedy sebe sama) jako propojený celek, kde „vše souvisí se vším“, zjistíme, že vazby a spojitosti mezi tělem, tělesnými orgány a jejich funkcemi na jedné straně a psychikou na straně druhé, nejsou žádná magie, ba ani ezoterika, ale že jde o čistě biologické vyjádření našeho stavu. Klíčem k tomuto pochopení je právě tato kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362466/big_rekni-mi-kde-te-boli-a-ja-ti-reknu--VpQ-362466.jpg 4.147
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Rybka Publishers

Dis moi où tu as mal, je te dirai pourquoi, 1994

Kniha Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Easenka
20.04.2021

Autor Michel Odoul v knize popisuje bolesti a choroby jako reakce těla na vnitřní problém. Popisuje zde tělo jako energetický celek a dále jednotlivé části a příčiny vzniku bolestí na daném místě.

hu_87
02.12.2020

Knížka je vesměs dobře a srozumitelně napsaná a je to takový mišmaš východních nauk a psychosomatiky (nebo obojí - nevylučuje se to).
Pro začátečníka je kniha vhodným úvodem do celé problematiky a pokud s podobnými směry teprve začínáte, určitě je to ideální volba.
Autor se zaobírá třeba problematikou levé a pravé strany z hlediska mateřské a otcovské strany mince, různými problémy z hlediska toho, jaká část aktuálně dělá problémy.
Na druhou stranu se princip tak nějak opakuje a brzy zjistíte, že je to celé tak nějak logické (když pomineme striktní zastánce vědy); že, jak bylo napsáno, taková ruka třeba symbolizuje akci/činnost a že problémy s rukou symbolizují obvykle problémy v této životní oblasti. Nebo problém s kotníkem může znamenat problematické vztahy s druhými lidmi.

Stydia
25.08.2020

Jde poznat, že autor tomuto tématu opravdu rozumí, a ještě k tomu ho i dokáže srozumitelně popsat. Myslím si, že toto dílo je správnou volbou pro všechny, kteří se zajímají o východní medicínu, ale možná i pro ty, kteří o ní sice příliš nevědí, ale ani ji úplně nezavrhují.

Ashi
11.07.2020

Přiznám se, že mě kniha zklamala. Sice jsou zde hezky popsány přičiny podle bolesti určité části těla, ale ve výsledku jsou všechny příčiny stejné - rámcově jsou to špatné myšlenky, stres atd. jen je to napsáno pokaždé trochu jinak. V nadsázce - bolest ruky - stres z toho, že nemůžeme něco držet, bolest nohy - stres z toho, že jsme si toho naložili moc a neuneseme to, bolest hlavy - stres a příliš mnoho špatných myšlenek.

Wasylka79
03.07.2020

Kniha se mi libila,doporučuji všem kteří se zajímají o tento druh literatury.

Mira7
08.01.2020

Velmi užitečná kniha pro toho, kdo je schopen vnímat svět a zdraví jinak, než pouze materialisticky. Praktické časti předchází podrobné úvodní vysvětlování. Knihu ocení příznivci východního filozofického a s tím souvisejícího medicínského přístupu.

JanaDobby
04.01.2020

Kniha je pro mě psaná nepříliš poutavou formou, spíše nudnou, byť jsou informace zajímavé. Nelíbí se mi ani zpracování knihy.

Tyet
18.01.2019

Michel Odoul sepsal pěknou a srozumitelnou příručku pro všechny, které zajímá, proč onemocněli či přišli k úrazu. Na rozdíl od populárního doktora Hnízdila, Ruedigera Dahlkeho nebo Miroslava Hrabici vychází z východní filozofie. Zabývá se tedy Dřívějším a pozdějším nebem, pěti principy, zahušťováním a uvolňováním energií, jin a jang a především lateralitou. První, obecná část knihy je velmi zajímavá a pro mne v mnohém nová, zatímco druhá, praktická část je trochu příliš mechanistická, což mi nevyhovuje. Bolí vás pravý loket? Určitý mateřský princip vám brání v konání. Každopádně je ale kniha dobrým doplněním mnoha teorií nemocí a lidských útrap a stojí za to se s ní seznámit.

Proč spíme
Proč spíme