Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362466/bmid_rekni-mi-kde-te-boli-a-ja-ti-reknu--hZi-362466.jpg 4 62 18

Výkřiky těla jako vzkazy duše Psychoenergetika v praxi Naše tělo mluví. Jen mu musíme umět naslouchat. Bolesti a choroby, které postihují naše tělo, nejsou dílem náhody či ranami osudu, nýbrž přesnými signály, že se nám do životní cesty postavila nějaká překážka. Michel Odoul, zakladatel Francouzského institutu šiacu a znalec východních léčebných tradic, v nichž tvoří fyzické tělo, mysl a duch jeden celek, se ve své knize Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč obrací na všechny, kdo hledají klíč k porozumění nemocem a bolestivým příznakům svého těla. Alergie, bolesti v krku, záněty, cysty, bederní ústřel, migréna, bolesti uší, nadváha, ischias, křeče, závratě, oční choroby, anorexie, bulimie, rakovina atd., to vše jsou projevy napětí, nesouladu, nerovnováhy, nevědomého rozporu či potlačovaného konfliktu, kterými se naše nitro snaží promluvit. Tělo každého z nás vypovídá (ba přímo křičí) o tom, čím trpíme v hloubi sebe samých. Odoulova kniha, které se ve Francii prodalo přes pět set tisíc výtisků, nás učí řeči těla rozumět. Učí nás pochopit psychoenergetické mechanismy, jejichž poruchy jsou zdrojem nemocí a brání nám v plném rozvoji. Když se naučíme vnímat člověka (a tedy sebe sama) jako propojený celek, kde „vše souvisí se vším“, zjistíme, že vazby a spojitosti mezi tělem, tělesnými orgány a jejich funkcemi na jedné straně a psychikou na straně druhé, nejsou žádná magie, ba ani ezoterika, ale že jde o čistě biologické vyjádření našeho stavu. Klíčem k tomuto pochopení je právě tato kniha.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Zdraví

Vydáno: , Rybka Publishers
Originální název:

Dis-moi où tu as mal, je te dirai pourquoi , 1994


více info...

Komentáře (18)


Karloska
Karloska
22.11.2023 5 z 5

Přehledné přiblížení čínské medicíny.
Určitě nelze počítat s tím, že se po přečtení staneme znalci. :-) Ale jako malý přehled doporučuji.

Booka
Booka
13.11.2023 odpad!

Prazdne blaboly. :(


maja2712
maja2712
03.07.2023 2 z 5

Některé pasáže byly zcela pochopitelně, důvody onemocnění některých orgánů už méně. Dost brzo jsem zapomněla, co jsem četla.

Kikulka97
Kikulka97
11.05.2023 4 z 5

Velmi dobrá kniha pro úvod do tradiční čínské medicíny. Prvni třetina svižná, druhá pomalejší, informacemi nadupanější, třetí velmi poučná. A obal má luxusní texturu

Easenka
Easenka
20.04.2021 3 z 5

Autor Michel Odoul v knize popisuje bolesti a choroby jako reakce těla na vnitřní problém. Popisuje zde tělo jako energetický celek a dále jednotlivé části a příčiny vzniku bolestí na daném místě.

hu_87
hu_87
02.12.2020 3 z 5

Knížka je vesměs dobře a srozumitelně napsaná a je to takový mišmaš východních nauk a psychosomatiky (nebo obojí - nevylučuje se to).
Pro začátečníka je kniha vhodným úvodem do celé problematiky a pokud s podobnými směry teprve začínáte, určitě je to ideální volba.
Autor se zaobírá třeba problematikou levé a pravé strany z hlediska mateřské a otcovské strany mince, různými problémy z hlediska toho, jaká část aktuálně dělá problémy.
Na druhou stranu se princip tak nějak opakuje a brzy zjistíte, že je to celé tak nějak logické (když pomineme striktní zastánce vědy); že, jak bylo napsáno, taková ruka třeba symbolizuje akci/činnost a že problémy s rukou symbolizují obvykle problémy v této životní oblasti. Nebo problém s kotníkem může znamenat problematické vztahy s druhými lidmi.

Sykorka10
Sykorka10
25.08.2020 4 z 5

Jde poznat, že autor tomuto tématu opravdu rozumí, a ještě k tomu ho i dokáže srozumitelně popsat. Myslím si, že toto dílo je správnou volbou pro všechny, kteří se zajímají o východní medicínu, ale možná i pro ty, kteří o ní sice příliš nevědí, ale ani ji úplně nezavrhují.

Ashi
Ashi
11.07.2020 3 z 5

Přiznám se, že mě kniha zklamala. Sice jsou zde hezky popsány přičiny podle bolesti určité části těla, ale ve výsledku jsou všechny příčiny stejné - rámcově jsou to špatné myšlenky, stres atd. jen je to napsáno pokaždé trochu jinak. V nadsázce - bolest ruky - stres z toho, že nemůžeme něco držet, bolest nohy - stres z toho, že jsme si toho naložili moc a neuneseme to, bolest hlavy - stres a příliš mnoho špatných myšlenek.

Wasylka79
Wasylka79
03.07.2020 5 z 5

Kniha se mi libila,doporučuji všem kteří se zajímají o tento druh literatury.

Mira7
Mira7
08.01.2020 5 z 5

Velmi užitečná kniha pro toho, kdo je schopen vnímat svět a zdraví jinak, než pouze materialisticky. Praktické časti předchází podrobné úvodní vysvětlování. Knihu ocení příznivci východního filozofického a s tím souvisejícího medicínského přístupu.

J.books
J.books
04.01.2020 2 z 5

Kniha je pro mě psaná nepříliš poutavou formou, spíše nudnou, byť jsou informace zajímavé. Nelíbí se mi ani zpracování knihy.

Tyet
Tyet
18.01.2019 4 z 5

Michel Odoul sepsal pěknou a srozumitelnou příručku pro všechny, které zajímá, proč onemocněli či přišli k úrazu. Na rozdíl od populárního doktora Hnízdila, Ruedigera Dahlkeho nebo Miroslava Hrabici vychází z východní filozofie. Zabývá se tedy Dřívějším a pozdějším nebem, pěti principy, zahušťováním a uvolňováním energií, jin a jang a především lateralitou. První, obecná část knihy je velmi zajímavá a pro mne v mnohém nová, zatímco druhá, praktická část je trochu příliš mechanistická, což mi nevyhovuje. Bolí vás pravý loket? Určitý mateřský princip vám brání v konání. Každopádně je ale kniha dobrým doplněním mnoha teorií nemocí a lidských útrap a stojí za to se s ní seznámit.

zimka.r
zimka.r
23.12.2018 5 z 5

Tato kniha se pro mne stává jakousi učebnicí! :) Doporučuji!

noni
noni
19.12.2018 5 z 5

Za mě, jedna z nejlepších knih s touto tématikou.
Mám také ráda knihu pana Miroslava Hrabici "Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí", doporučuji.

čef
čef
21.11.2018 5 z 5

Prezentace východního systému člověka a jeho cesty životem a před životem dalším - či-li jing, jang apod. Samozřejmě zjednodušený pohled na problémy uvnitř a vně nás, který se dá velmi snadno zpochybnit a třeba i zesměšnit např. porovnáním s astrologií, homeopatií či jinými alternativními systémy léčby. Přesto nezatracuji, naše pokusy o vysvětlení jsou přeci vždy zjednodušené. Důležité je si být vědom svého omezení a pozitivně se k němu postavit a k tomu nás kniha víceméně navádí. Jak říká autor v poslední větě - "mnoho štěstí na cestě za osobní legendou"!

mariva
mariva
03.08.2018 5 z 5

Hodně zajímavá knížka, o psychosomatice se dnes hodně mluví a určitě má něco do sebe. Jen by to asi potřebovalo pomoc odborníka, protože ne vše si dokáže laik správně vyložit. Navíc jsem si v některých případech nebyla úplně jistá správným překladem a občas překladatel asi ani správný výraz nenašel a nechal původní.

LivN
LivN
30.07.2018 5 z 5

Knížka se četla sama. Byla tak zajímavá ,že to jinak nešlo. Hodně jsem se naučila a dozvěděla. Určitě všem doporučuji.

Beebee
Beebee
07.05.2018 5 z 5

Naprostá jednička svého druhu na trhu psychosomatických knih u nás. Doporučuji všem, kdo často stůňou, překvapivě stůňou nebo chtějí porozumět tomu, co se jim na fyzické úrovni děje. Podobenství o koních, kočáře, vozkovi a pánu uvnitř vozu je perfektně sedící. 5 hvězd. Kdyby bylo šest, tak i ta šestá...

Štítky knihy

alternativní medicína psychosomatika

Autorovy knížky

Michel Odoul
francouzská, 1953
2017  77%Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Kniha Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč je v

Právě čtených6x
Přečtených96x
Čtenářské výzvě13x
Doporučených5x
Knihotéce48x
Chystám se číst131x
Chci si koupit50x
dalších seznamech2x