Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Výkřiky těla jako vzkazy duše Psychoenergetika v praxi Naše tělo mluví. Jen mu musíme umět naslouchat. Bolesti a choroby, které postihují naše tělo, nejsou dílem náhody či ranami osudu, nýbrž přesnými signály, že se nám do životní cesty postavila nějaká překážka. Michel Odoul, zakladatel Francouzského institutu šiacu a znalec východních léčebných tradic, v nichž tvoří fyzické tělo, mysl a duch jeden celek, se ve své knize Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč obrací na všechny, kdo hledají klíč k porozumění nemocem a bolestivým příznakům svého těla. Alergie, bolesti v krku, záněty, cysty, bederní ústřel, migréna, bolesti uší, nadváha, ischias, křeče, závratě, oční choroby, anorexie, bulimie, rakovina atd., to vše jsou projevy napětí, nesouladu, nerovnováhy, nevědomého rozporu či potlačovaného konfliktu, kterými se naše nitro snaží promluvit. Tělo každého z nás vypovídá (ba přímo křičí) o tom, čím trpíme v hloubi sebe samých. Odoulova kniha, které se ve Francii prodalo přes pět set tisíc výtisků, nás učí řeči těla rozumět. Učí nás pochopit psychoenergetické mechanismy, jejichž poruchy jsou zdrojem nemocí a brání nám v plném rozvoji. Když se naučíme vnímat člověka (a tedy sebe sama) jako propojený celek, kde „vše souvisí se vším“, zjistíme, že vazby a spojitosti mezi tělem, tělesnými orgány a jejich funkcemi na jedné straně a psychikou na straně druhé, nejsou žádná magie, ba ani ezoterika, ale že jde o čistě biologické vyjádření našeho stavu. Klíčem k tomuto pochopení je právě tato kniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362466/rekni-mi-kde-te-boli-a-ja-ti-reknu--VpQ-362466.jpg 4.718
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno:, Rybka Publishers

Dis moi où tu as mal, je te dirai pourquoi (1994)

Kniha Řekni mi, kde tě bolí, a já ti řeknu proč

Tyet

Michel Odoul sepsal pěknou a srozumitelnou příručku pro všechny, které zajímá, proč onemocněli či přišli k úrazu. Na rozdíl od populárního doktora Hnízdila, Ruedigera Dahlkeho nebo Miroslava Hrabici vychází z východní filozofie. Zabývá se tedy Dřívějším a pozdějším nebem, pěti principy, zahušťováním a uvolňováním energií, jin a jang a především lateralitou. První, obecná část knihy je velmi zajímavá a pro mne v mnohém nová, zatímco druhá, praktická část je trochu příliš mechanistická, což mi nevyhovuje. Bolí vás pravý loket? Určitý mateřský princip vám brání v konání. Každopádně je ale kniha dobrým doplněním mnoha teorií nemocí a lidských útrap a stojí za to se s ní seznámit.

zimka.r
23.12.2018

Tato kniha se pro mne stává jakousi učebnicí! :) Doporučuji!

noni
19.12.2018

Za mě, nejlepší kniha s touto tématikou.

čef
21.11.2018

Prezentace východního systému člověka a jeho cesty životem a před životem dalším - či-li jing, jang apod. Samozřejmě zjednodušený pohled na problémy uvnitř a vně nás, který se dá velmi snadno zpochybnit a třeba i zesměšnit např. porovnáním s astrologií, homeopatií či jinými alternativními systémy léčby. Přesto nezatracuji, naše pokusy o vysvětlení jsou přeci vždy zjednodušené. Důležité je si být vědom svého omezení a pozitivně se k němu postavit a k tomu nás kniha víceméně navádí. Jak říká autor v poslední větě - "mnoho štěstí na cestě za osobní legendou"!

mariva
03.08.2018

Hodně zajímavá knížka, o psychosomatice se dnes hodně mluví a určitě má něco do sebe. Jen by to asi potřebovalo pomoc odborníka, protože ne vše si dokáže laik správně vyložit. Navíc jsem si v některých případech nebyla úplně jistá správným překladem a občas překladatel asi ani správný výraz nenašel a nechal původní.

LivN
30.07.2018

Knížka se četla sama. Byla tak zajímavá ,že to jinak nešlo. Hodně jsem se naučila a dozvěděla. Určitě všem doporučuji.

Beebee
07.05.2018

Naprostá jednička svého druhu na trhu psychosomatických knih u nás. Doporučuji všem, kdo často stůňou, překvapivě stůňou nebo chtějí porozumět tomu, co se jim na fyzické úrovni děje. Podobenství o koních, kočáře, vozkovi a pánu uvnitř vozu je perfektně sedící. 5 hvězd. Kdyby bylo šest, tak i ta šestá...

Autor knihy

Michel Odoul