Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Elak z Atlantidy Elak z Atlantidy Henry Kuttner

Na knížku jsem narazila v knihobudce a říkala jsem si, že zkusím zase něco jiného. Jazyk obzvlášť v první povídce příjemné překvapil, stejně jako vykreslování scén, postav. Co hodně pokulhávalo byly závěry. Autor si hezky přichystal, pěkně se mu to vygradovalo a pak to sfoukne jako svíčku během minuty a šlus. Což je docela smutné, neboť díky pomalému tempu povídek doufáte aspoň ve strhující závěr.

23.07.2023 3 z 5

Boj o Ameriku - Nečekané setkání Boj o Ameriku - Nečekané setkání Veronika Válková

Opět se setkáváme s postavami z předchozích dílů, Bára taky zná etiketu, manýry a způsoby, díky tomu jsou její volby odvážnější, méně předvídatelné a má následně příběh zase jiné vyústění. Jen doba a okolnosti pro mě osobně nejsou tolik atraktivní. Ale pořád 3 hvězdičky v této sérii znamenají luxusní počtení, zatímco u jiných knih by to byl těžký prměr.

22.07.2023 3 z 5

Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Marie Terezie : tajnosti císařských komnat Veronika Válková

Perfektní! Úplně pochopitelná touha vyzkoušet si život princezny, hezké zpestření příběhu s tajnou láskou a nádherný přesah do další knížky (Boj o Ameriku).

22.07.2023 5 z 5

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun Veronika Válková

Opěr perfektně propracovaný příběh, líbí se mi, že nemá úplně šťastnýý konec a víme, že v budoucnu nás bude čekat pokračování.

22.07.2023 4 z 5

Královna Marie Terezie Královna Marie Terezie Veronika Válková

Oba příběhy na sebe krásně navazují, oceňuji pevnou vazbu a to, že příběh nebyl přerušen návratem do součastnosti. Za mě ale vyhrál (o trošku) druhý příběh, kdy si Bára hrála na princeznu.

22.07.2023 5 z 5

Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Rudolf II. - Spiknutí na císařském dvoře Veronika Válková

Další jednohubka. Zase trošku jinak postavený děj, pořád napínavé a milé čtení zaloené na skutečnosti a boření mýtů.

15.07.2023 4 z 5

Vikingové - Záhada rohatých přileb Vikingové - Záhada rohatých přileb Veronika Válková

Zatím nejlepší díl série (čtu to tak nějak na přeskáčku). Napínavý příběh, kdy neschcete, aby skončil a Bára se vrátila na půdu. Boží!

15.07.2023 5 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Druhý díl byl malinko slabší, ale pořád dobrý. Ani nevíte, jak jsem ráda, že je to dualogie - věšlo se tam všechno, něcom álo si přečteme v bonusových knížkách, co nejsou dopřekládané, ale zbytečně se to nenatahuje. A jzaykově krása. Jak v originále, tak v překladu.

15.07.2023 4 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Re-reading po nějaké době... pořád stejně dobré. A pořád hodně dobře napsané. I jazykově je to příjemný zážitek.

15.07.2023 5 z 5

Jak se stát akčním hrdinou Jak se stát akčním hrdinou Andrea Brázdová

Nápaditá knížka, která nabídne způsoby jak různými způsoby řešit nudu a podpoří kreativní hru. POslouží jako hezký dárek díky interaktivním prvkům.

09.07.2023 4 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Borek byl docela sympaťák, knížka byla velmi svižná a nadchla pro dané období,ale nezahltila informacemi.

05.07.2023 4 z 5

Pozdvižení v Pompejích Pozdvižení v Pompejích Veronika Válková

Perfektní, Pompeje jsem si velice užila :D

05.07.2023 5 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Hodně zajímavé pojetí, i když já být Bárou tak Karla občas praštím :DD Ale opět velmi vtipné, zajímavé a zase jsem o něco moudřejší :D

02.07.2023 4 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Tato knížka kdysi byla moje první setkání s Válkovou a hned boží a vtipný příběh.

02.07.2023 5 z 5

Karel IV. - Slavný český král Karel IV. - Slavný český král Veronika Válková

Tohle vydání se mi moc líbí, kombianace předchozích příběhů v hardbacku s informacemi navíc je skvělý nápad :D

02.07.2023 4 z 5

Ten, co kráčí se Smrtí Ten, co kráčí se Smrtí Barb Rýdl

Vymazlená knížka, luxusní detaily a ilustrace krásně doplňují děj.
+ neotřelý námět, sympatické postavy a různorodě charaktery, luxusní provedení knihy, uzavřený konec s namětem na pokračovaní (což mi u knižky vydané přes Pointu přijde obzvlášť super), barvité propojení různých mytologií
- hlavnímu hrdinovi jsem těch padesát fakt nevěřila, hodně vysvětlovací
Dávám čtyři a půl hvězdy (a zaokrouhluji dolů), protože kniha byla dost vysvětlovací (ano, přesně to patří do prvního dílu, kdy poznáváme svět), ale někdy mi přišlo, že díky tomu zbytečně stagnoval děj a ubíral dynamice knihy. JInak ale paráda. Hodně nadstandartní počin!

27.06.2023 4 z 5

To zvíře v něm To zvíře v něm Shelly Laurenston

Knížka měla daleko pomalejší tempo, než jedníčka, lbíilo se mi však, že postavy z prvního dílu dostaly poměrně dost prostoru. Opět příjemná, vtipná oddychovka... a kolikrát jsem ani já netušila, co hlavní hrdinka po panu Vlkovi vlastně chce xDDD

23.06.2023 4 z 5

Lví hříva Lví hříva Shelly Laurenston

Nejlepší úlovek z knihobudky za hodně dlouhou dobu. Rozmazlení náladoví kocouři jsou dobrý základ pro hlavního hrdinu :DD Zasmála jsem se několikrát a koncept dvou povídek v jedné knize byl též vydařený. Ale upozorňuju, že druhá povídka je malinko slabší a v knize je poměrně dost překlepů a chyb.

23.06.2023 4 z 5

Nesmrtelná láska Nesmrtelná láska Jen Holling

Ve srovnání s fiaskem předchozího dílu, toto nebylo špatné. Mělo to svým způsobem logiku (i když autorčini upíří jsou sami o sobě hodně divní, dokonce víc než třpytící se Eda xD) a děj plynul nadočekávání dobře. Takže to nebyla úplná ztráta času (pořád srovnáváme tento díl s tím předchozím, jinak na romantiku podprůměr)

20.06.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Když jsem knížku začala číst, nemohla jsem se ubránit tomu, žeznovu čtu knižku Veronika se rozhodla zemřít. Pak se ale příběh začne rozvíjet do imaginárních multisvětů. Zaprvé - autorův styl mi sedl víc, než ten Coelhův. Zadruhé - nejedná se úplně o filosofickou knihu, ale spíš o beletrií, nad kterou se můžete zamyslet. Zatřetí - kupodivu mi nevadilo, že hrdinka je nesympatická a neví, co chce, má strach dělat rozhodnutí, protože přesně tak se cítí spousta z nás (obzvlášť, když člověk neustále sleduje, jak je někdo "hyperproduktivně úspěšný"). Za mě hodně příjemná oddechovka, která ale donutí člověka nenásilně přehodnotit proč a kam směřuje nebo nesměřuje. Ale přitom bez motivačních hesel a receptu na všeobecný úspěch.

12.06.2023 5 z 5