Husité - Ve znamení kalicha

Další dobrodružství v minulosti! Kouzelný atlas nás tentokrát přenese přímo na Vítkov, kde se právě schyluje k bitvě. Bára se spřátelí s práčetem Borkem a podnikne s ním dobrodužnou cestu do Tábora. Jak se jí bude líbit život v husitském městě?

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135353/husite-ve-znameni-kalicha-ZUr-135353.gif 4.3109

Kniha Husité - Ve znamení kalicha

Adam2021

Krásný a poučný příběh. Jednu hvězdičku odebírám kvůli Bářině blbosti. Na to, že byla už potřetí v minulosti a seznámila se i se středověkem, by jí mohlo dojít, že u Husitů, opravdu nebude kohoutek na vodu, nebudou mít prací prášek (ani ten "běžný") a taky by ve svých dvanácti letech mohla vědět, co je to církev.

Pavlína197
29.09.2020

Knihu si vybral syn, abych mu ji četla před spaním. Moc se mi do ní nechtělo, ale musím říct, že mě docela příjemně překvapila. Příběh je dobrodružný a napínavý a přitom je v něm vše podstatné z historie husitských válek i zajímavosti z každodenního života husitů. Co mi trochu vadilo, byla sem tam předlouhá zamotaná souvětí.

WendyWriter
25.07.2020

Kniha mě celkem zaujala a byla i čtivá. Jako dítě mě hodně bavila,ale Bára mě svou hloupostí přímo vytáčela a chvílemi jsem ji vážně nemohla vystát. Knížku jsem původně četla jen proto,že jsem se chtěla dozvědět něco o historii Tábora.
Taky jsem nemohla pochopit,proč v knize vystupovaly hned tři Barbory..(kočka Barča,hrdinka Bára a tajuplná Barbora)

Isew
15.04.2020

Další ze série velmi čtivých a zajímavých knížek o minulosti. Bavilo to i dceru a sama si žádala pokračování. Na její popud jsme začaly číst další knihu o husitství - Sehni se pro kámen. Mám ráda takto pojaté knihy, protože se děti nenásilně dozví mnoho z období, o kterém by se dověděly něco málo z učebnice či z výkladu učitele. A za to velký dík.

Halt468
08.02.2020

Super! Super!

otula
19.08.2019

Asi nejslabší díl série ve kterém mě ale ze všeho nejvíce vytočila otřesně zprzněná „citace“ veršů od Jaromíra Nohavici. Blahosklonně přehlížím pravopisné chyby, kterých se autorka dopouští (nemyslím ty úmyslné v Bářiných poznámkách), ale tohle mě tedy nadzvedlo ze židle...

mysik612
07.08.2019

Docela mě zklamala, nejslabší ze série, ale nečíst další díly by nebylo možné.

lemur007
07.06.2019

Knihy Veroniky Válkové se mi líbí a obdivuju, že se Bára dokázala dostat až na místo kde byl Borek vězněný a to šla i v noci.