Karel IV. - Slavný český král

Karel IV. - Slavný český král https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387422/mid_karel-iv-slavny-cesky-kral-QFK-387422.jpg 5 25 5

Šestisté čtyřicáté výročí úmrtí Karla IV. připomínáme speciálním vydáním, v němž najdete oba příběhy, které Bára s Karlem zažila. V prvním (Únos v Paříži) je Karel čtrnáctiletým výrostkem ochotným z lásky ke své vyvolené podstupovat nejkrkolomnější dobrodružství. Ve druhém (Osudový turnaj) už je dvojnásobným králem, jehož život v jednu chvíli závisí na tom, co si Bára pamatuje z dějepisu... Jako bonus kniha obsahuje také Karlův rodokmen a doslov s důležitými i zajímavými informacemi z jeho života. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

E-liška2013
27.07.2023 5 z 5

Moc krásná kniha mám i pokračování.Můj taťka se o něj zajímá a má i knihy.Navíc je to českýsvatý král.

Kikulka97
02.07.2023 4 z 5

Tohle vydání se mi moc líbí, kombianace předchozích příběhů v hardbacku s informacemi navíc je skvělý nápad :D

Olga980
16.07.2022 5 z 5

Super kniha, zajímavé pro děti, ale i mne to bavilo, navic se dozvíte mnoho zajímavých historických informací

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

slunicko1958
22.05.2019 5 z 5

Musím uznat, že se mi kniha zamlouvala. Sice jsem byla zpočátku přesvědčená, že je to knížka pro děti, tudíž ne pro mě, ale postupně jsem si začala na Báru i její komentáře zvykat.
Moje uznání patří autorce za to, že mnoho historických informací dokázala nenápadně vsunout do těchto dvou příběhů. Pozorný čtenář se toho skutečně dozví o Karlovi hodně.
No, a mě, děvče v odkvětu, také velice zaujalo, jaký byl Karel IV. fešák, takový mužný typ, žádná zřícenina.