Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Sedm příšerných Sedm příšerných Garth Jennings

Nápad sedmi srmtelných hříchů v podobě příšerek je skvělý. Líbí se mi, že začátek není úplně jasný, člověk neví úplně přesně, jak se to vyvrbí, protože hlavní hrdina je v tomto docela svéhlavý. Skvělá oddechovka! A dá se číst i jako stand-alone, což mi přijde o to víc super!

09.12.2023 4 z 5

100 čarodějných způsobů, jak vyjít s kamarády, bavit se a cítit se mezi nimi dobře 100 čarodějných způsobů, jak vyjít s kamarády, bavit se a cítit se mezi nimi dobře Conti Giulia

Moc příjemná knížka, hezký re-reading po letech :) Čtivá a rychle přečtená záležitost, lze číst i bez znalosti světa Witch.

09.12.2023 3 z 5

100 čarodějných způsobů, jak se bavit o prázdninách 100 čarodějných způsobů, jak se bavit o prázdninách Elisabetta Gnone

Moc pěkná knížka, radsot mého dospívání. Ale ještě lepší byla ta o trávení volného času.

09.12.2023 4 z 5

Nesplachuj! Nesplachuj! Richard Platt

Perfektně zpracovené téma, spousta zajímavostí, vizuálně lákavé, nadchne, obohatí všechny věkové kategorie. Top naučná zálěžitost :D (ano, i o hovínkách vás může něco překvapit ;)

07.11.2023 5 z 5

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

(SPOILER) Začínalo to jako příjemná oddechovka a ono by to tak mohlo i pokračovat... zlom ovšem nastal v momentě, kdy hlavní hrdinka kývla na rande. Pak už to šlo všechno z kopce. Charlotte za mě ještě postava "jakš takš", inu její chování docela dávalo smysl (teda až na ty opakované "druhé šance"), hlavní protějšek stál za starou belu a s každou stránkou se měnil v postavu naprosto nezajímavou, nelogickou, postrádající jakýkoliv smysl v této knize. Což je u romaňtárny docela průšvih. Nezbývá mi tedy hodnotit jinak než... pápá kniho. Lituji ten strom, jehož papír byl použit. První část ale archivujeme a budeme si představovat hezkou romanťárnu.

07.11.2023 odpad!

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Dala jsem si rereading českého překladu a nutno podobnotknout, že tento druhý díl mě snad tentokrát oslovil daleko víc, než ten první. Strašně jsem s ičtení užila. Bylo to vtipné, smutné, veselé, dojemné...všechno to mělo. A Kelliny postavy mají vyřídilku, za kterou by člověk v reálném světě vraždil. Boží.

15.10.2023 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

(SPOILER) Tohle od českého autora? U této knížky se bavíme o kvalitě mezinárodní úrovně. Knížka se četla sama, postavy se na svůj věk chovaly adekvátně, jednoduchá zápletka, trocha mystreriózna k tomu... jen mě mrzelo, že Lucka pak nějak ztratí svoji významnost. A nejrůznější hraní s jazykem v podobě originálních zkratek mě velice baví. Jsem zvědavá na pokračování.
Upřímně asi bych to s HP nesrovnávala. Jistě jsou tam podobnosti - ale tady za mě platí - každý pes, jiná ves. Jiná dynamika příběhu a zároveň odlišné kulisy za mě odvedly dobrou práci. Stejně jako vykreslení myšlenkových pochodů postav.

15.10.2023 4 z 5

Korea Korea Veronika Válková

Pokračování Japonska, trošku mě to svádělo ke srovnávání... a Japonsko prostě jasně vede xD Ale pořád nadprůměrná záležitost ve srovnání s ostatními knížkami řazenými do stejné kategorie.

15.09.2023 3 z 5

Mezopotámie: Ve službách velekněžky Mezopotámie: Ve službách velekněžky Veronika Válková

Moc pěkné, člověk zprvu úplně neví, kam ho děj tentokrát zavede a právě proto tento díl nebyl vůbec špatný :)

15.09.2023 4 z 5

Břetislav a Jitka - Klášterní intriky Břetislav a Jitka - Klášterní intriky Veronika Válková

Tohle bylo perfektní! Hodně jsem si to užila, nejzáživnější české dějiny!

15.09.2023 5 z 5

Arábie: Mezi beduíny Arábie: Mezi beduíny Veronika Válková

Moc pěkný způsob, jak přibližit mě ne úplně známou, leč významnou postavu českých dějin. Opět se mi líbí, že příběh má úplně jinou dynamiku, tentokrát putovního charakteru.

15.09.2023 4 z 5

Lenoch Lenoch Gordon Korman

Super jednohubka za pár korun s uceleným, jednoduchým, ale vlastně velmi milým a efektním příběhem. A velkým plusem jsou pohledy rozných postav a fakt, že se jedná o díl bez pokračování. A celkem nenásilnou formou zjistíme, že jsou lepší věci než virtuální svět.

15.09.2023 5 z 5

Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Veronika Válková

Tady se mi hrozně líbí, že se opět vyvrací spousta věcí, které o pravěku "známe", které předpokládáme. Opět tento díl má úplně jinou dynamiku, než zbytek série, je jediněčný, alev žádném případě není méně čtivý, ba právě naopak. A spoustu pravěkých rukodělných činností bych si moc ráda vyzkoušela!

23.08.2023 4 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Jsem ráda, že projednou se Bářino nahodilé plácání, co se stane v budoucnosti malinko vymstí. Líbí se mi taky, že knížka má ve srovnání s ostatními v sérii úplně jinou dynamiku a přesto je záživná. Na druhou stranu musím upozornit, že jestli někomu přišlo, že Bára se v předchozích knížkách chová dětinsky, tak tady její umanutost během pobertálního rozpuku jenom kvete.

23.08.2023 3 z 5

Hledání štěstí Hledání štěstí Mike Annesley

To byl ale blábol. nebo ne blábol - nejhůř napsaná rešerže, co jsem za hodně dlouho dobu četla. nejpřínosnější a nejvíc smysl dávající byla shrnutí na konci každé kapitoly/konceptu. Mým hlavním problémem knihy je neucelenost. Hodně špatně se to četlo. V tomto případě Wikipedie poslouží lépe.

23.08.2023 1 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Tohle vyprávění mám moc ráda. Tak si představuju své stáří.

06.08.2023

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Musím uznat, že na to o jaké se jedná téma knížka je napsaná perfektně. Najdou si v ní opět něco starší, stejně tak je adekvátní pro určenou věkovou kategorii. A příběh je moc hezky zpracovaný navzdory tomu, že na oněch historických událostech nic veselého není. A knížku hodnotím velmi kladně, ačkoliv na podobnou tématiku nemám úplně žaludek, tohle jsem snesla s patřičným pohnutím, ale bez nočních můr.

06.08.2023 4 z 5

Svatý Václav - Vraždou to nekončí Svatý Václav - Vraždou to nekončí Veronika Válková

Moc se mi líbí rozivnutí různých vztahů a všechny možné narážky na to, jak vlastně "světěc" vedl svůj život. Perfektní kombinace legend a faktů. A luxusně podaná.

06.08.2023 4 z 5

Mezi Indiány: dcera náčelníkova Mezi Indiány: dcera náčelníkova Veronika Válková

Boží alterantivní linka, která mě chytla několikanásobně víc, než ta v Boji o Ameriku. Opět to mělo nápad, nové prostředí, nové zvyky, moc mě to bavilo. Patří k top knihám v sérii.

06.08.2023 5 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Perfektní! Líbí se mi různé pohledy, konečně Bára opět není suverénkou a malinko tápe, i po tolika cestách. Společně s Vikingy a Indiány jsou to top knihy série!

06.08.2023 5 z 5