Růže pro Charlotte

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Osmnáctiletá Charlotte Reedová si život dokonale naplánovala. Výborně se učí, po škole pracuje v květinářství a chodí na praxi do univerzitní vědecké laboratoře, po maturitě doufá získat prospěchové stipendium na Stanfordu a posléze vystudovat medicínu. Odmítá pozvání na večírky a klukům se vyhýbá obloukem. Nechce totiž dopadnout jako její babička, matka i sestra, které otěhotněly příliš mladé a tím pro ně všechno skončilo. Charlotte je velmi cílevědomá a zodpovědná, její život se však zdá dokonale nudný. To se ovšem změní, když se jednoho dne objeví v květinářství hezký a okouzlující Tate. Zprvu Charlotte jeho snahy o seznámení odmítá, nakonec však podlehne. Teprve když je po společné večeři na ulici obstoupí dav fanoušků, zjišťuje, že její nový přítel není nikdo jiný než slavný zpěvák Tate Collins. Přestože se na něj Charlotte zlobí, nakonec poruší své zásady a začne s Tatem chodit, záhy však zjišťuje, že vztah se světoznámou celebritou není vůbec jednoduchý, zvlášť když před ní Tate cosi tají. Zůstat s ním znamená riskovat vše, oč kdy usilovala. Je však otázka, jestli je vůbec možné takovou bitvu vyhrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/338644/ruze-pro-charlotte-wPL-338644.jpg 3.3167
Žánr:
Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno:, Yoli
Orig. název:

Flower (2017)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Růže pro Charlotte

Přidat komentář
TheBestBooks
16. června

Za mě kniha patří do tzv. Druhé třídy románu,tedy není to taková topovka jako Jenny Han, Kasie West či Estelle Maskame,ale taková ta "horší",méně populární....V té Druhé třídě bych ji zařadila spíš někam níže,protože znám i lepší knihy...Hodně mě odradilo to velké množství rozchodu,a celkově mi to připadalo takové nereálné ...Jako že by nepoznala hvězdu???No nevím...

Pedruska01
26. května

Kniha má zajímavou anotaci, ale to je asi tak všechno. Nevěřila jsem tomu nízkému hodnocení, ale teď to nejspíš chápu. Četlo se to relativně rychle a dobře, začátek vypadal velmi slibně, ale pak to krachlo.
A vše to bylo díky hlavní hrdince Charlotte, který byla otřesná. Ukázala se, že si nedokáže vážit sama sebe - porušila všechny svoje zásady a paradoxně opakovaně. Byla příšerná kamarádka a vnučka. Byla zatracená lhářka a stále to omlouvala tím, že "ještě není připravená" - za to bych jí normálně flákla. Ze začátku mě ten její idealismus a přesvědčení vůbec nevadilo, čekala jsem, co se z toho vyklube, ale pak přišlo zklamání. Opakované. Jo, jasně, každý šlápne vedle a udělá chybu, ale pokud ten někdo šlape do stejnýho bahna znovu a znovu, aniž by si tu kravinu sám uvědomoval, tak je to kardinální dement. A to ta holka byla. Mimo jiné mi dost vadilo, jak rychle se změnila. Naprosto neměla zábrany ani stud, i kdyby jen ze slušnosti, aby přijala např. drahé oblečení. Nechala se vydržovat jak... Ke konci tam byla jistá naděje a já doufala, že to skončí tak, jak to bylo ještě na začátku poslední kapitoly. Přála bych jí to - aby se srovnala a vrátila se tam, kde to začalo. Aby si to srovnala v hlavě. No jo, je to romantický klišé příběh, a to snad mluví za vše vzhledem k tomu, jak to vlastně dopadlo.
Druhý hlavní hrdina Tate mi dlouho nevadil, i když se kolikrát zachoval zvláštně anebo vyloženě hodně špatně. Většinou se to dalo ještě vysvětlit, ale ten poslední kiks s koncertem, na to už nestačil ten jeho kolovrátek, který spouštěl pokaždé. Viděla jsem v tom závažnější problém a chabé rádoby vysvětlení.
Přestože jsem k tomu měla hromadu výhrad (a taky mi tahle kniha neskutečně připomínala jiný příběh) a mé nadšení se změnilo ve zklamání, tak i tak hodnotím jako zlatý střed. Nechci být natolik krutá a dát o případně hvězdu méně. :)

Perlivav
23. dubna

Co to bylo? Jako vážně asi po třetím rozchodu jsem knihu na dva měsíce odložila a po dvou měsících ji dočetla jen z toho důvodu, abych ji dočetla a nevisela mi v žebříčku rozečtených knih. Začátek vážně pěkný, ale od vánočního výletu začala úroveň příběhu prudce klesat stejně jako můj zájem o další vývoj příběhu. Škoda. Jinak mám tyhle sladké příběhy se slavnými hrdiny ráda...

Gabriela456
08. dubna

Krásná knížka.

maca5449
08. února

Slabý průměr.

Lofda
30.12.2018

Obvykle mívám problém s tím, že mi dlouho trvá, než se začtu a pak je mi líto, že je najednou konec a já bych o těch dvou chtěla číst dál a dál.. Tady to bylo asi tak nějak naopak? Začátek super, opravdu mě ti dva bavili hned od prvních stránek. Zato v druhé polovině už jsem si občas říkala, že to snad ani není možné, že se zase Tate rozhodl jak se rozhodl? Už jsem si přála, aby mu to došlo a aby se zachoval konečně jako chlap! Já bych to s ním vzdala už dávno.. Ale ano, patří k těm lepším knížkám v rámci žánru, hezky napsaná, ale víc než na *** to prostě ocenit nemůžu.

Nikkaa
26.12.2018

Nemohu říct nic špatného,mě se to celkem líbilo ale prostě taková líbivá oddechová četba pro děvčata mladšího věku...

blonďatá.luc
18.09.2018

Pár světlých momentů kniha měla, ale moc jich rozhodně nebylo. Většinu času jsem se rozčilovala nad jednáním hlavních hrdinů, vytáčela mě jejich nerozhodnost, řekla bych i zmatenost, to, jak rychle mění názory. Taky autorka mohla některé události více popsat, zasloužily by si více prostoru. Celkově jsem velmi zklamaná.