Arábie: Mezi beduíny

Arábie: Mezi beduíny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455329/bmid_arabie-Rmh-455329.jpg 4 35 6

Píše se rok 1900 a kouzelný atlas posílá Báru za dobrodružstvím mezi beduíny do exotické Arábie. Tam se dívka seznámí s Aloisem Musilem, katolickým knězem a šajchem v jedné osobě. Kdo je ve skutečnosti tenhle beduínský šajch? Co ho tak zajímá na polorozpadlém zámku ve vyprahlé pustině? A proč se s ním Bára bude muset vydat na životu nebezpečnou cestu pouští do Damašku?... celý text

Kikulka97
15.09.2023 4 z 5

Moc pěkný způsob, jak přibližit mě ne úplně známou, leč významnou postavu českých dějin. Opět se mi líbí, že příběh má úplně jinou dynamiku, tentokrát putovního charakteru.

Štěpinambura
15.05.2023 5 z 5

Já tu sérii prostě miluju! Asi nejlepší díl.

lexikon_tf
19.08.2022 4 z 5

Velmi čtivý příběh o dvanáctilené Báře, která má doma na půdě kouzelný starý atlas, jehož prostřednictvím cestuje zpět v čase a dostává se tak do nejrůznějších míst a k všelijakým historickým osobnostem. Mně se do ruky dostalo toto vyprávění o Arábii a jelikož miluji velbloudy, není se čemu divit. Knížečka je útlá, přečetla jsem ji za jedno odpoledne, je to příjemné dějepisné i poučné čtení. Autorka se jemně dotýká např. tématu křesťanství vs. islám, v knížce je k tomu pár hezkých přirovnání. Doporučila bych četbu spíš náctiletým, ale jako oddechovka se mi knížka četla přijemně a svižně.

Adam2021
16.03.2021 4 z 5

Moc hezky napsaná kniha o méně známé osobnosti. Je to čtivé a děj je dobrý, ale kniha už nedosahuje tolik jako první desítka série.

Želvička2010
11.03.2021

Moje prababička se s Aloisem Musilem potkala osobně

Andyinbooks
15.02.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila o tom žádná, ale myslím, že posledních pár knih ze série už nemá takový grády jako ty předchozí.
Líbil se mi námět Arábie, poušť a beduíni (až na jejich jména, ve kterých jsem se lehce ztrácela).
Dalším faktorem bude i fakt, že už jsem mnohem starší než hlavní hrdinka. Když jsem začínala bylo mi asi tak 10, takže teď už to je taková srdcovka.
Doporučuju hlavně mladším čtenářům, kteří mají rádi dějepis.