Doba kamenná - Pomsta Šedého lva přehled

Doba kamenná - Pomsta Šedého lva https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389558/bmid_doba-kamenna-pomsta-sedeho-lva-0Q3-389558.jpg 4 67 67

Jeden z prvních živých tvorů, které Bára spatřila, byl – mamut. Naštěstí za řekou. Když se však jeden muž z Liščího lidu, kde Bára našla útočiště, rozhodl pomstít bratra, jehož zabil dýkozubý lev, začalo pro Báru dobrodružství napínavější, než by si přála. Od prvního vydání Štorchových Lovců mamutů v roce 1918 uplynulo právě sto let – pojďme se začíst do toho, jak se za tu dobu naše představy o tehdejších lidech změnily. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doba kamenná - Pomsta Šedého lva. Přihlašte se a napište ho.

Pavlnka
04.04.2024 4 z 5

Pěkná, i když dětská knížka. Člověk se dozví věci, které už zapomněl

Snílek1980
09.02.2024 4 z 5

Další skvěle napsaná výprava do historie nejen pro mladší čtenáře. Na tento díl jsem se obzvlášť těšila, protože stejně jako antický Řím je mým koníčkem i pravěk. Obzvlášť moravský Pavlovien. Tím spíš toto Bářino dobrodružství doporučuji všem školákům. To, co se o době kamenné dozvídají z učebnic, je totiž většinou zoufale zastaralé. Paní autorka to ovšem pojala skvěle. Ukazuje čtenářům, že lovci mamutů nepobíhali po promrzlých pláních v cárech kožešin, a že ženy nebyly ve skupinách lovců a sběračů jen rohožkami na utírání nohou pánů tvorstva. Odvážné bylo tvrzení, že už tehdy žili lidé se psi, ale já mu fandím a jsem v podstatě stejného názoru, i když důkazy, alespoň pokud vím, v současnosti nejsou jednoznačné. Příběh jako takový byl krásně čtivý a napínavý. Hodně mi připomínal mé zamilované knihy o Ajle. S potěšením a zvědavostí se vrhnu na další knížky paní Válkové.

Kikulka97
23.08.2023 4 z 5

Tady se mi hrozně líbí, že se opět vyvrací spousta věcí, které o pravěku "známe", které předpokládáme. Opět tento díl má úplně jinou dynamiku, než zbytek série, je jediněčný, alev žádném případě není méně čtivý, ba právě naopak. A spoustu pravěkých rukodělných činností bych si moc ráda vyzkoušela!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Doba kamenná - Pomsta Šedého lva v seznamech