Břetislav a Jitka - Klášterní intriky přehled

Břetislav a Jitka - Klášterní intriky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423983/bmid_bretislav-a-jitka-klasterni-intriky-ojw-423983.jpg 4 55 55

Útěk nekonečným lesem před hrůzu nahánějícím chlapíkem, ze kterého lezou červi, končí podvrtnutým kotníkem. Jako ve špatném filmu ovšem Báru v pravou chvíli zachrání rytíř a pomůže jí najít útočiště v klášteře. Ke svému zděšení však Bára zjišťuje, že jedna z urozených dívek, které tu jsou na vychování, má být unesena. Tomu je třeba za každou cenu zabránit! Bára postupně odhaluje neuvěřitelná tajemství z minulosti stařičké abatyše… Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Břetislav a Jitka - Klášterní intriky. Přihlašte se a napište ho.

Kikulka97
15.09.2023 5 z 5

Tohle bylo perfektní! Hodně jsem si to užila, nejzáživnější české dějiny!

Avinea
24.08.2023 4 z 5

Knihu jsem si přečetla ze zájmu, jaké příběhy o historii čte současná generace dětí. Autorka používá bohatý jazyk a postavy jsou vylíčeny věrohodně. Historické reálie jsou podány srozumitelně cílové skupině čtenářů (život v klášteře, sňatky podle urozenosti apod.), zápletka zajímavá. Líbí se mi, že společnicí Báry je tajuplná kočka. Co se mi moc nelíbilo je závěrečné Bářino shrnutí událostí v deníku - ano, tak nějak by to asi děvče jako ona napsalo, ale v jejím podání je to asi ještě zmatenější než třeba v té vlastivědě ;-) Líbilo se mi naopak (vyfabulované, ale klidně to tak být mohlo, kdo ví) přátelství Podivena a ženy svatého Václava. O historii se zajímám, nicméně jsem nevěděla, že by Oldřich měl kromě Boleslava a Jaromíra ještě bratra Václava... Zatím se mi o jeho existenci nepodařilo najít informaci někde jinde.

Štěpinambura
18.04.2023 5 z 5

Nádherně ilustrovaná a úžasně napsaná "Bárovka" opět nezklamala. Výborně popisované situace a napínavý příběh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Břetislav a Jitka - Klášterní intriky v seznamech

v dalších seznamech1x