Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Draci v hrnci - Co jedly princezny Draci v hrnci - Co jedly princezny Kamila Teslíková

Knížka pěkně provedená podle stejnojmenného seriálu. Četla jsem ještě Draci v hrnci a Vánoce a ti mi přišli vydařenější. I tak je to však hezké počtení s nádhernýma ilustracema.

26.03.2023 3 z 5

Tulíňkovi Tulíňkovi Jonáš Ledecký

Nejrychleji přečtená kniha v mém životě. prakticky jsem vlétla do knihkupectví a za pár minut byla pryč a přesto jsem stihla prolistovat, jak tuto jednoohubku, tak i další knihy.
V knize je opravdu, opravdu málo textu, což může být až trošku zarážející vzhledem k formátu. Co se ale nedá upřít jsou nádherné ilustrace, nápad a myšlenka. Na jednu stranu je hodna zamyšlení, skrývá se v těch slovech víc, než se na první pohled zdá....na druhou stranu i ty ilustrace jsou něco, co aktuálně v knžíkách moc nevidíte... jednoduché, podle skutečnosti, ale zároveň pohádkové...když se na to podívám zase z úplně jiné strany - je ta knížka hodna peněz, za kolik ji prodávají? To si jako obvykle musí člověk posoudit sám.
Každopádně knížka opravdu není vhodná pro začínající čtenáře. Moc si tam děti nepočtou. Ale, co se vyprávění týče, pro unavené rodiče a nečtenáře, ideální. Stejně jako pro ty, co se chtějí zamyslet nad tím, jak tráví svůj čas a že být v posteli nutně nemusí být vždy dobře, ani nemusí být nutně špatně.

15.03.2023 4 z 5

Příšerky, s.r.o. Příšerky, s.r.o. Walt Disney

Zkrácená verze filmu, jsou tam pasáže, kdy se hodí znát film. Obrázky jsou moc pěkné.

11.03.2023 3 z 5

Graficky i obsahově velmi pěkné shrnutí profilu @cervenapropiska, co najdeme na Instagramu. Největším přínosem za mě byly diktáty, díky kterým člověk může okamžitě uplatnit nabyté/osvěžené znalosti. Zjistila jsem, že toho sšpatně píšu daleko víc, než jsem si myslela xD V budoucnosti bych klidně uvítala celý sborník diktátů, věřím, že bych nebyla jediná, kdo by z něj čerpal ;)

03.03.2023 4 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Poměrně přehledné, stručné a zároveň čtivé shrnutí instagramového profilu @detska_fyzio_mama. Z knížky jasně vyplývá, co je prioritou, čím se není třeba tolik stresovat. Ideální publikace k zachování zdravého rozumu, když všichni okolo vás šílí.

02.03.2023 5 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Knížka za devět korun - od té má člověk malé očekávání. A víte, že to mělo šťávu? Nechtěla bych být Mesiášem v této době. A ačkoliv konec byl už podle mě překombinovaný a očekáváný, vlastně to nebylo vůbec špatné ;)
(dodávám, že první díl jsem nečetla, takže nemůžu porovnat)

21.02.2023 3 z 5

K těmto mainstreamovým knihám přistupuji vždy lehce skepticky. Ale přiznám se, že toto dílo pro mě bylo milým i nemilým překvapením zároveň. Začněme negativy - po přečtení na váš může padnout mírná až silná deprese, protože prakticky žádný z vyjmenovaných autorů prakticky nezažil šťastný život a happyend (v knize byl zmíněn jen jeden). Druhým a pro mě daleko podstatnějším negativem je fakt, že zajímavosti (tipy na výlety a četbu) nejsou prakticky rozlišitelné od samotného textu. Nejednou sem i stalo, že jsem strávila poměrně dlouhou dobu rozlišením toho, co je text zajímavosti a co navazující text z předchozí strany. Pro některé to může být drobná chyba, ale mě to při čtení docela otravovalo.
A teď k těm pozitivům - hodně oceňuju čtivost a ve většině případů i lehkost textu, stejně jako narážky a domněnky autorky. A hodně VELKÉ PLUS jsou tipy na méně známou literaturu spisovatelů - zatím jsem takto přečetla tři tipy a musím říct, že všechna doporučená díla pro mě byla příjemnou novinkou, o které bych maximálně zavadila a Wikipedii.

17.02.2023 4 z 5

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

Znáte ten pocit, když čtete první díl série a nejvíc si přejete, aby to nebyla série? Anebo aby to nemělo sto dílů při kterém by se to mohlo pokazit nebo by mohlo hrozit že se to nevydá? (výhodou je, že toto je pouze trilogie) Tak přešně toto je ten případ. Čtivé, originální, nápadité. Jediné, co tak "využití" a náhlé nadchnují Jonatána bylo až přiliš podezřelé od začátku.

10.02.2023 4 z 5

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

Neskutečně mile mě tato jednohubka překvapila. Aneb jak ze 108 stránek vytěžit maximum. Dporučuju všem. Nezávisle na věku. Moc pěkný příběh, hezky vymyšlené, má to hlavu a patu, krásné ilustrace...napadají mě pouze a jenom superlativa.

06.02.2023 5 z 5

Sex za časů královny Viktorie Sex za časů královny Viktorie Fern Riddell

Na to, že to byla kniha za pár korun, byla jsem mile překvapena. Celkem čtivá rešerže, ve které se dozvíte základní info z dob dávných a minulých. Neříkám, že jsem občas knihu neodložila a netrvalo mi chvilku se začíst, ale přesto vzhledem k žánru, musím hodnotit nadprůměrně. Patrně to však ale nebude kniha, kterou je třeba kupovat a mít doma. Po jednom přečtení předá vše potřebné a pak ji můžete poslat dalším potenciálním čtenářům.

06.02.2023 4 z 5

Prokletý sníh Prokletý sníh Barbora Žampachová

(SPOILER) Do této knihy jsem se pouštěla s faktem, že to asi žádná hitparáda nebude. Nebyla. A s každou kapitolou se některé absurdnosti děje stupňovaly.

Mínusy MOHOU obsahovat SPOILERY.

Plusy:
-jednoznačně obálka a mapa
-nové prostředí, pokus o vytvoření nového světu, které se mísí staré a nové náboženství
-nejste si jistí, kdo je záporák a proč
-nové schopnosti hrdinů
-ČTIVOST - až si přečtete mínusy níže, pochopíte, proč kniha byla mnou dočtena
Mínusy:
-bohužel náboženství je vám vesměs představeno dost z rychlíku
-obecně postavy a jejich nedomyšlenost - nelpřilnula jsem k žádné, jejich osud mě moc netankoval a někdy mi jejich rozhodování přišlo jako podlé náhodného gnerátoru voleb
- absurdita hlavní hrdinky - pořád opakuje, že nic neví a k ničemutam není a tato mantra docela efektivně funguje, po dočtení mám opravdu ten pocit
-milostná zápletka - ty, co vás zajímají (alias romantické linky vedlejších postav, které jsou i docela uvěřitelně napsané) rozvedené nejsou, ale hlavní hrdinka se líbá a vystrkuje jazyk až při velmi často, na to, že ten vztah je tam nucený asi stejně jako její přítomnost v ději
-super schopnosti postav....opět z rychlíku, až máte pocit, že byly vytvořené s jediným záměřem - aby autorka nemusela použít Deus et machina

V tomto případě bych se vůbec nebránila tomu, kdyby autorka "vykradla" sama sebe a k příběhu se vrátila. Prostředí má potenciál, zápletka taky, jen je tu prostě hromada nedotažených věcí. A tyto deotažené věcí pak způsobí, že když je vám naservírovaný nějaký "fakt", máte problém mu uvěřit stejně jako postavy v knize. Ale ráda bych si knihu přečetla v přepracovaném vydání. Už kvůli těm superschopnostem a konfliktu pbožstev.

06.02.2023 1 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Nevím, jak český překlad, ale toto je boží knížka. Jedna z nelepších romantik vůbec.

31.01.2023 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Nečekala bych, že poslední knihu vyhlásím jako nejlepší ze série, ale je tomu tak. Svižné to bylo, napínavé, prostě závěr série, jak má být!

31.01.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Potěš koště - to bylo nekonečné! Část odehrávájící se v Kodani mě bavila velmi, konec se strašně táhnul. Hlavní hrdinka přijela do Londýna a to, co se tam odehrálo, by vystačilo na další knihu (nebo telenovelu, jak se to táhlo). A přiznám se, že některé pojmy/části mi přišly, jak určené pro generaci úplně jinou generaci. Ale nalákala mě autorka docela na dvojku...

16.01.2023 3 z 5

Klášterní léčivé prostředky pro tělo i duši Klášterní léčivé prostředky pro tělo i duši Anastasia Zanoncelli

Luxusní kniha! Nádherně ilustrovaná a obsahuje spoustu zajímavých informací nejen o klášterech a jka to v nich chodilo, ale i o bylinkách.

07.01.2023 5 z 5

Draci v hrnci slaví Vánoce Draci v hrnci slaví Vánoce Kamila Teslíková

Perfektní jednohubka nejen pro fanoušky stejnojmeného pořadu na Déčku. Zajímavá fakta, pohádky a jednoduché recepty. Ideální nejen pro děti.

02.01.2023 5 z 5

A oceán byl naší oblohou A oceán byl naší oblohou Patrick Ness

S touto knížkou mám spojené rozporuplné pocity. Vizuální stránka je perfektní, o tom není pochyb. Co mě však uvádí do rozpaků je děj, respektive způsob, jakým autor své myšlenky podal. Možná pro ně v mém životě nenastal ten správný čas, možná se naše myšlenkové pochody minuly. Každopádně aktuálně to spíš vypadá, že kniha i přes svůj dokonalý zevnějšek půjde pryč.

02.01.2023 3 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Poslední kniha roku 2022 a opět trefa do černého. Málokdy je dvojka lepší než jednička....a víte, že tentokrát ano? Jsemz vědavá na zakončení, protože v tomto světě je pořád, co vyprávět.

02.01.2023 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Tuhle knížku mi doporučovali ve velkém...osobně je to lehce nadprůměrná fantasy a to hlavně díky myšlence používání dračí krve a netradičnímu pojetí draků - respektive jejich hromadnému zabíjení. Bohužel mě trochu mrzelo, že po přečtení postav ze tří "hlavních" zaznamenáte vývoj jen u jedné z nich, u druhé se dozvíte něco málo o její minulosti, aby se neřeklo, ale hloubka postav a jejich propracovanost.....dost to vázne. Navíc bylo tam dost míst, kdy jsem se do čtení musela nutit.

01.01.2023 4 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Dala jsem sice pět hvězdiček, ale hodnotím to tak na čtyři a půl.
Oceňuji nabité dějové linky Claye i Lizane. Stejně tak snahy o vtipy, které sice ne úplně vyšly, ale pokus se cení.

01.01.2023 5 z 5