Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Motivační knížky mě příliš neberou, ale toto mi přijde jako fajn zdravá dávka selského rozumu, kterou stálo za to si přečíst.

26.06.2022 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tentokrát jsem si dala re-reading, abych mohla konečně dočíst celou sérii (první díl a půl jsem totiž četla před hodnou dobou a věděla jsem, že si chci příběh osvěžit). Opět jsem nevycházela z úžasu, český překlad je velmi zdařilý! A ačkoliv dystopie nejsou něco, co vyhledávám, tato knížka toho předává strašně moc. A nehledě na žánr, s chutí bych ji doporučila každému čtenáři.

07.06.2022 5 z 5

Průvodce světem odvážné, tvořivé a zábavné Lociky Průvodce světem odvážné, tvořivé a zábavné Lociky Susanne Francis

Nádherné zpracování, luxusní ilustrace a kvalitní, neskutečně inspirující obsah. Mohu doporučit nejen dětem, ale i dospělým.

18.05.2022 5 z 5

Bylo by super, kdyby knížky tohoto typu doplňovaly hodiny zeměpisu. Sama jsem o KLDR nevěděla nic moc a bylo to místy šokující nahlédnutí. Aneb spoustu věcí si prostě nespojíte. Plusové body dostávají samozřejmě fotky (kterých na internetu není moc) a samozřejmě grafika na obálce. Doporučuji!

10.05.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Ačkoliv ani druhá knížka mě nepřesvdčila, že série Brigertonů je terno, musím uznat, že to byla knížka zábavná a měla celkem spád (i když pořád v tomto žánru je mnoho lepším adeptů). Tento díl hezky okořenil obtloustlý pes, který se postaral o většinu skandálů.
Ve srovnání s druhou sérií musím přiznat, že každé má něco. U jedničky jasně vítězil seriál, tady bych řekla, že o pořádný chlup vítězí knížka. Seriál přece jen vytvořil tristní scénář(obzvláště v posledních dvou třech dílech), kdežto knížka vyzdvihuje logičtější a smyslplnější rozuzlení. Plus víme, jak probíhal život po tom, co se vzali, což za mě je rozhodně plus.

01.05.2022 3 z 5

Seňor Pupík Seňor Pupík Seňor Pupík

Na knížku z Dobrovského za 9 Kč, je byla příjemně překvapená. Textově nic moc, ale obrázky a celkové zpracování tuto útlou knížečku pozvednou na 3 hvězdičky. A pojem hyperdonutémie by se měl vžít do běžné mluvy :DDD

27.04.2022

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Klasická harlekýnka, kerá nepřekvapí a ani moc nenadchne. Není moc knížek, kde zpracování filmové či seriálové je mnohonásobně lepší, v tomto případě toto určitě platí. Seriál okouzlí svojí barevností, ale hlavně propleteností dějových linek, které v knize chybí.

27.04.2022 2 z 5

Zdravé dýchání Zdravé dýchání Jarmila Mandžuková

Knížka je určena pro všechny, kteří se rádi zastaví a zaměří na svůj dech. Knížka nepřináší nic převratného, je to příjemné uvědomění, které se docela dobře čte. Našla jsem pár chyb se formátování, ale tu vyvážily skvělé citáty, které knihu hezky doplňují. Dalším malým mínusem je i neustálé odkazování autorky na další publikace.

10.04.2022 2 z 5

Nemetonburk aneb Alatýrová hora Nemetonburk aneb Alatýrová hora Renata Štulcová

Poslední kniha ze série, kdy jsem měla trochu obavy z délky samotné knížky. Byla jsem mile překvapena celkovým průběhem celého dílu a etapovitým závěrem.

08.04.2022

Nemetonburk aneb Zlatá brána Nemetonburk aneb Zlatá brána Renata Štulcová

Úplně jiné prostředí a úplně jiná struktura děje, která připomíná Tolkienovu pochodovací literaturu. Musím ocenit nové postavy, nové prostředí, v kterém se děj odehrává, zároveň i komplexnost celé knížky. Bohužel pro mě cesta už ke konci byla poměrně zdlouhavá, což malinko zkazilo celkový dojem z knihy.
Velmi dobré pokračování, které ale nepřekonalo dojem z prvního dílu.

08.04.2022 3 z 5

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama Jakub Nvota

Nejsem úplně cílová skupina, ale dětské knížky velice ráda předčítám těm nejmenším, co v rodině máme. První dvě povídky jsem úplně nevěděla, jak uchopit, nejsem si jistá, jestli tady se Klárka (mimochodem rozčilovalo mě, že hlavní hridnka nebyla zdrobňována) nebavila o koze a pan učitel o voze, ale pak se to nějak zlomilo a zbývající povídky mi přišly jako zajímavý konflikt světa dospělých a dětí. Moc se mi líbil příběh kelímku, to jsem Klárce dokonale rozuměla. Co se ale knížek pro děti týče, toto je jedna z těch slabších.

22.03.2022 3 z 5

Zumba Zumba Beto Pérez

Docela velké zklámání. Na cdčku není vůbec celá sestava, jen základní kroky a písničky. A celkově věci popsané v knize nepřinášejí nic nového. Za mě škoda papíru.

22.03.2022 odpad!

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Ze všech možných slaďáren toto byla jedna z nejslabších. Opravdu nic moc. Ale hodně oceňuju super pozitivitu hlavní hrdinky. Jestli se chcete naučit jak morousy okolo zabít laskavostí, toto je super příručka.

16.03.2022 1 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Knížka, která v první řadě pohladí po duši, potom se od srdce zasmějete a zjistíte, že těch předsuků je kolem nás pořád hodně. Výborný čtenářský zážitek!

16.03.2022 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Čtvrtý díl jsem četla poměrně déle, než jsem očekávala. Nutno říct, že nejspíš i z toho důvodu, že ve srovnání s díly předchozími autor nám hodně ubral Geralta, což mě mrzelo. A ten závěr - za mě to strhlo minimálně jednu hvězdičku z výsledného hodnocení.

16.03.2022 3 z 5

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

Příjemná oddychovka z knihobudky, která je nadčasová a vtipná (pomine-li čtenář přítomnost Zlatých stránek xD). Od autorky si ráda zase něco přečtu.

28.02.2022 3 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

A tady se nebojím dát plný počet, nebo minimálně 4,5 hvězdičky. Proč? Styl těch ledabylých ilustrací je úžasný, jsou plné pohybu a samy o osobě mnohé vyprávějí. To něco málo jen podrthuje text, který je doprovází. Úplně bch to nepřirovnávala k Malému princi, řeklabych, že ačkoliv jsou si knížky v mnohém podobné, tady se setkáváte s konkrétními situacemi, ne s uceleným příběhem.

25.02.2022 5 z 5

Ničitel – Vzpoura zoidů Ničitel – Vzpoura zoidů Paul Stewart

Obrovským plusem této knížky jsou nádherné ilustrace, které jsou skoro na každé stránce. I příběh mi přijde jako velmi zajímavá variace na Čapkovo R.U.R. Další výhodu, kterou vidím po dočtení prvního dílu, že i přes otevřený konec nepotřebujete pokračování (v češtině byl vydán pouze druhý díl a zdá se, že třetí už nejspíš nedovydají). Hodnotím hodně dobře i překlad, který díky spoustě nových druhů rostlin a zvířat určitě nebyl jednoduchý.
A určitě je to příběh, v kterém si najdou něco starší i mladší čtenáři.

27.01.2022 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Další díl navazuje kvalitou na předchozí knížky v sérii (jednička pořád top strop!), ale tady už nás autor psychicky připravuje na to, že nejspíš Geralta si v dalších dílech tolik neužijeme, což je škoda.
Hodně mě potěšily úryvky se starobylých spisů, které hezky navnadí na kapitolu, ale když není nálada, dají se bezpochyby přeskočit.
Nevýhodou jsou strašně dlouhé kapitoly plné roztodivných jmen, která prostě znějí často stejně. Přiřadit si k osobám ještě místo, kde působí je nadliský úkol.
Mou zvědavou dušina nadchl výcvik Ciri, která se účastní nejenom toho zaklínačského, ale i čarodějnického, což nám opět odkrývá různá tajemství z těchto cechů, na které v předchozích knížkách nebyl čas.
Musím ale poukázat i na zvláštní rozložení pasáží a poněkud netradiční zakončení knížky. Předposlední část obsahuje dohady králů o budoucnosti dítěte Překvapení, kde nám jsou krásně nástíněné různé varianty, co se s Ciri zamýšlí. Pak ale jakoby se nechumelilo, skočíme k části poslední a to je poměrně zběžná rekapitulace čarodějnického výcviku, která končí odjezdem z kláštera. Upřímně - asi bych tyto dvě části buď prohodila, anebo si čarodějnický výcvik nechala až do knížky další. Každopádně konec knížky na mě působí spíš jako situace, která se vyřeší po otočení stránky a nezanechala ve mě napětí, které vím, že Sapkowského knížky dokážou jednoduše vyvolat.
Pořád je to ale bichle, co nemá daleko od pěti hvězd a jednoduše potřebujete vědět, jak to bude dál.

18.01.2022 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Toto byla moc příjemná oddechovka, která nenásilně otevřele spoustu dalších témat. Vtipní a trochu trhlí hrdinové, každý úplně jiný, ale o to snáze si k nim člověk našel vztah. A pro lepíky po bytě mám asi slabost.

08.01.2022 4 z 5