Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Afghánské tažení Afghánské tažení Steven Pressfield

Upřímně nejsem zrovna fanoušek válečné literatury a při čtení té hisotrické jsem se už mnohkrát spálila. Na druhou stranu tahle knížka je perfektní. Nedisponuje sice letopočty, na druhou stranu je plná dobový relálií, které vám autor nenápadně podsouvá v prběhu děje. Málokdy je historik zároveŇ dobrý vypravečem, toto je ovšem ten případ.

13.11.2020 4 z 5

Mapa v kůži Mapa v kůži Stephen R. Lawhead

Dobrý námět fantasy přečtený za jeden den. Dějová linka z původně nijakou a nudnou Mínou mě bavilao poznání víc, než ta hlavní se slavným "zcestovalým" Kitem. Na to, že je autor docela "vypsaný" knížka má spoustu much, nad kterými se nejde nepozastavit. Na druhou stranu na to, že je to oblbíený motiv cestování časem bych to řadila k těm zdařilejším. Škoda jen, že nedopřeložili další díly, mohlo se to hezky vyvrbit.

07.11.2020 3 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Na tuto novelku jsem narazila náhodou. Skvělé, výstižné, zařadila bych do povinné četby.

29.09.2020 5 z 5

Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Michal Široký

Nádherné ilustrace, opravdu boží......ale příběh krkolomný a zbytečně složitý. vyřešit na pdesáti stránkách staré nedorozumění a ještě tam do toho zachraňovat svět....méně je více pánové, příště na to prosím myslete ;)

27.09.2020 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ach jo, nedočíst rozečtenou knížku, to je mi táák proti srsti, ale tohle nedávám. Doopravdy nechápu ty kladné komentáře. Pro mě je tato knížka velkým zklamáním. Po velmi dobrém ,,Prvokovi" jsem se těšil na další vtipný příběh s rychlým spádem, místo toho nám ale autor předhodil knihu, kde je spousta až opravdu těžko uvěřitelných náhod. S velkým sebezapřením jsem přečetl přes dvě stě stran z pohledu Veroniky, ale když se tam zase řeší už po stopadesátý nevěra, nevěra, nevěra, tak už to člověku přijde jako laciná telenovela. Ne, knížka je (bohužel) bez nápadu.
Kniha pro mě osobně měla velký potenciál, číst jeden příběh z pohledu dvou lidí mi přišlo jako skvělý nápad. Bohužel je kniha pouze nudným, NEVĚRNÝM celkem...

18.09.2020 odpad!

Čeští cestovatelé Čeští cestovatelé Jana Jůzlová

Moc dobře zpracované, přehledné, hezká knížka nejen pro děti. trochu mi tam chybí podrobnosti např. o délce cesty, ale chápu, že patrně tyto údaje nejsou dochované.

02.09.2020 3 z 5

Čeští panovníci byli taky jenom lidi Čeští panovníci byli taky jenom lidi Martina Drijverová

Během cesty regiojetem jsem nahlédla do archivu a objevial tuto jednohubku. Kromě běžných faktů znamých z hodin dějepisu, přidává i pár zajíamvostí ze života, něco o drahých polovičkách slavných králů a krásně to celé je dokresleno slušnými ilustracemi.

02.09.2020 3 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Pavel Kantorek

Hezký dárek, pobaví

26.08.2020 3 z 5

Murphyho zákony pro zamilované Murphyho zákony pro zamilované Jiří Žáček

Knížky Jiřího Žáčka jsou osvědčené. Krátká vtipná knížka skvělá jako dárek, třeba na svatbu.

26.08.2020 3 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

Povedená série, to se musí nechat.
Osobně jsem byla v šoku, že se autor naučil v třetím díle sem tam hodit nějaký vtípek (nic, z čeho byste se za břicha popadali, ale snaha se cení). Dále hodnotím pozitivně dějové linky, hlavně Clayovu a Sirusovu, která pěkně doplnila děj.
Prvních asi sto stránek bylo božích. Čtivých, napínavých, opravdu skvělých. Střed knihy byl takový utahaný, obzvlášť, když se tam pedlovalo sem a tam. A Lizannina dějová linka docela ztratila na kvalitě.
Každopádně konec Bělokožce byl adekvátní, jen konec série mohl být jinou formou - věnovat všem postavám jednu kapitolu nebo ukončit jejich osudy alespoň ve dvou kapitolách, to by mi přišlo adekvátní. Na můj vkus to autor ukončil příliš stroze. Jakoby se mu nechtělo dál psát. Nu čtyři hvězdičky.

23.08.2020 4 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

První zásadní myšlenka k této knize.....vydavatelství nemělo dovolit, aby knížka vyšla. A neberte si to nijak zle, jen si myslím, že bylo ještě na čem pracovat a došlo k vydaní příliš brzo. Na druhou stranu klobouk dolů, jsou zde pasáže, které dokazují, že autorka psát umí. Jen je to celé takové chaotické, nedomrlé a ještě je tam spousta velkých much, co potřebuje domyslet a doladit.

Co musím pochválit je obálka -moc pěkná. Autorka poměrně slušně umí psát akce, kam ale nesmyslně vloží filosofické úvahy postav....
Dalším zajímavým postřehem bylo, že na to, že kniha má hlavního hrdinu, předurčeného k velkým věcem, hlavní hrdina vůbec hlavní není a ve změti postav se pak trochu ztrácí. Nemluvě o jeho naprosot zbytečném drakovi, který podle titulu knihy měl být stěžejní postavou.
Celkově to na mě místy působilo jako telenovely, kde toho chtějí strašně moc vyřešit najednou a pak nevyřeší nic. Nemluvě o jedné vševědoucí postavě, která ví všechno, ačkoliv čtenář nemůže být chytrý s ní, neboť její moudrost není podložená v textu.

Závěrem bych chtěla říct, že knížka má opravdu potenciál a za ten jí přísluší tři hvězdičky. Ale bohužel měla být vrácena autorce k přepsaní, protože to mohlo být něco. Nu škoda.

P.S. Doporučuji ke čtení začínajícícm spisovatelům....vždycky se můžeme poučit z chyb nejen našich, ale i z chyb druhých.

14.08.2020 3 z 5

Lékař léčí, příroda uzdravuje Lékař léčí, příroda uzdravuje Jiří Noha (p)

Stará knížka, ale vtipná a jendoduše skvělá. Dooknalý příklad populárně naučné bichle, která vás provede dějinami lékařstvi

11.08.2020 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Upřímně ta knížka je dobrá. Teda až na poslední dvě kapitoly, ty mě nějak nenadchly. Ale možná je to tím, že ten mozek je pro mě víc fascinující téma než vyprávění o dětství.

17.05.2020 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Markus Heitz

Bezkonkurečně nejlepší knížka série. Ano, bitva byl taková vlažná, nepřekvapivá a trochu bez nápadu, ale první dvě třetiny knihy, luxus a překvapení. A to tam prosím ani nebyla Hulálie.

14.05.2020 5 z 5

Panovníkova magie Panovníkova magie Markus Heitz

Inu pátý díl....osobně považuji třetí, čtvrtý a pátý díl za výplňkové a mohly být s klidným svědomím zredukováný alespoň do dvou knih místo tří, nic převratného se v knize nestalo, příliš mě nenadchla, ale pěkně přípravila půdo pro další díl.

14.05.2020 3 z 5

Totálně ulítlé prázdniny Totálně ulítlé prázdniny Thomas Brezina

I po letech nezklamala. Skvělá knížka na odpoledne, u níž se člověk zasměje a pobaví.

14.05.2020 5 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Konečně jsem se dostala k druhému dílu a musím uznat, že to byla opět skvělá kniha. Závěr nečekal nikdo a jsem neskutečně zvědaáv, co autorka provede v dalším díle.

14.05.2020 4 z 5

Gotické okno Gotické okno Ivona Březinová

Tuhle knížku jsem jako malá zbožňovala. A i teď po letech má vtip, grády a je to skvělá fantasy na české poměry. Proto pět hvězdiček :)

09.04.2020 5 z 5

Bráchové a jiné katastrofy Bráchové a jiné katastrofy Thomas Brezina

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy dostala. Protože není nic lepšího pro dítě, než když dostane knížku pro aktuální životní situaci. I po těch letech musím říct, že je to skvělá knížka, má děj, styl, dynamiku a úžasný humor.

09.04.2020 5 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Nepřestane mě to bavi. Strhující třetí díl mě pohltil a než jsem se nadávala byl konec. Skvělá série :D

01.04.2020 4 z 5