Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Kdo vydrží bydlet s bohy? Kdo vydrží bydlet s bohy? Mary Maz Evans

Peckovní záležitost! Na tuto knížku narazit jako menší, jsem opravdu u vytržení! Kam se hrabe Percy Jackson....tohle je teprve stylové pojetí bohů, kteří si na nic nehrají!
Bohužel jsem nečetla první díl a začala jsem až druhým. Ale bavila jsem se od začátku až do konce, několikrát se upřímně zasmála a bylo to moc příjmené dobrodružství. A za to ja luxusně propracovaná tak nžíka je, všetně ilustrací a mini "filmu" vedle čísla stránek dávám plných pět hvězdiček! Vřele doporučuji :)

07.11.2021 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Po letech jsem se konečně k této sérii dostala. A hned první knížka nasadila poměrně vysokou laťku. Povídky doplňované o tzv. hlasy rozumu vytváří zdání kontinuity. Celá knížka se čte velmi příjemně, líbí se mi i hra s klasickými pohádkami, které jsou zde zmíěny naprosto v netradičním pojetí. Za mě zatím velmi příjemné překvapení.

28.09.2021 5 z 5

Pamatuju blogové éry, kdy se tato kniha ještě publikovala na internetu. Ano, humoru ani moje smíchuvzdornost neodolá a ačkoliv potomky nemám, dokážu se krásně vcítit do kůže moderního fotra. Moc se těším až to porovnám s filmem. )no porvnám -spíš až se nafilm podívám ;) )

19.09.2021 4 z 5

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Příjemná oddechovka, spousta povídek mi sedla, zasmála jsem se u nich, zpříjemnily mi parné dny, jiné zůstaly buď nepochopené nebo mě tolik nezaujaly. U asi dvou povídek se mi stalo, že dějová linka se rozdvojila a v pointu se nespojila, na druhou stranu nenašla jsem ještě povídkovou knihu, kde by mi na sto procent sedělo vše.
Zklámáním bylo, že zahradnická tématika se v knize vyskytovala výjimečně a ony povídky byly řazeny slabší. Od autora je to má prvotina, nemohu tedy srovnat Blba na zahrádce s předchozími knížkami.
Nejedná se o dílo, co bych musela mít nutně doma, ale ráda si další autorovy knižky v budoucnu jako oddechovku přečtu. Přece jen se mi líbí jazyk použitý v knize a slovní hříčky, které bohužel současná literatura často postrádá.

20.08.2021 4 z 5

Neuvěřitelně šílené příběhy Neuvěřitelně šílené příběhy Lukáš Pavlásek

Původně jsem byla z knížky taková rozpačitá, ač jsem se sebevíc snažila odprostit od dospěláckých názorů, některé povídky mi spíše přišly "trapné" než šílené, ale ve výsledku šílené povídky převažovaly, otázky na konci každé se mi líbily otázky a přijde mi to jako skvělý materiál podporující kreativitu ideální pro druháky, třeťáky. Je to knžíka, kterou si dokážu představit jako zpestření hodin čtení, na níž lze navázat tvorbou vlastní povídky, kde se fantazii meze nekladou.

20.08.2021 4 z 5

Propast Propast Tomáš Kučerovský

Nádherné grafické zpracování, které doplňuje zajímavý příběh. Osobně mě nezaujala část příběhu, které se odehrávala v samotné propasti, nutno podotknout, že tam byl děj chaotický a takový prazvláštní - za mě nejslabší část knížky. Ale věřím, že mladší čtenáře knížka nadchne a budou chtít určitě navštívit Hranickou propast i jeskyně.

03.07.2021

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížka s masivní reklamou. Nádherné ilustrace. Poutavý příběh, který ale narušuje případná koncovka -ej (ano, někdo je tu moc rýpavej, ale tady v této knížce mi to přišlo opravdu zbytečné, když si autor přeje nářečí, nechť je to tam celou dobu, pak to nebude působit jako chyba). Dějová linka se mi moc líbila, závěr hodnotím jako trochu uspěchaný. Musím souhlasit s JohnemCZ, že to opravdu mohlo nějak vygradovat, neboť závěrečný příběh, který má být pro Gumpa opravodovou výzvou je ze všech nejkratší a celkově tak nějak to vlastně skončí dobře ve dvou větách. Knížka je to moc pěkná, má své poslání a určitě má co předat, takže můžu vřele doporučit přečtení.

03.07.2021

Klášter nejsvětějšího srdce Klášter nejsvětějšího srdce Štěpánka Jislová

(SPOILER) První, co mě zaujalo byla obálka i anotace a hlavně fakt, že se jedná o komiks v pevné vazbě (to se moc často nevidí). Po otevření mě trošku vyděsili "bílí zombíci" aneb čistě bílá barva u postav knížky, která výrazně kontrastovala z pozadím. Nutno podotknou, že na první pohled trošku divné, na druhou stranu praktické, postavy opravdu zaujaly. Nádherně kreslené bylo hlavně pozadí, pěkně zachycená architektura - to se musí opravdu vypíchnout!
Co se týče děje - velmi zajímavý nápad. Bohužel fáze tápání se vzhledem k vyhrocenému závěru poměrně dost táhla a člověk pořád čekal, co bude. Smutný byl ale fakt, že konec toho moc neobjasnil, naopak vyvolal touhu po pokračování. Otázkou však je, zda pokračování bude. Každopádně počin zajímavý, zápletka nevšední, otázkou však zůstává, co s dějem a postavami bude v pokračování (bude-li nějaké).

Spoiler!
Ano, lze se domnívat, že Stibor už klášter neopustí, na druhou stranu, myslím, že příběh by si zasloužil pokračování, kde by bylo alespoň nějak vysvětleno proč....

22.06.2021 4 z 5

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Dlouho jsem nesáhla po Poseroutkovi a je pravda, že mezitím opět přibylo opravdu hooodně dílu...každopádně u této série je parádní, že je vám prakticky jedno, kde jste skončili. A tento tématický příběh o letní dovolené mě ale opravdu bavil! Pocitově bych řekla, že je i srovnatelný s prvními díly (ty jsem si opravdu užívala, ale je pravdou, že jsem byla o pár let mladší).

22.06.2021 4 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

(SPOILER) Ach jo. Ten příběh měl grády a docela šťávu do chvíle, než jedna mužská postava za druhou začali řešit svoji orientaci (ano, došlo mi, že tato knížka má naopak pomoci teenagerům s hledáním), ale kde jsou ty doby, kdy kluk neměl zájem o holku, protože to byla kamarádka nebo prostě svoji vysněnou ještě nenašel? Teď už je hlavním důvodem orientace. Ačkoliv jsem četla už mnoho komiksů od této autorky, toto mě ve výsledku zklamalo navzdory lákavému prostředí a bezprostřední hlavní postavě.

19.06.2021 2 z 5

Odporné dětství a příšerní rodiče Odporné dětství a příšerní rodiče Vladimíra Krejčí

Ale buďme upřímní - nápad této knížky je super! Jedinou nevýhodou je sestupná tendence záživnosti, kterou tato knížka rozohodně diponuje. Perfektní oddechovka pro nenáročné nadšence do historie ;)

16.06.2021 3 z 5

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Knížku jsem dočetla po dlouhé době a nutno podotknout, že nic moc. První knížka představila zajímavou myšlenku kovokrve, což mě původně opravdu nadchlo. Tahle druhá knížka je jen zbytečným pokračováním, kde prakticky nejzajímavější je závěr. Sem tam se sice člověk dozví něco, co se mu hodí k rozuzlení příběhu, na druhou stranu knížka neobsahuje nic, co by se nedalo zahrnout do předchozí (pokud by měla nějakou stovku stránek navíc, vůbec by to nevadilo). Za mě na druhém díle zůstává pozitivní hlavně obálka (ta je ve srovnání s prvním dílem opravdu lepší), ostatní pozitiva vylpývající z prvního dílu v průběhu čtení tak nějak mizela. Spousta lidí si stěžuje na proměnu Liama - nic, co by se nedalo očekávat. Za mě bohužel zahození příběhu, který měl opravdu potenciál.

21.05.2021 1 z 5

Panství krve a kovu Panství krve a kovu Sara Holland

(SPOILER) Zajímavý námět ve krásném čtivém provedení. Největší plus je za mě originální pojetí vnímání času. Hlavní hrdinka mi byla sympatická jen příležitostně, její pravidelné vzdychání na Roanem....tak trošku jsem doufala, že by mohl být zrádcem, ale to bych od něj chtěla asi moc. Liam byl jasný už od záčátku a jsem docela zvědavá, co s tímto vztahem udělá autorka v dalším díle.

27.04.2021 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Myslím, že tato knížka může s klidem následovat ty, na které byla uvalena kletba krásných obálek. Vizuálně - za mě lluxusně zpracovaná knížka, i nápad se soutěží ilustrací super (a že ty ilustrace jsou krásné, klobouk dolů před všemi, co je kreslili).

Co se týče děje - na můj vkus je začátek poměrně zdlouhavý, střední část knihy na děti vcelku depresivní (raději nepočítám, kolik kapitol končilo tím, že osud v nich zmíněných postav nebude jiný než tragický) a konec měl docela spád a tam jsem si čtení docela užila (i když teda problematika Ikabogů a nahrobení....ehm, budiž)
Pominu-li fakt, že dnešní děti jsou patrně už zvyklé na jiný "styl" pohádek (akční filmy, kde smrt nebývá výjimkou), těžko říct, co si z toho odnese šesti-, sedmileté dítě (to je na posouzení jiných). I když příběh byl vskutku dobře promyšlen (to se zase musí nechat ;)), nemůžu říct, že bych byla uchvácena. Možná je to tím, že už jsem na to stará, možná je to tím, že místy to bylo na mě příliš zdlouhavé a dějově se to neposunulo. Každopádně byly zde i momenty, které jsem si užila. Takže 3,5 hvězdičky za mě.

26.04.2021 3 z 5

Pohádkový detektiv Pohádkový detektiv Zdeněk Karel Slabý

Ta knížka má takový potenciál, ale jeden nekonečný příběh na kapitoly to tak trošku kazí. Celkvoě jsou v knížce tři příběhy, které se autor nasnaží prolínat. Na druhou stranu já bych klidně místo snažit se o návaznost, jednotlivé kapitoly/příběhy víc osamostatnila.
Knížka má spoustu skvělých postav, hezky si hraje se jmény, moderními technologiemi a místy je vtipná. Jen ta věčná "nutnost" navázat příběhy mě dost otravovala.

11.03.2021 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Upřímně knížka se četla krásně. Fakt mě to bavilo. Bohužel pak se pozornost od hry odklonila k romantické zápletce, s kterou autorka mohla počkat. Klidně, ať se do ní pusít v druhém díle, ale tady díky tomu knížka ztratila ten šmrnc. Identita hlavního "záporáka" mě upřímně nepřekvapila, podezřívala jsem ho celou dobu. Ačkoliv konec byl podle mě zpackaný, hodlám se pustit do pokračování. I přesto všechno za nápad a většinu knihy - čtyři hvězdičky.

07.03.2021 4 z 5

Lásky královské Lásky královské Miloš Václav Kratochvíl

Tady jsem se nezdráhala dát 5 hvězdiček. Proč? Krásná, čtivá knížka, která nabízí úplně jiný pohled na dějiny. Ano, běžné se dozvídáme o tom, co kde panovník vybudoval, proč si bral zorvna tuto ženu...ale tento ženský pohled mi chyběl. A ač už je to kniha historii věrná, či smyšlené vyprávění, je to moc hezké. Ne, nechtěla bych být královnou, obzvlášť ne, v této době. Ale jsem ráda za nový pohled na věc.

22.01.2021

Pokladnice kentaurů Pokladnice kentaurů Renata Štulcová

Předposlední knížka této série, kde se ani tolik neřeší, co bude s chudákem Marinou, spíš, zda jste #týmArthos nebo #týmRowan (nebo možná řeší, ale nás stejně zajímá výše zmíněné :D)
Musím podotknout, že konečně od pátého dílu mě postava Rowana tolik neotravovala a nekazila každý odstavec knihy (protože jak v pátém, tak šestém díle musím kriticky podotknout, že ta kniha už nebyla o Marině, ale spíš tady o lordovi). Svým způsobem ho tady bylo tak akorát a byla jsem nadšená, že může Marina trávit čas taky s někým jiným.
Začátek knížky byl boží. Už jsem četla několik kritických poznatků, že prý mnoho lidí mělo problém se začíst. To u mě trvalo první dvě kapitoly. Pak se pohledy sice střídaly, ale krásně se doplňovaly. A kapitoly z pohledy Médey - paráda. Byla jsem ráda, že jsem si odpočinula od Marinina pohledu, za mě skvělé zpestření, moc mě to bavilo. Výcvik u Bastet (s výjimkou míchání lektvarů) mi zas tak zajímavý nepřišel, o to víc jsem si pak užívala části, kdy pátrali po knize a všichni byli ve škole. Zápletka se ztrácením věcí byla taky dobrý nápad, jen mě trošku mrzelo, že viník byl tak očividný (protože Marina je přece jen moc mladá na Alzheimera a pandemie Alzheimera ve škole je nepravděpodobná možnost).
A konec! Jsem ráda, že oba týmy mají stále naději ;) Na druhou stranu mě trošku mrzí, že mezi nadějným začátkem a otevřeným koncem moc děje neproběhlo. Nebo jinak - předchozí díly měly daleko ucelenější zápletku a dějovou linku, tady mi to trošku chybí. Snad mile překvapí osmý díl a co se započalo zde, se dokončí tam.

13.01.2021 4 z 5

Křup! Křup! Adam Rex

Česká obálka je boží, příběh je správně šílený, ocení knížku fanoušci Holly Blackové. Jen mě mrzí, že celá série není dopřeložená, jsem však nadšená natolik, že si zbylé knížky ráda přečtu v originále.

04.01.2021 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Noo..začala jsem číst kdysi dávno v angličtina a pak ejhle...kousek od domova mi prodávají českou verzi - tu jsem musela mít, i kdybych ji četla jen jednou. A po dočtení mohu říct, že si ji brzy přečtu znovu. Protože není nic lepšího než zajímavý vánoční příběh uprostřed parného léta, natož správný vánoční příběh v průběhu vánočních svátků.

Rereading: Po shlédnutí seriálu musím říct, že knížka je pořád lepší. Seriálu to hodně kazí nesympatická Lily, která je v knížce úplně boží a správně praštěná.

30.12.2020 5 z 5