Pohádkový detektiv

Pohádkový detektiv

Břetislav Hostivít je detektiv každým coulem. Umí se rychle rozhodnout a pronásleduje zločince až na kraj světa. Seznámí nás nejen s Čapím Nůskem, v němž žije, ale i s Devaterníkem. On je totiž Břetislav detektivem v pohádkovém světě, takže řeší záhady a zločiny mezi vílami, černokněžníky, čarodějnicemi, ale bojuje také s draky i podzemními bytostmi. Dítě-čtenář luští záhady společně s hlavním hrdinou. Knížka upoutá jak interaktivním vyprávěním, tak pěkným bohatým jazykem: rozšiřuje slovní zásobu, útočí na dětskou fantazii a nutí dítě při čtení hravou formou přemýšlet. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26222/pohadkovy-detektiv-26222.jpg 4.815
Dobrodružné, Literatura česká
Vydáno:, Albatros

Naias
18.06.2015

V knižke sa ukrýva nemalá porcia fantázie i humoru (miniobri ma dostali), sympatických i zloprajných rozprávkových bytostí zažívajúcich dobrodružstvá okorenené napínavým pátraním. Chvíľami som im normálne závidela. Dostať tak na narodeniny štít odrážajúci rany osudu, čo viac by si mohol človek želať?

KlárkaD
30.11.2011

Nosím fialovou čepici a pod nosem mám úzký knírek. Jsem rychlý a pohotový, dovedu přemýšlet, rozmýšlet a vymýšlet, jako když bičem mrská, umím se rozhodovat ve zlomku vteřiny, pronásledovat zločince až na kraj světa a odhalovat sebeskytější tajemství..................Jedna z mých nejoblíbenějších knížek z dětsví, kterou budu navždy milovat pro její originalitu, čtivost a zábavu od první do poslední stránky.

zuzosch
29.10.2011

Tuto knihu jsem četla velmi dávno její název byl tehdy "Pohádkový detektiv Břetislav Hostivít" a ilustroval ji Miloš Noll. Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek- napínavá, zábavná dětská "detektivka".