Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Před zraky Tzulana Před zraky Tzulana Markus Heitz

Jsem mile překvapená, hodně dobrý díl, ačkoli již čtvrtý v pořadí. Hravě předčí nejeden z předchozích.
Druhá půlka knížky převálcovala kvalitou tu první, konečně jsme viděly osud i někoho jiného než Lodrika, zvaného Koláčkožrout, a pěkně se to tam rozjelo. Jen škoda, že chvilku potrvá, než se dostanu k pokračování :/
Za zmínku stojí i bezejmenný hrdina, co jede do bitvy v papučích :DDD Navždy zůstane v mé srdci ;) Stejně jako král Pardon má malé bezvýznamné plus, neboť pije kakao :D

29.03.2020 4 z 5

Prsa očima plastického chirurga Prsa očima plastického chirurga Jan Měšťák

Zajímavý náhled do světa plastické chirurgie, jendoduše a přehledně napsáno.

24.03.2020 2 z 5

Řád vysokých mečů Řád vysokých mečů Markus Heitz

O trochu slabší než jednička, ale házení dortem to povýšilo na novou úroveň. Plus je tu pár nových postav, které nelze nemilovat. Pralinky soupeří s popularitou Valjakova.

05.03.2020 3 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Jsem příjemně překvapená. Zatímco u Trpaslíků mi pomalý rozjezd vadil, pasáže bez akce mě nudily, tak zde jsem nadšená. Líbí se mi široké spektrum postav, charaktery, dynamika knížky. Nemůžu se dočkat, co bude dál.

27.02.2020 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

No, jsem víc než pozitivně překvapená. Druhý díl byl ještě lepší než jednička. Blacková je opravdu královnou nečekaného.

27.02.2020 5 z 5

Máme kostru ve skříni Máme kostru ve skříni Jana Štroblová

Krásné ilustrace, ale jen šest básniček, co mě zaujaly svým textem. Každopádně oceňuju formu a strachy autorů básniček na konci.

27.02.2020 4 z 5

Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktov o zvieratách Maja Säfström

Krásné zpracování, minimum textu s maximem informací, myslím, že děti dokáže bez problémů nadchnout. Na druhou stranu valná většina zajímavostí se soustředí na čůrání a kakání, což je trošku mínus.

16.02.2020 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Nemám ráda superhrdiny. Nesnáším superhrdinské filmy. Ale tahle knížka mě chytla a až do svého konce nepustila. Krásný příběh, spousta zajíamvých otázek, pířjemné postavy, které nelze nemít rád a spousta otázek, které snad budou zodpovězené v dalším díle (prosím, ať to nemá víc, než tři).

16.02.2020 5 z 5

Vojáčci: legionáři - rytíři - samurajové Vojáčci: legionáři - rytíři - samurajové Pavel Kolín

Pět hvězdiček. Jedná se o interaktivní knížku, kterou vlastně zničíte tím, jak z ní budete vystíhávat. Na druhou stranu, oceňuji, že knížka je natištěná tak, že se s tím počítá, vojáčci jsou oboustranní. Navíc je zde ještě možnost se kreativně vyřádit.
Na druhou stranu si úplně nejsem jistá, kolik dětí dnes vezme za vděk papírové vojáčky. Každopádně já bych z toho jako malá byla nadšená, určitě i o něco více, než jsem teď

07.02.2020 5 z 5

Kreslené vtipy pro děti Kreslené vtipy pro děti Zuzana Neubauerová

Knížku jsem si užila plnými doušky :D

05.02.2020 5 z 5

Čarověník Čarověník Marie Rejfová

Strašně jsem se na knihu těšila, o to zklamanější jsem byla, když jsem se pustila do čtení. Styl psaní ani postavy mi naprosto nesedly. Bohužel se mi i těžko hledají pozitiva. Snad jen okouzlující obálka a české reálie stojí za zmínku. Asi jsme si s touto knihou jednoduše nebyly souzené.

15.12.2019 odpad!

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

Tato série je taková zvláštní. Stále jsem nepochopila to veřejné nadšení. Kočkoveverčák je bezpochyby skvělá postava, která se od prvního dílu pěkně rozvinula a měla spoustu úžasných momentů. Na druhou stranu Kellen...na začátku knihy jsem ho neměla ráda stejně jako na zčátku toho prvního, ale na konci obou jsem se s ním tak nějak smířila. Tak uvidíme, co díl další.
Jinak na to, že je to druhá knížka, oceňuji, že nebyla slabší. Avšak ani nějak převratně lepší.

21.09.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Skvělá česká fantasy....mohu vřele doporučit.

10.08.2019 5 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Tolik skvělých věcí jsem o této knize slyšela, na besedě s autorem jsem byla a nu....tři hvězdičky.
Zajímavá fantasy s novým světem a úplně novým nádechem. Nevím, slyšela jsem o knížce samé dobré a rozhovor s autorem, co jsem zhlédla mě nadchl. Ale upřímně? Hlášky tam byly vtipné, kniha byla čtivá. Kočkoveverčák postava zajímavá. Ale dát tomu víc než tři hvězdičky? Tentokrát budu skoupá. Nedám. Třeba mě druhý díl přesvědčí.

10.08.2019 3 z 5

Teda....začátek je dlouhý. Fakt dlouhý, Ale kdo to zvládne, pak se to hezky rozjede. Zajímavý děj, pěkné zvraty. Pak je tu konec. Všechno jde bźbytečně rychle, na nic najednou není čas. Jako by to autorka potřebovala rup šup ukončit.
Nejsem sice cílová skupina, oceňuji super nápad, ale rozložení děje zrovna domyšlené není. Zdlouhavý začátek odpustím, ale takový rychly konec? Proto jen tři hvězdičky.

04.08.2019 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Upřímně... nejdřív jsem viděla film a ten mě nadchnul, tak jsem si říkala, že zkusím knihu....tady byly dvě možnosti, buď bude film přesně podle knihy a bude mě to bavit anebo to bude jiné, kýčovité a nadšená z toho rozhodně nebudu. Nastala možnost třetí :D Knížka mě opravdu bavila, užívala jsem si každou stránku. Na young adult literaturu poměrně dost hlubokých filosofických myšlenek, nad nimiž se opravdu stálo za to se zamyslet. Silně uvažuju o tom, že si knížku pořídím domů a napadla mě i taková kacířská myšlenka, že si dokonce některé zajímavé myšlenky v knize tužkou podtrhnu :D

21.06.2019 5 z 5

Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Nemetonburk aneb Tajemství ve skále Renata Štulcová

Konečně jsem ji sehnala za rozumnou cenu a musím uznat, že to bylo fakt něco. Skvělý děj, napínavý příběh, spousta nových a zajímavých informací a opět bylo to strašně čtivé.

04.05.2019 5 z 5

Kočičí zlato Kočičí zlato Amy Reeder Hadley

Oblíbený komiks mé puberty :D Outfity v něm jsou vskutku nápadité ;)

30.01.2019 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Potom, co jsem četla Daň peklu, je tohle skvělá volba. Navíc Kaye a Roiben se v knížce objevují, což je příjemný bonus. Opět velmi čtivé, nepředvídatelné a za jeden den přečtené dobrodružství. Akorát tady jsem opravdu hodně zvědavá na pokračování. Protože ten konec - takové umí jen Holly Blacková :)

09.01.2019 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Nebvyklý příběh, nové pojetí víl a charismatičtí hlavní hrdinové. Jen škoda, že série nebyla dovydaná :( Jedna z knížek ke které se vracím.

09.01.2019 5 z 5