Daň peklu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující se po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefit na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí. Proto ji požádají, aby jim pomohla v boji s elfskými mocipány, neboť se naplnila sedmiletá lhůta a jejich národ musí o halloweenské noci přijetím Pekelné daně stvrdit své vazalství vůči kouzelnému dvoru Prokletých. Ale pokud by se Kaye odhodlala stát se obětinou, smlouva zůstane nenaplněna a skřítkové by získali svobodu. Dívka prosbu vyslyší a spolu s Janetiným starším bratrem Cornym pronikne do bezcitného světa Neviditelných, aby se o nich i o sobě dověděla víc. Jakou úlohu však hraje v téhle nemilosrdné říši záhadný Roiben, kterého zachránila před jistou smrtí a který je tak přitažlivý? Je celá hra na obětování vážně jenom jako, anebo navzdory všem skřítčím ujištěním začalo jít do tuhého, protože za celou záležitostí stojí kdosi mocnější a Kaye čeká boj o holý život v kulisách, jež jsme vyhradili snům a pohádkám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25910/dan-peklu-25910.jpg 4.3157
Série:

Moderní příběhy z čarovné říše (1.)

Orig. název:

Tithe (2002)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Daň peklu

Přidat komentář
zinon
02. dubna

Na tuto knížku jsem se vrhla po přečtení Krutého prince, který mě moc bavil. Daň peklu se mi tolik nelíbila...bylo to na můj vkus moc stručné :) a jiné pasáže zase obsáhlé (ty jsem dokonce téměř přeskakovala, protože mě nebavily - hlavně ten začátek). Tuto autorku mám ráda, píše tak nějak jinak....a to je osvěžující :)

Marta88
02. února

Knihu jsem četla již po třetí, což pro mě není úplně typické, ale tuhle jízdu jsem si užila jako poprvé. Některé scény mi rezonují celým tělem.

katie1698
25. ledna

Úžasná knížka ze které mrazí v páteři.

Kikulka97
09. ledna

Nebvyklý příběh, nové pojetí víl a charismatičtí hlavní hrdinové. Jen škoda, že série nebyla dovydaná :( Jedna z knížek ke které se vracím.

Atekram
29.12.2018

Moje srdcovka, kterou jsem poprvé četla někdy v 15 a dodnes se k ní pravidelně vracím. Ačkoli je v knize romantika, není to přeslazené, přehnané ani pitomé. Autorka dokáže na pár stránkách vykreslit svět kouzelných jako děsivé, kruté, dekadentní, zvrácené ale i úchvatné místo. O hrdiny opravdu bojíme a často jsme zhnusení jejich činy, ačkoli jsme si je oblíbili. Oceňuji hlavně, že postavy jsou inteligentní, plastické, neuvažují černobíle, což vůbec není v tomto žánru samozřejmost.

hurikan123
04.05.2018

zdá se mi to dost podobný jak nejtemnější část lesa..... takže fakt dobrý!!!

trudoš
25.03.2018

Holly Blacková se ve své autorské prvotině rozhodla převést postavy z bájí a legend do moderní doby, aniž by přitom působily naivně. Její čarovná říše tak rozhodně není roztomiloučká planinka s jednorožci. Tady vládnou smrtící intriky a odpor k lidem. A uprostřed neviditelného boje o moc se ocitá šestnáctiletá Kaye, obyčejná holka s minulostí drobet nejasnou. Přestože měla být původně šachovou figurkou v rukou proradnějších, velice záhy se z ní stává neřízená střela, nad níž nemá kontrolu nikdo.
Silnou stránkou autorky je schopnost vidět do duše mladých. Život v přívěsu, práce v barech či pumpách a noční alkoholové párty bez konce se mohou zdát od patnáctého roku nadnesené, k realitě však mají podle mě daleko blíže, než kdejaké princeznovské deníky z velkoměsta. Přesto mi Daň peklu přišla stále jako standard dívčí literatury. Na malém prostoru věnovala autorka víc energie líčení pubertálních lásek a tužeb, než hlavní dějové lince, která přitom nepostrádá jistou dávku nápaditosti. Škoda.

Shinju
31.03.2017

Moc krásná knížka. Mám ráda knihy od této autorky, protože v každé knížce dokáže něčím novým překvapit.

Autor a jeho další knihy

Holly Black

Holly Black
americká, 1971

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Daň peklu je:

v Přečtených233x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených32x
v Knihotéce73x
v Chystám se číst43x
v Chci si koupit13x
v dalších seznamech3x