Daň peklu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující se po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefit na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí. Proto ji požádají, aby jim pomohla v boji s elfskými mocipány, neboť se naplnila sedmiletá lhůta a jejich národ musí o halloweenské noci přijetím Pekelné daně stvrdit své vazalství vůči kouzelnému dvoru Prokletých. Ale pokud by se Kaye odhodlala stát se obětinou, smlouva zůstane nenaplněna a skřítkové by získali svobodu. Dívka prosbu vyslyší a spolu s Janetiným starším bratrem Cornym pronikne do bezcitného světa Neviditelných, aby se o nich i o sobě dověděla víc. Jakou úlohu však hraje v téhle nemilosrdné říši záhadný Roiben, kterého zachránila před jistou smrtí a který je tak přitažlivý? Je celá hra na obětování vážně jenom jako, anebo navzdory všem skřítčím ujištěním začalo jít do tuhého, protože za celou záležitostí stojí kdosi mocnější a Kaye čeká boj o holý život v kulisách, jež jsme vyhradili snům a pohádkám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25910/dan-peklu-25910.jpg 4.3177
Série

Moderní příběhy z čarovné říše 1.

Žánr
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Tithe, 2002

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Daň peklu

Přidat komentář
vera4097
17. dubna

líbí se mi, chci si přečíst další díly :/

haaabi
12. dubna

Přiznám se, že Kaye mě na začátku trochu štvala (no dobře, tak mě lehce štvala skoro pořád), ale i tak je Holly Black prostě boží a zatím mě nikdy nezklamala. Opět kouzelný ale drsný svět elfů, víl a jiných bytostí, kam se jen tak někdo z lidí nepodívá. A my díky Holly můžeme.


Friggthegod
21. ledna

skvělá kniha od Holly jako vždy, na to jak je krátká není stroze napsaná a děj příjemně ubíhá, na neobvyklé zvraty se vždy další knihou těším a ani tentokrát nezklamala, hlavní postava Kaye má zajímavý příběh a není jen nudná pubertačka, autorka se stále drží tématiky víl a to jen dobře jelikož to není okoukané, plus kapesní velikost je taky super

heliiinka
11. ledna

Nějak mě to nevtáhlo. Chyběly mi tam souvislosti, takhle to působilo trochu nereálně a situace byly násilně napasované do požadované formy. Roiben je sympaticky tajemný, Kaye je divná, nelogická a nesympatická.
Pozn. Krutý princ od této autorky je super :)

kolacky
29.06.2019

Rozhodně bych v češtině uvítala i druhý a třetí díl...

Erinka24
09.06.2019

Naprosto dokonalá kniha, nevšední příběh. Všechna díla této autorky se mi líbí, autorka vytváří nový svět s určitými pravidly a bytostmi, dechberoucí.

zinon
02.04.2019

Na tuto knížku jsem se vrhla po přečtení Krutého prince, který mě moc bavil. Daň peklu se mi tolik nelíbila...bylo to na můj vkus moc stručné :) a jiné pasáže zase obsáhlé (ty jsem dokonce téměř přeskakovala, protože mě nebavily - hlavně ten začátek). Tuto autorku mám ráda, píše tak nějak jinak....a to je osvěžující :)

Marta88
02.02.2019

Knihu jsem četla již po třetí, což pro mě není úplně typické, ale tuhle jízdu jsem si užila jako poprvé. Některé scény mi rezonují celým tělem.

1

Doporučujeme

Předurčená
Předurčená
Jiskra v popelu
Jiskra v popelu
Jantarové kukátko
Jantarové kukátko
Akademie Evernight
Akademie Evernight