Nikdyuš: zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

1. díl světově úspěšné série z kouzelnického světa Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375538/nikdyus-zkousky-jez-podstoupila-mor-XOE-375538.jpg 4.4363

Nikdyuš / Ničnever 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

The Trials of Morrigan Crow, 2017

Kniha Nikdyuš: zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Refadora

Nejsem cílovou skupinou- nejsem dítě ani nečtu fantasy, knížku jsem si kdysi koupila spíš omylem a začala jsem ji nyní číst jako oddechovou po několika náročnějších thrillerech.. Přesto musím říct, že knížka má něco do sebe a v mladším věku bych z ní nejspíš byla nadšená. Moc se mi líbí, jak je vykreslený svět, do kterého se hrdinka dostane, a její dobrodružství jsou popsaná velmi poutavě a nechybí ani ponaučení. Trochu mi chybělo více interakce mezi Morrigan a jejími vrstevníky a podrobnější vykreslení ostatních postav v jejím věku.

veru1367

Knížku jsem si oblíbila kvůli kouzelnému světu. Hodně lidí tady v komentářích říká, že je podobná HP. Mně to teda nepřišlo. :D

AnieWolf

Knihu jsem začala číst v 9 letech, ale odkládám ji na později a vrátím se k ní až budu starší. Nerozumím hodně slovům tak myslím, že není vhodná pro děti mého věku. Ale těším se na ni do budoucna.

Kolombus

príbeh prekvapil, nakoľko som sa nevyhla šumu o tom ako je to napodobenina HP. Kniha sa číta skvelo, príbeh ubieha a ak ho raz začnete čítať, rovno si zaobstarajte aj druhý diel a verte, že tretí budete netrpezlivo očakávať :D

Ouninka

Bohužel jsem nedočetla, ale věřím, že pro cílovou věkovou skupinu, pro kterou je kniha určena je to báječný příběh :-). Jen já už jsem na to asi ,,stará.. :-).

IvetKl

Příběh je místy podobný Harrymu Potterovi, ale HP je top. Toto bylo milé, ale rozhodně méně propracovanější. Uvidím v druhém díle, který si rozhodně nenechám ujít.

KatieWolfLover
07.11.2020

Knížku jsem si oblíbila už jen kvůli kouzelnému světu a skvělé hlavní postavě Morrigan, se kterou jsem napříč knihou soucítila. Je pravdu, že s Harrym Potterem bylo pár podobností, ale všimla jsem si jich až, když jsem si četla recenze. Nejspíše bych uvítala více informací o Divinské společnosti, o kterou je takový zájem a také možná o Nikdyuši, z kterého známe snad jen Deucalion a náměstí, ve kterém se odehrával druhý úkol.

Chápu, že je to knížka pro mladší, u které nejsou nutné detailní popisy postav, ale například Jack a Hawthorne mi přišli tak trochu průhlední a podobní. Líbily se mi samotné zkoušky, které měly větší hloubku než nějaké 'kdo přemůže nejlíp draka' a vypovídaly něco o jejich účastnících.

Těším se na další díl, ve kterém se snad dozvíme něco málo o Divinské společnosti a -jak už vypovídá anotace- o schopnostech Morrigan.

sovicka_adelka
26.10.2020