Nikdyuš: zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

1. díl světově úspěšné série z kouzelnického světa Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375538/nikdyus-zkousky-jez-podstoupila-mor-XOE-375538.jpg 4.4363
Série

Nikdyuš / Ničnever 1.

Žánr
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

The Trials of Morrigan Crow, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (103)

Kniha Nikdyuš: zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Přidat komentář
Refadora
13. dubna

Nejsem cílovou skupinou- nejsem dítě ani nečtu fantasy, knížku jsem si kdysi koupila spíš omylem a začala jsem ji nyní číst jako oddechovou po několika náročnějších thrillerech.. Přesto musím říct, že knížka má něco do sebe a v mladším věku bych z ní nejspíš byla nadšená. Moc se mi líbí, jak je vykreslený svět, do kterého se hrdinka dostane, a její dobrodružství jsou popsaná velmi poutavě a nechybí ani ponaučení. Trochu mi chybělo více interakce mezi Morrigan a jejími vrstevníky a podrobnější vykreslení ostatních postav v jejím věku.

veru1367
04. dubna

Knížku jsem si oblíbila kvůli kouzelnému světu. Hodně lidí tady v komentářích říká, že je podobná HP. Mně to teda nepřišlo. :D


AnieWolf
02. dubna

Knihu jsem začala číst v 9 letech, ale odkládám ji na později a vrátím se k ní až budu starší. Nerozumím hodně slovům tak myslím, že není vhodná pro děti mého věku. Ale těším se na ni do budoucna.

Kolombus
21. března

príbeh prekvapil, nakoľko som sa nevyhla šumu o tom ako je to napodobenina HP. Kniha sa číta skvelo, príbeh ubieha a ak ho raz začnete čítať, rovno si zaobstarajte aj druhý diel a verte, že tretí budete netrpezlivo očakávať :D

Ouninka
14. března

Bohužel jsem nedočetla, ale věřím, že pro cílovou věkovou skupinu, pro kterou je kniha určena je to báječný příběh :-). Jen já už jsem na to asi ,,stará.. :-).

IvetKl
21. února

Příběh je místy podobný Harrymu Potterovi, ale HP je top. Toto bylo milé, ale rozhodně méně propracovanější. Uvidím v druhém díle, který si rozhodně nenechám ujít.

KatieWolfLover
07.11.2020

Knížku jsem si oblíbila už jen kvůli kouzelnému světu a skvělé hlavní postavě Morrigan, se kterou jsem napříč knihou soucítila. Je pravdu, že s Harrym Potterem bylo pár podobností, ale všimla jsem si jich až, když jsem si četla recenze. Nejspíše bych uvítala více informací o Divinské společnosti, o kterou je takový zájem a také možná o Nikdyuši, z kterého známe snad jen Deucalion a náměstí, ve kterém se odehrával druhý úkol.

Chápu, že je to knížka pro mladší, u které nejsou nutné detailní popisy postav, ale například Jack a Hawthorne mi přišli tak trochu průhlední a podobní. Líbily se mi samotné zkoušky, které měly větší hloubku než nějaké 'kdo přemůže nejlíp draka' a vypovídaly něco o jejich účastnících.

Těším se na další díl, ve kterém se snad dozvíme něco málo o Divinské společnosti a -jak už vypovídá anotace- o schopnostech Morrigan.

sovicka_adelka
26.10.2020

Skvělá kniha právě jsem dočetla. Napínavé až do konce. Doporučuji

1