Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375538/bmid_nikdyus-zkousky-jez-podstoupila-mor-XOE-375538.jpg 4 491 131

Nikdyuš / Ničnever série

1. díl světově úspěšné série z kouzelnického světa. Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow , 2017

Jaehyun
13.10.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem začala číst až napodruhé. Prvních pár kapitol mě nebavilo ale neměla jsem nic jiného na čtení, tak jsem se do ní přeci jen pustila s celkem malým očekáváním. Musím říct, že začátek mi trochu připomínal HP ale jinak je to úplně jiný svět, který má svá vlastní pravidla. Celkově se mi tahle kniha ale líbila.

Atuin
25.09.2021 5 z 5

Velice milé, příjemné, osvěžující a malebné překvapení. 5/5
Těším se na další dva díly. A souhlasím s komentářem teresinha

Šebestová3
22.09.2021 5 z 5

Tento fantasy svět se mi zdál moc příjemným, taky by se mi líbilo, kdyby se mi pokoj a jeho vybavení měnily podle nálady nebo aktuálního svátku :-)

EvelynHard
22.07.2021 4 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, protože byla poměrně hodně chválená. No... Je vidět, že je to psáno pro mladší čtenáře. Kniha se čte opravdu hezky, a svým způsobem i byla originální, ale čekala jsem jaksi víc. Každopádně hrdinka i její patron mně bavili. Některé věci byly skutečně zajímavé, třeba pokoj stínů. Hodně pěkný nápad i s tím, jak Prokleté děti umíraly. Celkově mě kniha bavila, ale vyloženě mě nenadchla. Jo a ta podobnost s HP je tam docela dost viditelná. Asi si přečtu i další díly, ale vyloženě teď hned je nepotřebuji.

Malíček
28.05.2021 5 z 5

Tahle knížka je tak milá a magická, plná dobrodružství, smíchu, přátelství i zrady a odpuštění. Příběh je velmi čtivý, autorka píše jaksi odlehčeně a narovinu, což je velmi příjemné. I když jsem nejsem úplně cílovka, tak se mi kniha opravdu hodně líbila a doporučila bych ji všem fanouškům fantasy, kteří se nebojí zkusit možná více dětské čtení? Autorka vykreslila velmi zajímavý svět, ve kterém bych určitě moc ráda pokračovala a těším se na pokračování. :)

AduskaV
23.05.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Fantasy, které přišlo s něčím novým a neshledala jsem podobnost s jinými díly, a tak to má být. Upřímně jsem nečekala, že bude následovat více než jedno pokračování. Tempem, jakým je kniha psána se trochu bojím, že těch pokračování bude muset být hodně.

marketa4469
23.05.2021 5 z 5

Nejsem cílová skupina čtenářů, ale mám ráda HP, tak jsem to zkusila. Úžasná kniha, moc hezky příběh, nádherná obálka. Občas jsem narazila na podobnost s HP, ale nevidím v tom nic špatného. Těším se na další díl.

Domca_books
30.04.2021 4 z 5

Velmi mě to bavilo, takový Harry Potter pro holky. Krásně vymyšlený svět, hned se vrhnu na pokračování. Mohu doporučit :) Jen škoda, že některé kapitoly mohla autorka více rozebrat.

Refadora
13.04.2021 3 z 5

Nejsem cílovou skupinou- nejsem dítě ani nečtu fantasy, knížku jsem si kdysi koupila spíš omylem a začala jsem ji nyní číst jako oddechovou po několika náročnějších thrillerech.. Přesto musím říct, že knížka má něco do sebe a v mladším věku bych z ní nejspíš byla nadšená. Moc se mi líbí, jak je vykreslený svět, do kterého se hrdinka dostane, a její dobrodružství jsou popsaná velmi poutavě a nechybí ani ponaučení. Trochu mi chybělo více interakce mezi Morrigan a jejími vrstevníky a podrobnější vykreslení ostatních postav v jejím věku.

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Knížku jsem si oblíbila kvůli kouzelnému světu. Hodně lidí tady v komentářích říká, že je podobná HP. Mně to teda nepřišlo. :D

AnieWolf
02.04.2021

Knihu jsem začala číst v 9 letech, ale odkládám ji na později a vrátím se k ní až budu starší. Nerozumím hodně slovům tak myslím, že není vhodná pro děti mého věku. Ale těším se na ni do budoucna.

Kolombus
21.03.2021 4 z 5

príbeh prekvapil, nakoľko som sa nevyhla šumu o tom ako je to napodobenina HP. Kniha sa číta skvelo, príbeh ubieha a ak ho raz začnete čítať, rovno si zaobstarajte aj druhý diel a verte, že tretí budete netrpezlivo očakávať :D

Ouninka
14.03.2021 2 z 5

Bohužel jsem nedočetla, ale věřím, že pro cílovou věkovou skupinu, pro kterou je kniha určena je to báječný příběh :-). Jen já už jsem na to asi ,,stará.. :-).

IvetKl
21.02.2021 4 z 5

Příběh je místy podobný Harrymu Potterovi, ale HP je top. Toto bylo milé, ale rozhodně méně propracovanější. Uvidím v druhém díle, který si rozhodně nenechám ujít.

KatieWolfLover
07.11.2020 4 z 5

Knížku jsem si oblíbila už jen kvůli kouzelnému světu a skvělé hlavní postavě Morrigan, se kterou jsem napříč knihou soucítila. Je pravdu, že s Harrym Potterem bylo pár podobností, ale všimla jsem si jich až, když jsem si četla recenze. Nejspíše bych uvítala více informací o Divinské společnosti, o kterou je takový zájem a také možná o Nikdyuši, z kterého známe snad jen Deucalion a náměstí, ve kterém se odehrával druhý úkol.

Chápu, že je to knížka pro mladší, u které nejsou nutné detailní popisy postav, ale například Jack a Hawthorne mi přišli tak trochu průhlední a podobní. Líbily se mi samotné zkoušky, které měly větší hloubku než nějaké 'kdo přemůže nejlíp draka' a vypovídaly něco o jejich účastnících.

Těším se na další díl, ve kterém se snad dozvíme něco málo o Divinské společnosti a -jak už vypovídá anotace- o schopnostech Morrigan.

sovicka_adelka
26.10.2020

Skvělá kniha právě jsem dočetla. Napínavé až do konce. Doporučuji

blanka5960
18.10.2020 4 z 5

Po Nikdyuši jsem sáhla na doporučení a nelituji. Ano v příběhu lze najít podobnosti z HP, nicméně děj jako takový nám odhaluje úplně jiný příběh. Morigan je "prokleté" dítě, které nosí všem smůlu, může za všechny špatné, katastrofické věci které se dějí. Všichni se jí bojí, všechno špatné se na ni svádí a nebo ji raději přehlížejí. Vše se změní, když se Morigan stane kandidátkou Divinské společnosti u které musí složit zkoušky. Popis fantasy světa se mně libil, byl originální, zajímavý. Milé oddechové čtení nejen pro děti ;-) Jdu číst druhý díl.

Radovan_R
29.08.2020

Kniha mě nijak nenadchla - inspirace Harry Potterem tam vidět je, ale oproti HP mě nijak nezaujala. Možná bude druhý díl lepší, nakouknout do něj asi zkusím.

Knihomolka506
28.08.2020 5 z 5

Přečtená loni. Tak skvělý příběh jsem zatím nečetla. Plný fantazie, jiného světa a života jedné obyčejné holky v neobyčejně světě,  kde skládá zkoušky na to, aby se stala čarodějnicí.

MayaBu
03.08.2020 4 z 5

K Nikdyuši jsem se dostala na doporučení z instagramu a jsem upřímně nadšená, že jsem ji vzala do ruky.

Je to nesmírně čtivý příběh zasazený do bohatého a skvěle popsaného světa, žasla jsem před autořinou fantazií a kreativitou. Ani postavy ale nebyly odfláknuté a s Morrigan Crowovou, hlavní hrdinkou, jsem neměla sebemenší problém, držela jsem jí palce od začátku do konce a budu i ve druhém díle, na který se rozhodně chystám.

zlo přátelství magie australská literatura pro dívky dobro prokletí pro dospívající mládež (young adult) talent

Jessica Townsend
australská, 1985