Divomor: síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová

Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová. Morrigan sice zlomila svou smrtící kletbu a vykonala nebezpečné zkoušky, ale její cesta k Nikdyuši a všem jeho tajemstvím teprve začala. A ona rychle zjišťuje, že ne všechna magie se využívá pro dobrou věc. Morrigan dostala pozvání vstoupit do Divinské společnosti, která jí slibovala přátelství a ochranu, ale kdosi ji a její společníky vydírá, takže i těch pár věrných přátel se obrací proti ní. Zbaví se Morrigan někdy svého prokletí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422074/divomor-sily-jez-v-sobe-objevila-mo-Wcs-422074.jpg 4.7136

Nikdyuš / Ničnever 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Wundersmith: The Calling of Morrigan Crow, 2018

Kniha Divomor: síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová

zirafinec

Je to krásné, nechápu, jak někdo může hodnotit pouze dvěma hvězdičkami. Hezky napsané, napínavý a zábavný děj... Za mě je to skvělá knížka, v ničem si nezadá s prvním dílem. Moc se těším na další díl. Všem doporučuji. Kolombus - máš naprostou pravdu.

Kolombus

cieľová skupina nie som, ale fantasy milujem :D nerozumiem prečo sa to zrovnáva s HP ktorého milujem, ale toto je úplne iný príbeh, iné prostredie, iný svet, iná dejová linka, ... to nepochopiteľné porovnávanie iba zbytočne pôsobí odstrašujúco. Ja som si Morrigan obľúbila a fandím jej ako sa popasuje s tým čo ju ešte čaká.

IvetKl

Druhý díl se mi líbil asi víc jak první, byl více propracovaný a detailnější.

Miladad
17.11.2020

Paráda. Ten konec je strhující. Těším se na třetí díl.

blanka5960
18.10.2020

Druhý díl byl moc hezký. V příběhu se dozvídáme o fungování společnosti v Divispolu, prozkoumáváme Nikdyuš, její zákoutí a tajemství uliček. Morrigan se dozvídá děsivou pravdu o sobě, kým vlastně je.
Spolu se svými spolužáky v průběhu studia čelí nepříjemnostem, které je staví do nezáviděníhodných situací. V příběhu se objeví také i největší záporák Ezzra Squall, se kterým se opět Morrigan setkává. Druhý díl rozhodně není vycpávkový, je v něm akce, tajemno, poznáváme ostatní studenty, kteří studují společně s Morrigan, učitele i obyvatele Nikdyuše.
Mým oblíbencem je maxikočka Fenestra.
Těším se na další díl, snad u nás vyjde.

Dani3
04.10.2020

(+ SPOILER) Velké zklamání. Děj je zdlouhavý, nezáživný a vlastně se tu nic důležitého neděje.

Morrigan nastupuje do školy pro děti obdařené nějakým grifem. Čekala jsem, že tu lépe poznám její spolužáky, že spolu podniknou spoustu dobrodružství v Nikdyušškém světě, ale víc mýlit jsem se nemohla. Společně se nekonalo vůbec nic. Vadilo mi, že každá postava si jede svoji sólo dějovou linku a hrdinové spolu téměř nekomunikují.

Je tu i pár světlých okamžiků ke konci knihy, kdy do děje vstoupí hlavní záporák Ezra Squall a trochu tak oživí děj, naučí Morrigan pár kouzel a zase beze stopy zmizí. To je ale trochu málo na knihu o 500 stranách.

Radovan_R
25.09.2020

Upřímně řečeno, číst tuto knihu bylo těžké. Přišla mi poněkud depresivní - ta spousta nespravedlnosti vůči Morrigan se mi vůbec nelíbila. Dětem bych to asi nedoporučil, i když jako příprava na život by se hodila. Další díly vynechám.

Knihomolka506
05.09.2020

4 dny v nádherném , magickém a unikátním fantasy světě, ve kterém žijou nejenom patroni svých kouzelníků a čarodějek, hotely a dveře, které se pořád mění nebo tajemná zvířata se zvláštními schopnostmi, ale hlavně kouzelníci a lidé, kteří v sobě mají hodně skrytých telentů, ale zatím o tom nevědí.. Druhý díl série Divomor byl snad lepší než ten první! Tolik krásných míst, pokojů a školních předmětů, že bych se tam chtěla zničehonic objevit aspoň na pár dní a všechno vyzkoušet! Skvělá kniha, u které mi nevadí, že jsem ji četla 4 dny. Doporučuji♥️