Divomor: síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová

Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová. Morrigan sice zlomila svou smrtící kletbu a vykonala nebezpečné zkoušky, ale její cesta k Nikdyuši a všem jeho tajemstvím teprve začala. A ona rychle zjišťuje, že ne všechna magie se využívá pro dobrou věc. Morrigan dostala pozvání vstoupit do Divinské společnosti, která jí slibovala přátelství a ochranu, ale kdosi ji a její společníky vydírá, takže i těch pár věrných přátel se obrací proti ní. Zbaví se Morrigan někdy svého prokletí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422074/big_divomor-sily-jez-v-sobe-objevila-mo-Wcs-422074.jpg 4.6177

Nikdyuš / Ničnever 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Wundersmith: The Calling of Morrigan Crow, 2018

Kniha Divomor: síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová

Becca_books

Cestou do ČR jsem v autě dočetla Nikdyuš a hned jsem si koupila Divomora. A přečetla jsem ho cestou domů do UK. Pecka. Příběh se krásně rozvinul, nevěděla jsem z čeho mám být unešená víc. Děj byl plný překvapení, bavilo mě objevovat víc a víc o celém Moriganině světě, historii, škole a přátelích. Jediné mínus je, že ještě není v češtině další díl :D

padajicidvere

A je to lepší a lepší. Vážně by mě nenapadlo, že mě ještě takový typ knihy bude ještě bavit, ale ono jo, a pořádně. Autorka umí skvěle vykreslit nový svět, postavy, emoce.. Jste najednou jeho součástí a nechcete odejít.

JointlieKat94
24.10.2021

(+ SPOILER) Já tohle prostě žeru! Ačkoliv musím uznat, že od přečtení prvního dílu už uběhlo hrozně dlouho a já si trošku nepamatovala děj (sakra jak je to možný? Hodnotila jsem 5* a nevěděla jsem toho moc, při rozečtení tohoto dílu) a taky si myslím, že u tohodle dílu to bude stejné- děje se tam toho prostě moc na zapamatování.

Naštěstí se tam postupně zopakovalo pár důležitostí z prvního dílu.
Musím říct, že k tomu ani nemám vlastně co napsat, protože se tam toho vážně událo trošku moc. :D

Mogs nastoupí do školy, dostane rozvrh jen o jedné vyučovací hodině (jakým právem? To mě hrozně točilo!), Jupiter se tu moc neukazuje, se svojí partou se asi moc nemusí, ukáže se tu i Ezra Squall (je mi sympatickej, můj první záporák :D), Mogs se naučí pár svých schopností a tak nějak je tu spousta napětí (nekecám, čtvrtku knihy jsem četla dvě noci, půlku jsem četla do půl třetí do rána a zbývající čtvrtku jsem dojela po snídani) a tak se mi to hrozně líbilo, že už bych asi potřebovala to pokračování.

Děti se tu vážně chovají jako děti, jsou zvědaví, né vždy mluví pravdu a chtějí prostě kamarády.

Moc se mi to líbilo, vážně tuhle fantasy sérii miluju.

Jaehyun
13.10.2021

Druhý díl se mi líbil o něco víc než první. Přijde mi takový víc akční. Když jsem sérii začala číst, slyšela jsem že je to něco na způsob Harryho Pottera a musím říct, že je vidět, že je jím kniha inspirovaná. V prvním díle mi to HP připomnělo hlavně na začátku a v druhém to také mělo lehké náznaky (např. Mildmay nebo názvy uliček atd.). Nicméně je to ale svět, který má svá vlastní pravidla a je chaotický, což se mi líbilo. Jen tedy upřímně nemám ráda Jupitera. Z nějakého důvodu mi je nesympatický. Jsem ale zvědavá na další díly.

Šebestová3
22.09.2021

Napíšu obligátní: jednička byla lepší :-) ale trojce se nebráním.

Nifgai
27.08.2021

Druhý díl mě oslovil daleko víc než první. Do příběhu jsem se tentokrát začetla hned a nemohla se od něj odtrhnout.

ZuKo
22.08.2021

Zdaleka nejsem cílová skupina ale tohle.. Propadla jsem tomu. Výborně vymyšlený příběh. Hlavně oceňuji to, že se hlavní hrdinové chovají jako děti protože jsou to děti. Nemám ráda, když se v knížkách pro děti a mládež hrdinové chovají jak desně uvědomnělý dospělý nebo že vědí všechno nejlépe atd.
A podbnost s HP a další knihy. Ve skoro každé knize člověk může najít děj nebo chování co už někde četl.

keselylenka
18.06.2021

Zásadně lepší než první díl a to i ten byl dobrý. Za mě jsem díky druhému dílu svět Nikdyuše mnohem lépe pochopila a spousta informací lépe zapadla.