Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová

Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crowová https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375538/bmid_nikdyus-zkousky-jez-podstoupila-mor-XOE-375538.jpg 4 491 131

Nikdyuš / Ničnever série

1. díl světově úspěšné série z kouzelnického světa. Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow , 2017

Maguša
20.07.2018 5 z 5

ANO! Konečně je to tady. Jessica Townsend má slušně našlápnuto k tomu, aby vytvořila světový kult podobný příběhům o Harry Potterovi. Myslela jsem, že mě v tomto ohledu už nikdo takto příjemně nepřekvapí (Harrymu se přece nic nevyrovná)... Díky Nikdyuši mi ale svitla naděje. Opravdu svižným a uvolněným "jakoby nic" způsobem autorka čtenáře vtáhne do úplně nového a jiného světa, plného zvláštností, kouzel, napětí a zázraků. Ačkoli se Harrymu v určitých znacích převelice podobá, příběh o Morrigan si neustále zachovává svou tvář, která je v mnoha ohledech jiná, než je tomu u kouzelníka z Bradavic. Na první díl to bylo opravdu povedené počtení a bavilo mě od začátku do konce. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že budu svědkem další knižní (a možná i filmové) horečky, kterou může tento příběh vyvolat po celém světě. Vřele doporučuju! :)

Dáduše
16.07.2018 5 z 5

Opravdu mi trošičku připomněla Harryho Pottera. I přesto v ní bylo něco originálního a kouzelného:-)

Alex.rrr
16.07.2018 5 z 5

Krásný nadpřirozený příběh o prokletí, protkaný kouzly a tajemstvím. Je vidět, že autorka má velkou fantazii. Těším se na další díly, jak bude Morigan růst a jak dopadne její příběh v Divinské společnsoti.

Veruu95
14.07.2018 5 z 5

Moc krásný kouzelnický svět :) Jsem zvědavá, co bude dál :)

Lenny33
07.07.2018 4 z 5

Velmi čtivá a dobře vymyšlená kniha, těším se na další díly.

giraffepoint
28.06.2018 5 z 5

Nikdyuš je magická kniha velmi talentované spisovatelky, která svou bohatou fantazií vtáhne čtenáře do děje hned na prvních stránkách. Už jen malebnost obálky přitáhla mou pozornost, a jakmile jsem si přečetla, o čem kniha je, věděla jsem, že musí být moje. A nelitovala jsem.
Jessica Townsend vytvořila vskutku kouzelný svět s malebnými postavami. Ačkoliv se nám může zdát příběh zpočátku příliš chmurný, jedná se o veselou pohádku s odvážnou hlavní představitelkou, jejím prapodivným chráněncem, obří mluvící kočkou a podivínskou společností. Už se nemohu dočkat dalších dílů!
A rozhodně to není kniha pouze pro děti nebo dospívající, dětskou duši máme i my dospělí a nechat se jí někdy pohltit, není na škodu.

bookcase
09.06.2018 5 z 5

Jo, Harryho tam vidím. Ale to vůbec nevadí, příběh má šmrnc, nepostrádá vtip, je neskutečně čtivý a návykový.

Ivuska.09
09.06.2018 5 z 5

Na tuhle knížku nemám jiné slovo než: úžasné. I když je knižní trh velmi bohatý, autorce se podařilo vytvořit naprosto originální dílo s krásným světem. Těším se na další díl!

Missty.
08.06.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že aktuálně nemám na čtení vůbec časové možnosti a myšlenky, hodně jsem si rozmýšlela, jestli knihu koupit. Nakonec jsem našla ukázku na internetu a zabrala jsem se do děje už tam, takže pořízení knížky bylo jasné. Přiznám se, že jsem si "ujídala" volný čas na čtení kdy to šlo a knihu jsem zvládla za 2 dny. To nešlo přestat.
Knížka je vtipná, zajímavá, překvapivá, tajemná, veselá i temná. Prostě krásně napsaná. Lituji jen jednoho - že další díly ještě nevyšly. Už se těším, až si je přečtu a jsem opravdu zvědavá, co na hrdiny dál čeká.

Denisa153
07.06.2018 5 z 5

Bála jsem se. Hrozně jsem se bála, že budu zklamaná. Jelikož je kniha přirovnávaná k Harrymu Potterovi, měla jsem obavu, že jako mnoho dalších knih, které byli srovnávány bude hrozná. Ale musím říct, že opak je pravdou. Kniha je originální nápaditá a má šmrnc. Spíše bych ji přirovnala k Alence v říši divů, právě tak jsem si při čtení připadala. Kniha vás vtáhne do světa se kterým se pomalu a postupně seznamujete a zjišťujete, že nic není nemožné. Hlavní hrdinové byli přesně takoví jací by měli být. I když se jedná o dětskou knihu rozhodně ji nemusí číst jen děti. Já osobně se moc těším na dalším díl a jsem zvědavá jak se celá série vyvrbí...

Andynka
02.06.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Krásný svět! Je plný podivných věcí. Tahle serie vypadá slibně. Bala jsem se, že když to všichni přirovnávají k Harrymu, tak budu zklamaná. Ale vůbec. Pár podobných věci to má, ale jinak Harry je prostě Harry.

zlo přátelství magie australská literatura pro dívky dobro prokletí pro dospívající mládež (young adult) talent

Jessica Townsend
australská, 1985