Řád vysokých mečů

Lodrik se stává novým vládcem říše Tarpol. Jeho reformy však plodí také závistivce, intrikány a falešné přátele. Mladý princ brzy ztrácí jistotu, neví, komu může důvěřovat, a pokud si chce zachovat moc, je stále více odkázán na pomoc osob spojených s temnými silami. Nade vším se vznáší osudné proroctví, že se opět vrátí doba temnoty a svět se ponoří do žalu, utrpení a zkázy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56240/rad-vysokych-mecu-56240.jpg 4.475

Ulldart - Doba temnoty 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Der Orden der Schwertert, 2002

Kniha Řád vysokých mečů

Agrim

Super čtení.

Kikulka97

O trochu slabší než jednička, ale házení dortem to povýšilo na novou úroveň. Plus je tu pár nových postav, které nelze nemilovat. Pralinky soupeří s popularitou Valjakova.

Jirka92333
19.09.2018

Barvitě popsané postavy. Intriky na královském dvoře. Nakonec i trochu té bojové akce. Líbí se mi v příběhu i to že se hlavní postava přiklání na stranu zla vlastně z dobrého úmyslu. Tenhle spisovatel mě ještě nezklamal. :-)

Svářeč
02.01.2018

První třetina je o ničem. Nic se neděje, postavy jen cestují, kecají apod, a já jsem si z toho odnesl pouze ponaučení, že před pokračováním bych si měl vždy znovu přečíst i předchozí díl, místy jsem se totiž dost ztrácel. Ale pak se příběh slušně rozjel a já se od toho nemohl odtrhnout. Knihy ve stylu "politika & intriky" obyčejně moc nemusím, ale tohle mě bůhvíproč prostě chytlo a knihu jsem tak přečetl za cca dva dny. Palec nahoru, těším se na pokračování.

Jossie
12.10.2017

Ve druhém díle je téměř vše kolem Lodrika špatně a smyčka se utahuje. Smutné je, že jeho přechod na temnou stranu síly je vlastně pochopitelný.

PeťkaW.
24.03.2017

Přiznám se, že druhý díl mě zklamal. Čekala jsem, že po rozvleklé jedničce zvolí autor trochu rychlejší tempo, připraví si nějaké zvraty, překvapení, která by čtenář nečekal... a on se místo toho striktně dál držel přesně dané linky, od které neodbočil ani o píď, což dává knize dost kostlivcový nádech. Jediné pozitivum je, že se Ulldart hrozně dobře čte, díky volbě slov a celkově stylu. Ale jinak je pro mě zatím tato série, po excelentních Trpaslících, zklamáním. Budu doufat, že ve třetím díle se to konečně trošku (s příchodem dvou zajímavých postav) rozjede.

lanusinka
06.10.2013

Tenhle svět rozhodně není černobílý, ale má všechny odstíny mezi tím, strašně mě zajímá, jak to celé bude pokračovat...

Dašička
09.02.2012

Druhý díl trilogie je o tom jak se z tlustého koláčkového tadce Lodrika stává po smrti jeho otce kabcar. Odjíždí z provincie, kde tajně vykonával funkci guvernéra. Kvůli proroctví je na něj cestou do hlavního města, kde má být korunován na kabcara, spáchán atentát. Při samotné korunovaci mu jeho atentátník zachrání život. Do děje se dostávají kromě jeho starých přátel i nové neuvěřitelně zajímavé postavy, včetně lidským masem živív se kněžka, tajný konzultant, pozorovatelé, statečný rytíř z řádu Vysokých mečů, král sousední říše živící se neuvěřitelnými zákusky a pralinkami a jeho vtipný šašek. Opravdu pěkný příklad fantasy:)

Vichr smrti
Smrtící žár

Markus Heitz
německá, 1971

všech 27 knih autora

Kniha Řád vysokých mečů je v

Právě čtených1x