Řád vysokých mečů

Řád vysokých mečů https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56240/rad-vysokych-mecu-56240.jpg 4 95 13

Ulldart - Doba temnoty série

Lodrik se stává novým vládcem říše Tarpol. Jeho reformy však plodí také závistivce, intrikány a falešné přátele. Mladý princ brzy ztrácí jistotu, neví, komu může důvěřovat, a pokud si chce zachovat moc, je stále více odkázán na pomoc osob spojených s temnými silami. Nade vším se vznáší osudné proroctví, že se opět vrátí doba temnoty a svět se ponoří do žalu, utrpení a zkázy.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Der Orden der Schwertert , 2002

Eridani
15.02.2024 3 z 5

Oproti prvému dielu, je to trochu slabšie. Príbeh sa začína postupne viac a viac rozvíjať, takže som zvedavá s čím príde autor ďalej. Čo mi však vadí je Mortva ako postava. Tak nejak bol do deju vhodený, ako keby autor zabudol, že ho tam má dať a na záver to rýchlo doháňal. Práve kvôli nemu, ani nemôžem dať vyššie hodnotenie. Naopak postavy, ktoré dúfam budú mať v ďalších knihách viac priestoru sú pralinkový kráľ so svojím šašom.

kalache
15.01.2024 4 z 5

...Trochu to připomíná problémy Evropské unie!..

Alvari
07.02.2021 4 z 5

Příběh vcelku příjemně odsýpal a postavy, podobně jako v jedničce, byly uvěřitelné. Politikaření a vše okolo toho mi vůbec v knížkách nevadí, pokud to má alespoň trošku hlavu a patu. Rozhodně lepší než bezmyšlenkovitá akce, která by mě v konečném důsledku nudila. Bohužel s příchodem Mortvy se většina uvěřitelnosti zcela začala vytrácet. Nejde o magii jako takovou, ale musí jí být (společně s nějakými zásahy bohů a vyšších mocí) tak akorát. Tady to pro mě osobně bylo chvílemi trošku moc.

CharlesWard
30.09.2020 3 z 5

Oproti prvnímu nudnému dílu, rozhodně posun směrem ke kvalitě. Jen si asi dám na čas pauzu.

Luigi1
10.09.2020 5 z 5

Při tomto čtení krásně běží čas,že to člověk ani nestačí sledovat.Moc pěkně napsané už se těším na další díl.

Agrim
20.03.2020 5 z 5

Super čtení.

Kikulka97
05.03.2020 3 z 5

O trochu slabší než jednička, ale házení dortem to povýšilo na novou úroveň. Plus je tu pár nových postav, které nelze nemilovat. Pralinky soupeří s popularitou Valjakova.

Jirka92333
19.09.2018 5 z 5

Barvitě popsané postavy. Intriky na královském dvoře. Nakonec i trochu té bojové akce. Líbí se mi v příběhu i to že se hlavní postava přiklání na stranu zla vlastně z dobrého úmyslu. Tenhle spisovatel mě ještě nezklamal. :-)

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

První třetina je o ničem. Nic se neděje, postavy jen cestují, kecají apod, a já jsem si z toho odnesl pouze ponaučení, že před pokračováním bych si měl vždy znovu přečíst i předchozí díl, místy jsem se totiž dost ztrácel. Ale pak se příběh slušně rozjel a já se od toho nemohl odtrhnout. Knihy ve stylu "politika & intriky" obyčejně moc nemusím, ale tohle mě bůhvíproč prostě chytlo a knihu jsem tak přečetl za cca dva dny. Palec nahoru, těším se na pokračování.

Jossie
12.10.2017 4 z 5

Ve druhém díle je téměř vše kolem Lodrika špatně a smyčka se utahuje. Smutné je, že jeho přechod na temnou stranu síly je vlastně pochopitelný.

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Přiznám se, že druhý díl mě zklamal. Čekala jsem, že po rozvleklé jedničce zvolí autor trochu rychlejší tempo, připraví si nějaké zvraty, překvapení, která by čtenář nečekal... a on se místo toho striktně dál držel přesně dané linky, od které neodbočil ani o píď, což dává knize dost kostlivcový nádech. Jediné pozitivum je, že se Ulldart hrozně dobře čte, díky volbě slov a celkově stylu. Ale jinak je pro mě zatím tato série, po excelentních Trpaslících, zklamáním. Budu doufat, že ve třetím díle se to konečně trošku (s příchodem dvou zajímavých postav) rozjede.

lanusinka
06.10.2013 5 z 5

Tenhle svět rozhodně není černobílý, ale má všechny odstíny mezi tím, strašně mě zajímá, jak to celé bude pokračovat...

Dašička
09.02.2012

Druhý díl trilogie je o tom jak se z tlustého koláčkového tadce Lodrika stává po smrti jeho otce kabcar. Odjíždí z provincie, kde tajně vykonával funkci guvernéra. Kvůli proroctví je na něj cestou do hlavního města, kde má být korunován na kabcara, spáchán atentát. Při samotné korunovaci mu jeho atentátník zachrání život. Do děje se dostávají kromě jeho starých přátel i nové neuvěřitelně zajímavé postavy, včetně lidským masem živív se kněžka, tajný konzultant, pozorovatelé, statečný rytíř z řádu Vysokých mečů, král sousední říše živící se neuvěřitelnými zákusky a pralinkami a jeho vtipný šašek. Opravdu pěkný příklad fantasy:)

Markus Heitz
německá, 1971
2005  88%Trpaslíci
2008  83%Ritus
2016  89%Triumf trpaslíků
2009  87%Osud trpaslíků
2010  88%Spravedlivý hněv

Kniha Řád vysokých mečů je v